توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443728
عادل جبیر خبر داد: توافق عربستان و ترکیه برای «مقابله با ایران»
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۸
وزرای خارجۀ ترکیه و عربستان سعودی در اولین نشست شورای هماهنگی آنکارا-ریاض، درباره مقابله با ایران در منطقه و تضمین منافعشان در عراق و سوریه توافق کردند.
http://i.alalam.ir/news/Image/original/2017/02/08/alalam_636221670448007285_25f_4x3.jpg
العالم: به گزارش پایگاه اسکای نیوز عربی، اولین جلسه شورای هماهنگی ترکیه-عربستان سعودی روز سه‌شنبه در «آنکارا» با حضور وزاری خارجه دو کشور تشکیل شد. «مولود چاووش‌اوغلو» وزیر خارجه ترکیه و «عادل جبیر» همتای سعودی او در این نشست درباره مسائل مختلف منطقه‌ای از جمله «مقابله با ایران»، نگرانی از درگیری‌های داخلی ترکیه و عربستان و همچنین منافعشان در آینده عراق و سوریه گفت‌وگو کردند.

در این نشست، مولود چاووش اوغلو بر اتفاق نظر کامل آنکارا و ریاض دربارۀ همۀ مسائل خاورمیانه تأکید کرد.

عادل جبیر نیز ضمن تأکید بر این اتفاق نظر، با تکرار ادعاهای خود علیه ایران و حزب الله در موضوع سوریه آن ها را «عامل پیجیده شدن شرایط در سوریه» معرفی کرد و مدعی شد که کشورش «تلاش می کند با حفظ تمامیت ارضی سوریه، خواسته های مردم این کشور را تأمین کند».

عربستان علاوه بر توافق بر سر موضوعات فوق‌الذکر، نسبت به افزایش همکاری‌های اقتصادی و بهبود روابط دوجانبه ابراز علاقه کردند.
 
کلمات کلیدی : عادل الجبیر،ترکیه، ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.