توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 278843
اگر با روحیات همسرتان آشنا نیستید بخوانید
تاریخ انتشار : شنبه ۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۷
اگر نمی دانید چگونه با همسرتان هم صحبت شوید و هنوز به روحیات و خلقیات وی آشنایی ندارید بهتر است این کارها را در پیش بگیرید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، دکترعلی اصغرنژاد فرید افزود: برخورداری از مهارت شناخت خود و همسر می‌تواند به زوج کمک کند که بتواند خودش را جای همسرش بگذارد و با دید او به موضوعات نگاه کند، در این شرایط بهتر می‌تواند با او ارتباط برقرار کند.

این روانشناس با بیان اینکه عواطف عامل‌انگیزشی و موتور حرکتی انسان‌هاست، اظهارکرد: افراد به علت علاقه، احترام یا ترس به حرف دیگری گوش می‌دهند. بهترین حالت، دوست داشتن است. خداوند درذات انسان‌ها دوست داشتن و دوست داشته شدن را قرار داده است. علاقه و محبت، تعهد ایجاد می‌کند. مفهوم عشق، عامل انگیزشی نیرومندی است و می‌تواند انگیزه رفتار انسان‌ها باشد البته اگر درک درستی ازشیوه برقراری ارتباط وجود داشته باشد. درغیراینصورت به تنش و اضطراب بین زن و شوهر می‌انجامد.

وی با بیان اینکه دوست داشتن یک تعریف روشن دارد، اظهار کرد: زمانی که فردی، دیگری را دوست دارد تلاش می‌کند کارهایی که او را خوشحال می‌کند انجام دهد و از کارهایی که موجب دل‌آزردگی محبوب خود می‌شود، خودداری کند. گاهی اوقات ادعا می‌کنیم کسی را دوست داریم ولی علایق و حساسیت‌های او را نمی‌شناسیم و قصد به دست آوردن چنین شناختی را نیز نداریم.

نژادفرید در پایان درباره راه‌های برقراری ارتباط موثر بین زوجین گفت: زوجین باید در فضای آرام و دوستانه درباره انتظارات، خواسته‌ها و حساسیت‌های خود صحبت کنند. هرچقدر زوجین با حوصله به حرف‌های یکدیگر گوش کند و برای همسر خود احترام قایل باشد، فرصت اینکه او را بشناسند و عواطفش را به درستی بفهمد، بیشتر می‌شود و می‌تواند به همسرش نشان دهد که او را به خاطر خودش دوست دارد.
 
کلمات کلیدی : همسرداری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.