نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 376610
۶-۰؛تعداد دندان‌های خراب هر ایرانی در مقابل سوئدی‌ها
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۵
رئیس هیات مدیره انجمن دندان پزشکان عمومی ایران گفت: شاخص پوسیدگی دندان (DMFT) در ایران ۶ است یعنی به طور متوسط هر ایرانی دارای ۲ دندان کشیده شده، ۲ دندان پوسیده و ۲ دندان پرشده است.

به گزارش ایرنا، دکتر باقر شهنی زاده در نشست خبری ششمین همایش ایمپلنت این انجمن با رویکرد مهندسی بافت نرم و سخت، اظهار کرد: این میزان در اقشار مختلف مردم متفاوت است به طوری که افراد دارای توان مالی، بیشتر دندان پرشده و افراد کم توان مالی، بیشتر دندان پوسیده یا کشیده شده دارند.
وی با بیان اینکه در برخی کشورها مانند سوئد و دانمارک میزان پوسیدگی دندان به صفر رسیده است، افزود: رسالت اصلی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران کمک به رفع چالش های موجود در حوزه بهداشت دهان و دندان است تا بتوان پس از یک دوره زمانی مشخص میزان پوسیدگی های دندانی در کشور را کاهش داد.
رئیس هیات مدیره انجمن دندانپزشکان عمومی: بهترین راه برای کاهش این شاخص افزایش سطح بهداشت دهان و دندان و افزایش آگاهی مردم در این زمینه است تا بتوان از هزینه های بعدی برای ترمیم دندان یا ایمپلنت و همچنین برای پیشگیری از بروز بیماری های ناشی از عفونت های دندانی جلوگیری کرد.
شهنی زاده ادامه داد: بنابراین اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ایجاد پوسیدگی های دندانی را باید از گروه سنی که هنوز دچار پوسیدگی دندانی نشده اند یعنی کودکان آغاز کرد به همین منظور طرحی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای گروه سنی بین ۶ تا ۱۲ سال درنظرگرفته شده که برای اجرا هنوز با چالش هایی رو به است.
رئیس هیات مدیره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با بیان اینکه کاهش پوسیدگی های دندانی نیاز به عزم ملی دارد، گفت: دندانپزشکان عضو این انجمن برای مشارکت در طرح ها و برنامه های مختلف در این زمینه، آمادگی کامل دارند.
 
کلمات کلیدی : سلامت دندان+دندانپزشکی
 
۱۳۹۵-۰۵-۰۷ ۰۰:۰۵:۰۶
رسالت شما فقط گرفتن خدا تمن از مردم بابت پر کردن یه دندانه
سوئد دندانپزشکا فقط به پول فکر نمیکنن و از همه مهمتر غذای سالم میخورن و خمیرداندان واقعی استفاده میکنن نه مثل ما خمیر دندان تقلبی (3850089) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۷ ۰۷:۵۸:۰۹
پولشو حتما شما می دید مرد حسابی مردم تو نونش موندن (3850390) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته