نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 302237
با همسر لجبازم چگونه رفتار کنم؟
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۳۰
یک روان‌شناس گفت: نمی‌توانیم همسر لجبازمان را دور بیندازیم، بلکه با رعایت برخی نکات زندگی، رابطه‌مان به مراتب شیرین‌تر می‌شود.

لیلا بابامرادی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اول از همه باید یادمان باشد که در برابر لجبازی‌های همسرمان مقابله به‌مثل نکنیم، چراکه اگر روی دور لج و لجبازی بیفتیم روز به روز روابطمان بد و بدتر می‌شود و بازگشت به عقب غیرممکن خواهد شد.

این روان‌شناس ادامه داد: بهتر است وقتی همسرمان عصبی و بداخلاق است جواب حرف‌های تند و نیش‌دارش را ندهیم، بحث نکنیم و او را به آرامش دعوت کنیم. در واقع اگر همیشه خواسته‌هایمان را در آرامش با همسر لجبازمان در میان بگذاریم روابطمان لحظه به لحظه بهتر می‌شود و به تدریج به همه مطالبات‌مان در زندگی مشترک دست می‌یابیم. به عبارتی «زبان خوش، مار را از لانه بیرون می‌آورد».

وی افزود: در واقع کسی که لجبازی می‌کند معمولا خودش می‌داند که حق با او نیست، اما هیچ‌وقت نمی‌خواهد به این مسئله اعتراف کند، بنابراین بهتر است ما هم به بحث و جدل دامن نزنیم و سعی کنیم با دعوت کردن همسرمان به آرامش آبی روی آتش بریزیم.

بابامرادی تصریح کرد: اگر همیشه اشتباهات همسر لجبازمان را با احتیاط و مهربانی عنوان نکنیم او احساس می‌کند که مورد توهین قرار گرفته و در حال تحقیر شدن است، به همین خاطر ممکن است روی لجبازی‌اش پافشاری کند، ایراد خود را نپذیرد و رویه‌اش را تغییر ندهد. در واقع باید قبول کنیم که هیچ فرد لجباز و یک‌دنده‌ای یک شبه و بدون همراهی و پشتیبانی اطرافیانش اصلاح نمی‌شود و گاهی حتی ممکن است به‌خاطر نادیده گرفته شدن روز به روز گزنده‌تر رفتار کند.

این روان‌شناس با بیان این‌که افراد لجباز بیش از سایرین نیاز به توجه و حمایت دارند، خاطرنشان کرد: بهتر است اگر با فرد لجبازی ازدواج کرده‌ایم تا جایی که می‌توانیم همسرمان را عصبانی نکنیم و حداقل کارهایی که می‌دانیم او دوست ندارد را انجام ندهیم. همچنین به یاد داشته باشیم که محبت و مهربانی همیشه کارساز است و ریشه لجبازی را می‌خشکاند.

بابامرادی تاکید کرد: هیچوقت نباید از یاد ببریم که اولین و مهم‌ترین توصیه برای رفتار با همسر لجباز مدارا کردن است و گاهی همسرمان لجبازی می‌کند فقط برای این‌که احساس می‌کند ما خود را از او برتر می‌دانیم، بنابراین اگر چنین چیزی را احساس کردیم بهتر است در رفتار و لحن خود تجدیدنظر کنیم.
 
کلمات کلیدی : همسرداری
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۴ ۰۶:۳۵:۲۲
ببخشید چرا باید یک نفر کودک لجبازی کند و دیگران باهاش کنار بیاینند؟؟ خب چرا مثلا شما با امریکا و اسراییل لجبازی میکنید خب این هم از همان مدل است
(برفرض که اونها لجباز باشندکه البت بیشتر بنظر میرسد شماهستید.) (3279647) (alef-13)
 
ايراني
۱۳۹۴-۰۸-۰۴ ۰۸:۲۱:۲۳
بايد طلاقش داد و خودمون رو خلاص كنيم ! هيچ راه حلي نداره !‌ (3279717) (alef-13)
 
asad
۱۳۹۴-۰۸-۰۴ ۱۲:۰۲:۳۷
با سلام چند نکته خدمت ذوستان عرض کنم اول ما در ایران بندرت روانشناس داریم به قول یکی ازاساتید اینها رواننشناسن دوم ادم لجباز به درد زندگی نمی خوره عمرتونو تلف نکنید
ف (3280205) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.