نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 459106
حجت‌الاسلام زائری: نام این زن را چه باید گذاشت؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۷
ما دلمان را به این خوش کرده ایم که با دو رکعت نماز کج و کوله، آنهم با اینهمه ادا و اطوار از "رجبیون" حساب شویم، حالا خدا وقتی چنین بنده هایی دارد اصلا ما به چشمش می آییم ؟

به گزارش تسنیم، حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا زائری در کانال شخصی اش نوشت: دیشب به عیادت یک بیمار رفتم، پیرمرد توی رختخواب افتاده بود و دیگر حتى دستهایش هم حرکت نداشت. مردی که روزگاری برای خودش کسی بود و همه از او حساب می بردند و از هیبتش به خود می لرزیدند حالا در هشتاد، نود سالگی مثل یک کودک هشت، نه ماهه محتاج تر و خشک کردن بود. حرفهایش را هم به درستی و وضوح نمی فهمیدم. 
همسرش چند سال است که مثل یک پرستار بالای سر اوست و مادرانه به او رسیدگی می کند. این همسر اول اوست! همسر دومش از وقتی پیرمرد سکته کرده و به رختخواب افتاده دیگر حتى به دیدنش هم نمی آید! تلفنی گفته بود: " نمی تونم این طوری ببینمش، حالم بد می شه!" ولی همسر اول پیرمرد هنوز برایش پول می فرستد! می گوید:" شرعا هنوز همسر اوست و نفقه می خواهد، من که نمی توانم روی حکم خدا پا بگذارم!" می پرسم: شما فوق العاده اید، هر کسی چنین وفایی ندارد" پاسخ می دهد: " من کاری نکرده ام، وقتی در جوانی و شادی اش همراه او بوده ام نمی توانم موقع پیری و ناراحتی رهایش کنم!" عجیب تر این است که پیرزن تا حالا دو بار به خاطر فشار کار و ناراحتی ها سکته کرده و به بیمارستان افتاده ولی باز هم ایستاده و یک تنه از همسرش نگهداری می کند، او را برمی دارد و بغل می گیرد و به حمام می برد، زیرش را تمیز می کند و لقمه در دهانش می گذارد و شبها تا صبح بیدار است چون پیرمرد شبها خوابش نمی برد! عجیب تر از همه اینها این است که می شنوم این زن سالها پیش همین گونه از مادر شوهرش مراقبت کرده! باورم نمی شود، می گوید:" مادر او هم همین طور جاخواب شد، نه سال توی رختخواب بود، خودم زیرش را تمیز می کردم و به حمام می بردمش و غذا به او می دادم!" باورم نمی شود، می پرسم:" نه سال ؟ مادر شوهرتان ؟ " می گوید: "آری، تا روزی که خودم غسلش دادم و گذاشتمش توی قبر" سرم را پایین می اندازم و با خودم می گویم: ما دلمان را به این خوش کرده ایم که با دو رکعت نماز کج و کوله، آنهم با اینهمه ادا و اطوار از "رجبیون" حساب شویم، حالا خدا وقتی چنین بنده هایی دارد اصلا ما به چشمش می آییم ؟ در مقابل این پیرزن احساس حقارت و شرمندگی می کنم. به راستی نام این زن را چه باید گذاشت؟
 
 
کلمات کلیدی : حجت الاسلام زائری+همسرداری+پرستاری از همسر
 
بنده خدا. اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۲۱:۵۱:۲۹
این زن نیست فرشته است. خدا خیرش دهد. انشاءالله. (4230829) (alef-3)
 
ب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۰۰:۱۰:۴۹
خدا اجرشون بده. (4231050) (alef-3)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۲:۱۶:۳۶
چرا این مرد به چنین فرشته ای وفادار نماند؟آیا حالا دارد تاوان بی وفایی خود را می دهد ؟ (4231508) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۲:۲۸:۴۵
پیرمرد به همسر اولش بد کرد! روزگار امروزش نیز خوب نیست ... (4231527) (alef-11)
 
Belgium
۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۴:۳۱:۵۳
آنوقت آن مرد در مقابل تشکر از چنین همسری تشریف برده اند و زن دوم گرفته اند.
این زن بنظرم در مقابل حق خود کوتاهی کرده و فداکاری او بیش از حد است. (4231719) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۸ ۱۰:۳۹:۱۹
نام این زن را می شود گذاشت یک زن کم شانس وبد بخت که ممکن است هر انسانی روزی دچار چنین گرفتاری هایی بشود هر انسانی را لحظه مرگ می توانیم بگوییم ایا اودر طول حیاتش خوشبخت وبا ارامش زندگی کرد ویا به سختی گذراند خدا برای همه در زندگی سلامتی وخوشبختی نصیب کند (4236514) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.