توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 445739
واکنش جهانگیری به "تحریم موشکی"
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۶
معاون اول رئیس‌جمهور به موضوع تحریم موشکی و مخالفت غربی‌ها با برنامه موشکی کشورمان، واکنش نشان داد.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور صبح امروز (سه شنبه) در مراسم اختتامیه نخستین جایزه ایثار و رسانه که در تالار وحدت برگزار شد ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س)، از انجمن روزنامه نگاران دفاع مقدس، خانه فرهنگ و ایثار و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خاطر برگزاری این مراسم قدردانی کرد.

معاون اول رئیس‌جمهور افزود: مطبوعات و نشریات در دوران دفاع مقدس و موشک باران شهرها توسط رژیم بعث عراق حتی یک روز کار خود را تعطیل نکردند و خانواده رسانه توانست به نحو مطلوبی از دین، ملک و ملت دفاع کند.

وی با یادآوری اینکه در دوران دفاع مقدس، برخی مواقع پایتخت و سایر نقاط کشور زیر باران موشک و سلاح های مدرنی که قدرت های بزرگ در اختیار دشمن می گذاشتند، قرار می گرفت، خاطر نشان کرد: در آن دوران اگر امکانی فراهم می شد تا ایران بتواند تعدادی موشک تهیه و به سمت دشمن شلیک کند، گاهی تا مدتها موشک باران دشمن متوقف می شد و امروز که ملت ایران چنین تجربه ای را پشت سر گذاشته است، وقتی که می‌خواهد برای دفاع از خود و پیشگیری از تجاوز دشمن اقدام به ساخت موشک و تجهیزات دفاعی کند، همان کسانی که دشمنان ملت ایران را به موشک و سایر تجهیزات مجهز می‌کردند، ایران را به خاطر ساخت موشک تحریم می‌کنند.

جهانگیری با طرح این سوال که آیا هیچ انسان عاقلی حاضر است که خود را از داشتن تجهیزات دفاعی و سلاح در مقابل دشمنان محروم کند، اضافه کرد: قطعاً ملت ایران با تجربه ای که از دوران جنگ دارد برای دفاع از کشور خود به ساخت تجهیزات دفاعی ادامه خواهد داد.
 
 
کلمات کلیدی : تحریم موشکی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.