توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431820
وزارت ‌خارجه به اظهارات وزیر خارجۀ ترکیه پاسخ داد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۰
سخنگوی وزارت امور خارجه تأکید کرد اظهارات غیر سازنده مقامات ترکیه موجب پیچیده تر شدن شرایط موجود و افزایش مشکلات فراروی راه حل سیاسی بحران سوریه می شود

به گزارش العالم، بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه ترکیه گفت: اظهارات غیرسازنده مقامات ترکیه صرفا موجب پیچیده تر شدن شرایط موجود و افزایش مشکلات فراروی راه حل سیاسی بحران سوریه می شود.
قاسمی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بعنوان شریک روند سه جانبه مسکو، بر اجرای جدی توافقات آن تاکید دارد و از مقامات ترکیه بعنوان طرف دیگر این توافقات انتظار دارد مواضعی اتخاذ نکنند که خلاف واقعیت های موجود و تعهدات این کشور باشد.
سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: آتش بس جاری در سوریه بصورت پی در پی از سوی گروه های مسلح مخالف دولت این کشور نقض شده و بر اساس اطلاعات مستند موجود، موارد نقض آتش بس از سوی گروههای مسلّح تنها در یک روز بیش از 45 بار بوده است که جزئیات بیشتر آن در صورت ضرورت قابل انتشار است.
قاسمی به مقامات ترکیه توصیه کرد: با توجه به این واقعیت ها اگر در پی استقرار آتش بس پایدار و فراهم کردن زمینه های موفقیت گفتگوهای سیاسی برای پایان بحران سوریه هستند، بعنوان طرف تضمین کننده تعهد گروههای مسلح در توافقات مسکو، ضمن اتخاذ تدابیر لازم با موارد متعدد نقض آتش بس از سوی این گروه ها برخورد کرده و همزمان از اتخاذ مواضع غیر منطبق با واقعیتها و متهم کردن طرفهای دیگر پرهیز کنند.
قاسمی در پایان تصریح کرد: بدیهی است جمهوری اسلامی ایران همانگونه که تاکنون مساعی خود را برای تثبیت آتش بس و تسهیل راه حل سیاسی بحران سوریه به کار گرفته است، همچنان به این سیاست خود ادامه خواهد داد.
 
کلمات کلیدی : آتش بس سوریه+ترکیه+ایران+وزارت امور خارجه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.