توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 444705
اعلام رسمی ائتلاف اسرائیل و عربستان ضد ایران
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۱
نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که نیازی به برقراری ائتلاف با عربستان ضد ایران نیست، زیرا این ائتلاف "عملاً وجود دارد".

به گزارش العالم، این سخنِ بنیامین نتانیاهو، خشم فعالان شبکه های اجتماعی را در کشورهای عربی برانگیخت و از عربستان خواستند به صراحت موضع خود را در قبال این موضوع اعلام کند.


"بنیامین نتانیاهو" در برنامۀ "60 دقیقه" از شبکۀ "سی.بی.اس" در پاسخ به سئوالی دربارۀ همکاری اطلاعاتی رژیم صهیونیستی با کشورهای عربی گفت: "آن چه می توانم بگویم این است که وضع (اسرائیل) در جهان عرب تغییر یافته است، آن ها (عرب ها) دیگر (اسرائیل) را دشمن نمی بینند، بلکه حتی (اسرائیل) را در جنگ با نیروهای جنگ جوی اسلامی اعم از جریانی که ایران آن را راهبری می کند یا داعش یا گروه های جنگ جوی سنی؛ هم پیمان خود می بینند.

وی در این برنامه همچنین فاش کرد که رژیم صهیونیستی روابط خود را با مصر و اردن بسیار گسترش داده است.

نتانیاهو سپس دربارۀ توسعۀ روابط با عربستان گفت: "در این خصوص نظر نمی دهم".

مجری برنامه بر دریافت پاسخی در این زمینه از نتانیاهو اصرار ورزید و پرسید: باید موضوعی را از تو بپرسم که بسیار مهم است.. موضوع دربارۀ (اسرائیل) و عربستان است، آیا شما در حال تشکیل ائتلافی ضد ایران در خاورمیانه هستید؟

نتانیاهو پاسخ داد: نیازی به ایجاد چنین ائتلافی نیست، این ائتلاف، عملاً وجود دارد.

"ابراهیم حمامی" پژوهشگر فلسطینی، در واکنش به این سخنان نتانیاهو، همسو با اعتراضات گستردۀ کاربران شبکه های اجتماعی این پیام را منتشر کرد: خطاب به مسئولان عربستان سعودی.. فوری.. نتانیاهو به وضوح از ائتلاف با عربستان سخن گفت.. آیا این سخن را تایید می کنید یا رد؟

"حلا المرابطه" در پاسخ به این سئوال نوشت: از انور عشقی (مشاور سابق کابینه عربستان) بپرس که چه کسی به او و ترکی الفیصل (رئیس پیشین سازمان اطلاعات عربستان) اجازه داد با تزیپی لیونی (وزیر خارجۀ پیشین رژیم صهیونیستی) دیدار کنند و با او عکس یادگاری بگیرند.

"محمد عواد" نیز نوشت: سرنوشت کشورهای عربی، گردهمایی در تل آویو است، زیرا تل آویو، جایگاه جدید اتحادیه عرب خواهد بود.
 
کلمات کلیدی : اسرائیل+عربستان+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.