نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 379983
دندان مصنوعی خارجی در دهان ایرانی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۸
بر اساس آمار گمرک در ۳ ماه منتهی به خرداد سال ۹۵، بیش از یک تن دندان مصنوعی وارد کشور شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در حالیکه دندان مصنوعی های ایرانی استاندارد های بین المللی را اخذ کرده اند و از نظر کیفیت به سطح رقبای اروپایی رسیده اند ،واردات این کالا همچنان ادامه داشته و این امر موجب از بین رفتن بسیاری از فرصت های شغلی شده است.

صفرزاده مالک یکی از شرکت های تولید کننده دندان مصنوعی در این خصوص گفت : متاسفانه برخی از پزشکان به دلیل ارتباطی که با وارد کنندگان این محصولات دارند و به خاطر سود خود مردم را به کالاهای خارجی ترغیب می کنند .

وی تصریح کرد:این در حالیست که محصولات ما دارای معتبر ترین استانداردهای بین المللی هستند و نسبت به دندان مصنوعی خارجی قیمت های پایین تری دارند .

وی افزود : البته دولت در این حوزه ورود کرده و طبق شنیده ها به زودی واردات این کالا ممنوع می شود و این گام بلندی در خصوص پیشرفت تولید کنندگان داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی خواهد بود .

بر اساس این گزارش طبق آمار گمرک در ۳ ماه منتهی به خرداد سال ۹۵, بیش از یک تن و دندان مصنوعی وارد کشور شده است.

گفتنی است که این تعداد به ارزش دلاری ۲۳۰,۹۷۵ و ارزش ریالی ۶,۹۹۰,۷۹۷,۰۰۳ بوده است.
 
کلمات کلیدی : سلامت دندان+دندانپزشکی+دندان خارجی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۰۱:۵۰:۰۴
متاسفانه برخی از پزشکان به دلیل ارتباطی که با وارد کنندگان این محصولات دارند و به خاطر سود خود مردم را به کالاهای خارجی ترغیب می کنند . (3877264) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۱۴:۴۹:۲۰
کالای ایرانی به دلیل اشتهای بیش از حد تولید کنندگان بی کیفیت و گران است (3878236) (alef-11)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۳۰ ۱۵:۲۴:۲۸
من یک متخصص پروتزهای دندانی هستم. درسته که چند کارخانه داخلی دندان مصنوعی تولید می کنند ولی کیفیت نسبتاً پایین این نوع دندانها موارد استفاده اینها را محدود کرده . مهمترین عیب این نوع دندانها سایش زیادتره. بهر حال ما هم وقتی برای یک بیمار دست دندان می سازیم باید بتوانیم به بیمار در مورد دوام اون تضمین بدیم. خیلی از بیماران هم از ما دندان مثلاً آلمانی به دلیل سایش کمتر تقاضا می کنند. در مواردی مثل پروتزهای متکی بر ایمپلنت دندان محکم تر و مقاوم تری نیازه ، ما نمی تونیم وقتی بیمار هزینه زیادی کرده بیاییم و دندان ضعیفتر و با طول عمر کمتر بگذاریم. (3942286) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته