توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 459265
تداوم ادعاهای رئیس جمهور ترکیه: ایران، ملی‌گرایی فارس را در عراق رواج داده
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۹
رئیس جمهور ترکیه با تکرار ادعای اینکه ایران در عراق ملی‌گرایی فارسی را رواج داده تاکید کرد مرحله بعدی سپر فرات در عراق اتفاق می‌افتد.

به گزارش فارس، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه مدعی شد مرحله بعدی عملیات «سپر فرات» بصورت گسترده اجرا خواهد شد و به عراق نیز تسری می‌یابد.

اردوغان ساعات پایانی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری «ان تی وی» گفت عملیات سپر فرات اولین مرحله از «نقشه راه ضد تروریسم» ترکیه بود و در مراحل گسترده‌تر ادامه خواهد یافت.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» وی با اشاره به ترکمن‌های حاضر در عراق، تاکید کرد: «عملیات آتی فقط محدود به منطقه سوریه نخواهد بود بلکه سرزمین عراق را نیز شامل می‌شود. تل‌عفر و سنجار وضعیت (بحرانی) دارند. ما همچنین در موصل قوم و خویش داریم.»

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه وضعیت منطقه سنجار در عراق وخیم است، افزود این شهر به‌زودی به «قندیل دوم» و پایگاه جدیدی برای گروه تروریستی «پ.ک.ک» تبدیل خواهد شد که 2500 عضو این گروه در تلاش برای آن هستند.

اردوغان با ادعای اینکه سازمان «الحشد الشعبی» در عراق بصورت تهاجمی و اشغالگرانه عمل می‌کند، ادامه داد: «وقتی که با دید کلی به آن نگاه می‌کنیم، شاهد حمایتی از ایرانیان و ملی‌گرایی فارسی در (برخی) فرقه‌های عراق هستیم. آنها (ایران) این امر را با فرقه‌گرایی رواج داده و بر پایه ملی‌گرایی فارسی منتشر کردند.»
 
کلمات کلیدی : اردوغان + ترکیه + ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.