توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 375819
حمله به قطار ایران در خاک ترکیه تایید شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۲
رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در ارومیه حمله به قطار ایران در خاک ترکیه را تایید کرد.

به گزارش مهر، احمد منتظمی در خصوص جزییات حمله به قطار ایران در خاک ترکیه اظهارداشت: دو روز قبل قطار باری ایران در ۳۰ کیلومتری مرز ایران و ترکیه در منطقه سرای در خاک ترکیه به دلیل انفجار یک بمب دچار خسارت جدی شده است.

وی ادامه داد: این قطار باری حاوی بار آهن، توتون و ام دی اف از ایران به ترکیه در منطقه سرای خاک ترکیه عازم بود که مورد حمله قرار گرفته به دلیل بمب گذاری از سوی گروهک تروریستی پ. ک.ک دچار آسیب و خسارت جدی شده است.

منتظمی گفت: بر اساس انفجار بمب در ریل راه آهن دو لوکوموتیو قطار باری ایرانی به شدت دچار خسارت مالی شده و دو واگن نیز به دلیل آسیب از ریل خارج شدند.

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در ارومیه با اعلام اینکه این حادثه خسارت جانی نداشته برای هموطنان ایرانی نداشته است عنوان کرد: در این حادثه دو سوزبان یا همان ریل بان ترکیه دچار آسیب شده اند.

منتظمی یاد آور شد: این حمله تروریستی از سوی وزارت امور خارجه ایران در حال پیگیری است و بخش حقوقی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا با جدیت پیگیر این ماجرا است.

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در ارومیه افزود: بر اساس پیگیری های وزارت امور خارجه ایران طرف ترکیه قول پرداخت غرامت ناشی از آسیب های مالی به قطار باری ایران داده است که وزارت امور خارجه نیز تا تحقق آن پیگیر خواهد بود.

منتظمی با بیان اینکه هم اکنون مرزهای کشور ترکیه به شدت نا امن است گفت: بعد از وقوع کودتا در حال حاضر هیچ نیروی نظامی در مرزهای ترکیه مستقر نیست این در حالی است که قبل از ترکیه مرزهای این کشور توسط ارتش کنترل می شد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر بعد از کودتا در کشور ترکیه تا شهرهای مرکزی ترکیه هیچ نیروی نظامی در مرزهای ترکیه مستقر نبوده و کنترلی بر مرزها صورت نمی گیرد و ناامنی بر مرزهای این کشور حاکم است.

آذربایجان غربی ۸۹۱ کیلومتر مرز مشترک با سه کشور ترکیه، عراق و جمهوری آذربایجان دارد ایران تنها از طریق آذربایجان غربی با ترکیه هم مرز است.
 
کلمات کلیدی : حمله به قطار+ترکیه+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.