توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487210
یعلون: آنچه در عربستان در جریان است به فرصت‌هایی برای اسرائیل تبدیل شده است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۰
وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی با استقبال از تحولات در عربستان گفت که این تحولات به فرصت‌هایی برای این رژیم تبدیل شده است.

به گزارش تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، "موشه یعلون" وزیر جنگ سابق اسرائیل در یکی از جلسات همایش امنیتی مارگارت تاچر در لندن گفت: نظامهای عربی سنی در دشمنی با ایران با ما هستند. نظامهای عربی سنی همچنین در مقابله با اخوان المسلمین با ما هستند.

وی افزود: تغییراتی که در منطقه اتفاق می افتد بویژه آنچه که در عربستان و مصر در جریان است به فرصتهایی تبدیل شده است.

وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی درباره شرایط فلسطین نیز گفت: نوار غزه به طور کامل به اسرائیل وابسته است. از طرفی دیگر در کرانه باختری، اقتصاد پویایی که توان ادامه حیات داشته باشد وجود ندارد. منافعمان با تشکیلات خودگردان فلسطین مشترک است و ابومازن (محمود عباس) کاملا به ما وابسته است. بنابراین ما در فلسطین با جنبش حماس روبرو هستیم. این را هم باید بگویم که عربستان سعودی حتی یک ریال هم در نوار غزه هزینه نکرده است.

وی در پایان مدعی شد: اسرائیل عامل تنشها و درگیریها در خاورمیانه نیست و درگیری ها در کشورهای عربی به ما هیچ ارتباطی ندارد.
 
کلمات کلیدی : اسرائیل+عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.