توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477004
مقامات آمریکایی: سپاه از جنوب سوریه برود هر که می‌خواهد بماند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۶
طبق ادعای رسانه سعودی یک مقام غربی تاکید کرد آمریکا به روسیه اعلام کرده است ایفای نقش این کشور را در جنوب سوریه، در برابر خروج نیروهای سپاه پاسداران از این منطقه می پذیرد.

به گزارش العالم به نقل از شبکه تلویزیونی الحدث، مقامات آمریکایی و روس گفتگوهای دیپلماتیک و نظامی خود در امان را برای ایجاد منطقه امن در جنوب سوریه از سر می گیرند.

یک مقام غربی تاکید کرد مقامات روس که در زمان حمله هوایی آمریکا به شبه نظامیان ایرانی نزدیک گذرگاه التنف، در حال مذاکره با همتایان آمریکایی شان درباره ایجاد منطقه امن در جنوب سوریه بودند، با وجود این حمله هوایی، از مذاکرات خارج نشدند.

گفتگوهای آینده روسیه و آمریکا درباره مساحت منطقه امن، تشکیل شورای محلی، استقرار ناظران و کمک رسانی انسانی به این منطقه خواهد بود.

به گفته این مقام غربی، واشنگتن هر نوع حضور شبه نظامیان ایرانی را در منطقه بین القنیطره، درعا، السویداء و گذرگاه التنف رد می کند. آمریکا ممکن است حضور نمادین دولت سوریه در گذرگاه النصیب در مرز با اردن را بپذیرد.

وی خاطر نشان کرد: واشنگتن به مسکو اعلام کرد ایفای نقش روسیه را در سوریه در برابر خروج سپاه پاسداران، می پذیرد. همه این تحرکات آمریکا با هدف نفوذ در هلال ایرانی در منطقه و جلوگیری از برقراری ارتباط زمینی بین ایران، عراق، سوریه و شبه نظامیان حزب الله و ایجاد گذرگاه زمینی برای تهران به طرف دریای مدیترانه صورت می گیرد.
 
کلمات کلیدی : آمریکا + سپاه + جنوب سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.