نظر منتشر شده
۵۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 321400
نامه 8 نماینده به روحانی؛
تقدیر از موضع رییس جمهور در توسعه صنعت موشکی/ دولت درباره لغو برجام موضع رسمی بگیرد
بخش خبری الف، 11 دی 94
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۸
بسم الله الرحمن الرحیم
برادر ارجمند جناب آقای دکتر روحانی
رئیس جمهور محترم
با سلام و احترام ۱۱/۱۰/۱۳۹۴
بر خود لازم میدانیم که به عنوان نمایندگان ملت از جنابعالی به عنوان عالی‌ترین‏ مقام‏ رسمی‏ کشور پس از مقام رهبری، به خاطر پاسخ قاطع، دقیق و حساب شده به اقدامات خصمانه جدید آمریکا، طی دستور برای توسعه صنعت موشکی دفاعی، صمیمانه تشکر کنیم. در همین ارتباط چند نکته را برای تبیین بیشتر موضوع و اقدامات تکمیلی به جنابعالی و ملت شریف تقدیم می‌کنیم:

۱. اولین نکته یادآوری هشدار مکرر رهبر بصیر و آگاه کشور در کنار زدن نقاب از چهره واقعی هیأت حاکمه آمریکا است. اصرار به شناخت کینه ورزی و ستیزه جویی این حکومت سلطه طلب نسبت به ایران اسلامی و مردم با شرافت آن، دائماً در سخنان ایشان تکرار شده است. این حکومت مستکبر و سیاستمداران متکبرش، به رغم ظاهرسازی‌های معمول، در این ایام بار دیگر دشمنی خویش را آشکار کرده‌اند. از ماجرای بی اعتبار کردن روادید مسافران به ایران تا حکم به برداشت از حساب به ناحق بلوکه شده دولت ایران به اسم خسارت گروگانگیری سال ۱۳۵۸ و تحریم‌های تازه علیه ایران به تصویب گنکره و امضای رئیس جمهور آمریکا نمونه‌های تازه کینه ورزی آنان است این گونه اقدامات، که متضمن اهانت به ملت بزرگوار ایران و اعمال محدودیت‌های اقتصادی علیه مردم و دزدی حکومتی از اموال دولت ماست، همگی شاهد مثال این کلام الهی است که می‌فرماید:
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ لاَ تَتَّخِذُواْ بِطَانَةً مِّن دُونِكُمْ لاَ يَأْلُونَكُمْ خَبَالًا وَدُّواْ مَا عَنِتُّمْ قَدْ بَدَتِ الْبَغْضَاء مِنْ أَفْوَاهِهِمْ وَمَا تُخْفِي صُدُورُهُمْ أَكْبَرُ قَدْ بَيَّنَّا لَكُمُ الآيَاتِ إِن كُنتُمْ تَعْقِلُونَ
اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد از بیگانگان [دوست و] همراز مگيريد. [آنان] از هيچ نابكارى در حق شما كوتاهى نمى‏ورزند آرزو دارند كه در رنج بيفتيد دشمنى از لحن و سخنشان آشكار است و آنچه [از دشمنی و کینه] سينه‏هايشان نهان مى‏دارد بزرگ‌تر است در حقيقت ما نشانه‏ها[ى دشمنى آنان] را براى شما بيان كرديم اگر تعقل كنيد (آل عمران ۱۱۸).

۲. تصویب پرداخت خسارت به جاسوسان آمریکایی، ۳۶ پس از قرارداد الجزایر که که دولت وقت امریکا در این قرارداد، حق هرگونه ادعای مالی را علیه ایران، از اتباع خود سلب کرده است، مصداقی از عهدشکنی است و محتاج اقدامات حقوقی سریع وزارت خارجه و آگاه ساختن مردم از این گونه اقدامات است.

۳. مکرراً از مسئولان ذیربط شنیده شده است که این اقدامات با برجام معارض است. باید موضع رسمی دولت در این باره سریعاً اعلام گردد و توضیحات کافی در این زمینه به مردم داده شود و بدون فوت وقت اقدامات لازم در عرصه بین المللی صورت پذیرد. و اگر احیاناً نقض برجام دانسته نمی‌شود، دولت دلائل خویش را آشکارا به ملت ارائه نماید. اگر نقض باشد، که چنین به نظر می‌رسد، و مقامات ایران بگویند ولی اقدامی انجام نشود، هم چوب را خورده‌ایم، هم پیاز را و هم پول را داده‌ایم.

۴. ملت شریف باید به دو حقیقت که قرآن بر آن‌ها تأکید می‌ورزد، تؤامان توجه فرماید. اول آن که معاهده با دشمن نباید نظر ما را نسبت به ماهیت وی عوض کند. قرآن در باره مشرکانی که با ما پیمان امضاء کرده‌اند هشدار می‌دهد تا دشمنی و عهد شکنی آنان را فراموش نکنیم. آنجا که می‌فرماید:
كَيْفَ وَإِن يَظْهَرُوا عَلَيْكُمْ لاَ يَرْقُبُواْ فِيكُمْ إِلاًّ وَلاَ ذِمَّةً يُرْضُونَكُم بِأَفْوَاهِهِمْ وَتَأْبَى قُلُوبُهُمْ وَأَكْثَرُهُمْ فَاسِقُونَ چگونه [ آنان عهد نگه می‌دارند] با اينكه اگر بر شما دست‌یاب‌اند در باره شما نه خويشاوندى را مراعات مى‏كنند و نه تعهدى را. شما را با زبانشان راضى مى‏كنند و حال آنكه دل‌هایشان امتناع مى‏ورزد و بيشترشان منحرف‌اند (توبه ۸)

حقیقت دوم این است که به رغم همین هشدار اگر پیمانی با دشمنان بسته شد، مادام که عهد شکنی آنان محرز نشود، حق نقض عهد به ما داده نشده است :
فَمَا اسْتَقَامُواْ لَكُمْ فَاسْتَقِيمُواْ لَهُمْ إِنَّ اللّهَ يُحِبُّ الْمُتَّقِينَ پس تا با شما [بر سر عهدشان] پايدارند،[بر سر عهدتان] با آنان پايدار باشيد زيرا خدا پرهيزگاران را دوست مى‏دارد (توبه ۷)

۵. این نکته نیز باید مورد توجه همه ما مسئولان و مردم باشدکه آنچه به واقع و بسیار مؤثر در دفاع از ایران و اسلام عمل می‌کند پرداختن به اقتصاد مقاومتی و نجات کشور از شکنندگی موجود است.

توفیق روزافزون رئیس جمهور محترم را در خدمت به اسلام، ایران و مردم با شرافت ایران از خداوند خواهانیم.

احمد توکلی/ الیاس نادران/ حسین نجابت/ اسماعیل کوثری/ احمد امیرآبادی/ محمد دهقان/ حسین حسین زاده بحرینی/ محمدرضا آشتیانی
 
کلمات کلیدی : تحریم موشکی+توان موشکی ایران
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۶:۱۲:۳۲
اصرار دولت بر اجرای ادامه برجام " با وجود نقض مکرر ان " بسیار تعجب اور است . تندروترین طرفداران دیپلماسی لبخند " به ناکارامدی ان پی برده اند . (3429913) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۸:۱۲:۱۵
با توجه به نقض عهدهای مکرر شیطان بزرگ در مورد برجام و برای جلوگیری از هزینه‌های سنگین قطعنامه شورای امنیت، از مسئولین درخواست می‌کنم انجام تعهدات کشورمان را در اجرای برجام متوقف نمایند. اینکه آمریکا دائما با نقض عهدهایش به ما توهین کند و دولتمردان ما هم آن را توجیه کنند نمی‌تواند عزت کشور را حفظ کند. دولتمردان توجیه می‌کنند ولی ملت به دشمنان بیش از گذشته بدگمان است. (3430085) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۲ ۰۹:۳۵:۱۱
دولت باید یک مهلت ضرب الاجعلی برای اجرای برجام بده تا اگه الکی به تاخیر افتاد یعنی غربیها به تاخیر انداختن یا جریمه بگیره ویا سریعا برنامه هسته ای را از نو شروع کنه نمیشه که اینا بیان مارو بازی بدن ... (3430994) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۸:۱۳:۲۸
با رفتارهایی که از سوی آمریکایی‌ها در خصوص پرونده هسته‌ای کشورمان مشاهده می‌شود باید اعتراف کرد پیش‌بینی‌های کیهان در مورد سرانجام برجام درست بود.
دولتمردان بیش از این اجازه تحقیرشدن کشور و نظام را ندهند. (3430088) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۸:۱۳:۵۰
به دولت تدبیر عرض می‌کنم مصوبه ضدایرانی که به آمریکا اجازه می‌دهد حدود 2 میلیارد دلار از دارائی‌های بلوکه شده ما را به نفع آمریکایی‌ها که از تروریسم آسیب دیده‌اند برداشت نماید چندمین فتح‌الفتوح دولت یازدهم است؟! کشور ما بیش از 17 هزار شهید قربانی تروریسم آمریکائی-صهیونیستی داشته است. چرا دولت تدبیر و امید غرامت این جنایات آمریکایی‌ها را از آن‌ها مطالبه نمی‌کند؟ (3430090) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۸:۱۵:۱۹
جدا ازمسئله تحریمهای مجدد، آمریکا با برجام پا را فراتر گذاشته و با وضع قوانین در حال مصادره اموال بلوکه شده کشورمان است. از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم ساکت نباشند. (3430094) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۸:۱۵:۲۵
مثلا اگر رییس جمهور نمیگفت برنامه س موشکی ادامه پیدا نمیکرد...
برای موشکی در ایران حتی تابع رییس جمهور هم نیست (3430095) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۸:۱۵:۴۶
مگر فلسفه برجام لغو تحریم‌ها نبود؟ پس چرا با وجود تحریم‌های جدیدی که از سوی آمریکایی‌ها بر علیه کشور ما وضع می‌شود دولتمردان با خنده‌ای بر لب نقض مکرر برجام توسط آمریکایی‌ها را توجیه می‌کنند؟ در دولت قبل هر مشکلی داشتیم، لااقل توسط بیگانه این قدر تحقیر نشدیم. (3430096) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۲ ۰۷:۴۹:۳۲
در دولت قبل هر مشکلی داشتیم، لااقل توسط بیگانه این قدر تحقیر نشدیم. (3430096) (alef-13)

شما مطمنید ؟به احتمال زیاد وضعتان خوب است و ورود بسیاری را به فقر را در دولت قبل ندیدید که چگونه مردم را تحقیر کرد ؟ (3430789) (alef-13)
 
امیرحسین
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۸:۳۲:۵۰
کی و چه موقع پی برده اند؟!
چرا از طرف بقیه حرف میزنید و حرف توی دهنشون میزارید؟ (3430123) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۲۱:۰۴:۲۲
دوست عزیز دقیقا تقاضای شما در این شرایط چیست؟ دقیقا. (3430336) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۲۱:۵۰:۰۰
دولت به حرفهایی که میزد عمل کند همین! دولت میگفت اگر طرف مقابل نقض تعهد کند ما هم اقداماتمان را متوقف می کنیم ! حالا نه تنها اقدامات را متوقف نکرده اند بلکه دقیقا بعد از اقدام امریکا ، 11 تن اورانیوم را دادند رفت! (3430404) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۲ ۰۰:۱۴:۲۳
آمریکا شیطان بزرگ در رابطه با خود برجام ظاهرا تاکنون نقض عهد نکرده است. (3430600) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۲ ۰۹:۳۲:۲۷
شما دیگه کی هستید ! خدا رحمت کنه جلال آل احمد را که میگفت غربزده از غربی بدتر است!
قانون کنگره که اوباما هم امضا کرد (محدودیت ویزا) به گفته عراقچی ، ظریف، اروپایی ها و بسیاری از کارشناسان بین المللی نقض برجام است.
خود عراقچی هم گفت که نقض برجامه منتهی گفت چون کری قول داده(!) یه جوری اجرا کنن که مانع دستیابی ایران به منافع مشروع(!) ناشی از برجام نشه ما منتظر میمانیم ! (3430984) (alef-13)
 
از روستای سار کاشان
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۲۱:۲۷:۰۴
فکر می کنید برجام نبود ۸ تحریم بین المللی کشور در این دوسالی که مذاکرات انجام می شه، به چند تا می رسید.؟
کسانی مخالف برجامند که برای جیب خود، نگرانند. بهترین تصمیم عقلایی انقلاب را می خواهند به نفع عربستان و اسرائیل عوض کنند.
مذاکرات ما نشان از رفتار عقلانی و منطقی یک ملت بزرگ دارد (3430372) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۲ ۰۷:۴۶:۱۱
کدوم موضع گیری موشکی؟! این موضع گیری برا لا پوشانی و توجیه ادامه روند فعالیت بر اساس برجامه. به این شکل دولت میگه من موضع متناسب گرفتم و از زیر بار انتقاد به ادامه برجام با وجود نقض از طرف دیگه فرار می کنه! (3430783) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۶:۱۷:۱۷
حداقل هوش دیپلماسی و کمی توجه به منافع ملی کشور به ما میگوید همنوا شدن با اسرائیل در ایجاد خلل در توافق و برجام خیانتی است غیر قابل گذشت . از سردمداران کشور خواهش میکنم با عقل و تدبیر و صبوری تصمیم بگیرند نه از روی عصبانیت و هیجان زدگی . (3429921) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۶:۲۰:۳۵
تا موقعی که با دنیا تعامل نداشته باشیم وضعمان همین است موشک درد ما را دوا نخواهد کرد. (3429924) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۷:۵۸:۵۱
الان که با ما همه دنیا تعامل داریم، و به توافق هم رسیدیم!
نکنه منظورتان رژیم کودک کش صهیونیستی است!
یا دولت اسلامی عراق و شام! (3430067) (alef-13)
 
متعجب!
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۸:۳۴:۴۵
مثلا مصر و عراق و پاکستان که با دنیا تعامل دارند چه گلی به سرشون زدند؟! مشکل جای دیگر است آقای تحلیلگر. بیدا شو داداش داره دیر میشه ها... (3430126) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۹:۰۷:۲۵
پس در ماشینت رو قفل نکن و یا در خونه رو باز بزار جتی اگر نیستی و.......
تا تعامل داشته باشی با مردم
بماند هر روز بشونی فلان چیز رو دزدیدن و یا فلان خونه رو خالی کردن و....... (3430175) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۹:۲۲:۰۱
تعامل که داشتیم و 10 تن اورانیوم رو خارج کردیم . شماها بهتره دست از غریب پرستی بردارید. (3430202) (alef-13)
 
کامی جون
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۹:۲۸:۱۵
آره بابا موشک میخوایم چیکار ؟ ما باید به حرف امریکا جون گوش بدیم . تا بهمون راحتر ویزا بدن و بتونیم بریم لس آنجلس و از مد روز با خبربشیم . (3430214) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۲۱:۳۳:۱۷
الان تو این وضع منطقه خنده ی اقایون برامون امنیت اورده یا موشک؟ (3430380) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۲۳:۰۸:۰۹
اگر موشک نداشتی الان داشتی مثل افغانستان و عراق و سوریه و لیبی با دنیا تعامل می کردی؟ (3430514) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۲ ۰۰:۵۷:۵۰
آقا رضای گل ... بنده با این بخش از فرمایش حضرتعالی که « تا موقعی که با دنیا تعامل نداشته باشیم وضعمان همین است » موافقم ، اما خداوکیلی بخش دوم سخن شما که « موشک درد ما را دوا نخواهد کرد » جسارتا حرف چرتی است زیرا مثل این میماند که بگوئیم ارتش درد ما را دوا نخواهد کرد در صورتیکه ارتش ، موشک و سلاح های متعارف ، در زمان لازم بازدارنده ای هستند که میتواند گاهی حتا جلوی آغاز یک جنگ را نیز سد کند . (3430639) (alef-13)
 
جواد
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۶:۲۲:۱۴
امروز همه به درستی سخن رهبر انقلاب مبنی بر خوش بین نبودن به مذاکرات " پی برده اند . چیزی گه این رهبر انقلابی در خشت خام می دید " دیپلمات های به اصطلاح کار کشته عرصه بین الملل " در ال سی دی 42 اینچ هم نمی دیدند. اصرار عجیب دولت بر اجرای برجام " با وجود نقض مکرر ان " بسیار تعجب اور است . اقای عراقچی این تحریم ها را ناشی از سنگ اندازی کنگره میداند " در حالی که متولی این تحریم های اخیر " وزارت خزانه داری امریکاست که زیر نظر اوباماست . (3429927) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۶:۳۹:۴۱
جناب توکلی عزیز، این حرف که "آمریکا برجام را نقض کرده" ، حرف مفیدی نیست. چرا که این تصور را در شنونده ی داخلی و خارجی به وجود می آورد که گرچه آمریکا نقض کرده، اما ما چنان محتاجیم که همچنان برجام را ادامه میدهیم به صورت یکطرفه! و این نه برای حفظ غرور ملی مناسب است و نه برای حفظ قدرت چانه زنی در مقابل آمریکا. ( البته دلواپسان اهمیتی برای اینها قایل نیستند و تنها مرادشان خورد کردن و خفیف کردن دولت است، هرچند به قیمت ضرر به منافع ملی )

آمریکا برجام را به این آشکاری نقض نخواهد کرد بلکه با سود بردن از امکانات جنبی و خارج از برجام، فشار ها را ادامه میدهد و شایسته است ما هم همین را بگوییم که برجام را نقض نمیکنیم اما از آنجایی که برنامه موشکی خارج برجام است، موشک های اسرائیل زنمان را توسعه میدهیم. (3429952) (alef-13)
 
م...
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۸:۴۶:۰۱

خودتونم میدونین که نقض کرده عراقچی هم گفت و حتی تاکید کرد که شما خوش باورین و امید واهی دارین
دولت تدبیر نابودی و امید واهی!!!!!!!!!!!!!!! (3430145) (alef-13)
 
امیری
۱۳۹۴-۱۰-۱۲ ۱۱:۳۲:۴۲
نه امریکا برجام رانقض کرده و نه جناب عراقچی چنین چیزی را گفت . (3431429) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۶:۵۱:۴۲
پاسخ صریح تر رئیس جمهور به عنوان رئیس دولت را در رابطه با نقض آشکار برجام توسط دولت آمریکا را خواستاریم . (3429966) (alef-13)
 
رسایی
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۷:۵۸:۲۲
پاسخ صریح تر رئیس جمهور به عنوان رئیس دولت را در رابطه با نقض آشکار برجام توسط دولت آمریکا را خواستاریم . (3430066) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۲۰:۵۲:۵۳
منظور شما دوست عزیز از پاسخ صریح تر چیست؟ مثلا آقای روحانی سخنرانی شدیداللحن بکنند و تهدید به کنار گذاشتن برجام و مانند آن نماید؟ با اصلا برجام را عملا کنار بگذارند؟ خلاصه دقیقا بفرمائید شما و امثال شما چه عکس العملی را به صلاح می دانید؟ (3430322) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۲۱:۰۱:۴۱
حتی پاسخ صریح تر ترین رییس جمهور را نیز خواستاریم (3430331) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۲۱:۰۲:۲۶
به نظر من نظام تقریبا تحت هیچ شرایطی برجام را کنار نخواهد گذاشت زیرا این کار را به هیچ وجه به نفع کشور نمی داند. حتی اگر آمریکا اقدامات شدیدتری از این دست انجام بدهد. در حال حاضر پنجره های دنیا در حال باز شدن به سمت ایران است. اجماع قدرت های جهانی در رابطه با برنامه هسته ای ایران شکسته است و شاید آمریکا با این اقدامات ایذائی و عکس العمل تند و احساسی ایران به دنبال باز گرداندن آن اجماع است. یادمان باشد دنیا تنها آمریکا نیست و آمریکا هم تنها کنگره و دولت آن نیست. (3430334) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۷:۳۲:۵۵
آمریکاییها میدانستند که اصرار آنها در برنامه هسته ای ایران نوعی زیاده خواهی و غیر قانونی است و با روشنگری های ایران این قضیه داشت برای آنها هزینه ساز میشد و ساز و کاری چیدند که میوه این همه پافشاری ها را با امتیاز گرفتن از ایران بچینند و سپس با روشهای مختلف محدودیت ها و تحریم های جدید را پشت سر هم اعمال کنند و با روشهای مختلف جلوی پیشرفت ملت ایران را بگیرند
مدتی بود که برنامه ریزی های گسترده ای کرده بودند و برای حتی انفعال های ایران نیز راهکار مناسب چیده بودند
سئوال اینجاست که آیا ما هم برای تحریم ها و بدعهدی های فعلی و آینده آمریکا و برنامه های پیش رو راه حل های مناسبی داریم و میتوانیم هر گام شوکه کننده آمریکا را تبدیل به فرصتی برای رفع یکی از محدودیت های خود کنیم و پا را فراتر گذاریم یا خیر
شاید باید دستور رئیس جمهور بررسی توان رد شدن از محدودیتها و امتیاز گیری می بود (3430035) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۷:۴۹:۳۶
کاش یکی پیدا بشه بگه چرا خلاف حرف رهبری عمل کردید و اورانیوم رو یکجا دادید تا رفت (3430057) (alef-13)
 
امیری
۱۳۹۴-۱۰-۱۲ ۱۱:۴۰:۳۲
معامله اورانیوم هیچ مشکلی نداشت و ایران ما به ازای انرا سالم و کامل دریافت کرد. متاسفانه تابحال عده ای دلواپس داشتیم.و حالا عده ای دلواپس کم اطلاع .
دوستان برجام هنوز اجرایی نشده که بخواد نقض بشه .هنوز گامهای مقدماتی ان برداشته شده است .
ضمنا دوستان توجه فرمایند همانطور که طرفهای مختلف در ایران و امریکا مکررا گفته اند ما شاید بیش از 50 مورد اختلاف با امریکا - غیر از برجام - داریم که هنوز حل و فصل نشده و محل مناقشه است .امیدواریم جنگ طلبان در هر 2 کشور اجازه دهند جو مناسبی ایجاد و مذاکرات مرضی الطرفین انجام شود.


الف خدایی از سانسور چی گیرت میاید که از ازادی اطلاع رسانی گریزانی؟! (3431465) (alef-13)
 
سعید_
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۷:۵۲:۳۹
آیا میشود بابت تحریم های فعلی و آینده آمریکا را تنبیه و تحریم کرد
مثلا عبور کشتی های آمریکا از تنگه هرمز تحریم شود یا محدودیت قابل توجهی ایجاد کرد که بعدها قابل معامله باشد
این که نمیشود آمریکا با یک برنامه ریزی از پیش آماده شده هر روز یک نوع تحریم اعمال کند و هر روز با یک بهانه ما را محدود سازد و ما فقط با یک دستور رئیس جمهور به وزیر دفاع پاسخ دهیم - غیر از شعار چیزی میشود پیدا کرد - اتاق فکر ها برای تحریم های آینده چیز دندانگیری دارند یا باید منفعلانه فقط شعار دهیم و منتظر حرکت بعدی باشیم که بعد فکر کنیم چه کنیم - وقتی دشمن زیاده طلب و بد عهد است و به دنبال بستن دست و پای ماست ما برنامه داریم ؟ (3430060) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۸:۱۳:۳۳
ما که میگفتیم : محصول شجاعت و اتخاذ مواضع اصولی در برابر کدخدایان دور از خدا ، سربلندی و عزت است . بهتر است رئیس جمهور سریعتر خود را به غافله ی هوشیاران و مقتدران و عزتمندان و شجاعان برساند و هرچه زودتر از غافلین بی بصیرت و مغرضین و عالیجنابان زر و زور و حریصان و همیشه طلبکاران و غربگرایان بی تدبیر فاصله بگیرد . (3430089) (alef-13)
 
محمدرضا پورامینی
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۸:۳۰:۴۷
در ست است که مقامات رسمی وزارت خارجه میگویند ازمایش موشکی از سوی ایران نقض بر جام نیست و در عین حال بر خلاف قطعنامه ادعائی شورای امنیت است اما باید پذیرفت که در مقابل اعمال تحریمها ی جدید از سوی امریکا به بهانه از مایش موشکی که جنبه دفاعی ومتعارف دارد بروشنی نقض برجام ومرتبط با برجام است چرا که قدرت اقتصادی ایران را نشانه رفته است اگر این واقعیت از سوی دستگاه دیپلماسی مورد قبول قرار گیرد وبه موازات اجرای برجام ورفع تحریمهای اساسی موضوع موشکی که با هدف دفاعی وغیر هسته ای صورت میگیرددر یک بسته مرتبط با برجام مورد رسیدگی دیپلماتیک قرار گیرد بهتر از ان است که پرونده دیگر یا پرونده های دیگر احتمالی بر علیه ایران بطور جداگانه گشوده شودو اهمیت برجام به مرور از کانون توجه بین المللی خارج شود واثرات مثبت برجام به مرور زائل شود (3430116) (alef-13)
 
محمدرضا پورامینیی
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۹:۳۲:۲۱
درست است که طبق اظهار مقامات وزارت خارجه ازمایش موشکی نقض برجام نیست ودرعین حال برخلاف قطعنامه ادعائی شورای امنیت است اما باید پذیرفت اعمال تحریم های جدید به بهانه توان موشکی که جنبه دفاعی ومتعارف دارد بروشنی نقض برجام و یا مستقما مرتبط با برجام است چرا که ارتباطات اقتصادی ودفاعی ایران باکشورهای دیگر رامختل میکند اگر این واقعیت از سوی دستگاه دیپلماسی پذیرفته شود وبه موازات اجرای برجام ودر نتیجه رفع تحریم ها موضوع توان موشکی ایران که با هدف دفاعی وغیر هسته ای صورت میگیرد بدرستی دریک بسته مرتبط با برجام مورد رسیدگی دیپلماتیک قرارگیرد بهتر از ان است که پرونده دیگر ویا پرونده های دیگر احتمالی بطور جداگانه برعلیه ایران گشوده شود واهمیت وظرفیت مثبت برجام به مرور از کانون توجه بین المللی خارج گردد وبه بیراهه کشیده شده واثرات مثبت برجام به مرور زمان زائل گردد (3430225) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۹:۵۱:۲۴
حقیقتا ما از اول به این برجام خوش بین نبودیم . البته زحمات رئیس جمهور محترم و وزیر محترم خارجه و اعضای تیم مذاکره کننده بسیار قابل تقدیر است . اما در همین سایت بارها نوشتیم اگر در برجام هم توافق حاصل بشه تحریم ها را با عناوین دیگر اجرا می کنند . امروز موشکی ، فردا حقوق بشر ، پس فردا نبود آزادی و پسین فردا آزادی همجنس بازی و .... ، همه جا می خواهیم توافق کنیم . اینجوری کشور را تقدیم کنیم بهتره شاید دست از سرما بردارند. (3430255) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۲۱:۰۲:۱۶
ایکاش صادقانه میگفتید هدفتان از این نامه نگاری ها چیست ؟ مگر برجام به اعتراف ناظران آژانس طبق روال تعین شده حرکت نمیکند ؟ نمیتوانید چند روزی تحمل کنید تا ببینیم قدم های اولیه لغو تحریم برداشته خواهد شد ؟
چه اصراری هست که از تند روهای امریکا تبعیت کنید مسابقه در تند روی
بقیمت نابسامانی در اداره مملکت . (3430333) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۲۲:۰۳:۱۶
سلام عقلای سیاسی ببیند اگر روحانی کاری خلاف نمایندگان تندرو و کاسه های داغ تر از آش انجام داده بود بالغ بر صد امضا برایش جمع میکردند اما حالا هشت نفر تقدیر کردند واین نشان از اهمیت نداشتن منافع ملی نزد تندروها می باشد. درود بر دکتر توکلی واقع بین وعادل .امیدوارم مردم در انتخابات آتی به امثال دکتر رای دهند واز ورود تشنه گان قدرت ودشمنان منافع ملی جلو گیری نمایند ان شا الله
الف جان چاپ کن این درد دل اکثریت است خداون حافظ شما باشد. ح .یزدانی (3430421) (alef-13)
 
محمدرضا پورامینی
۱۳۹۴-۱۰-۱۲ ۰۰:۳۶:۵۴
در توضیح این نظرکه بهتر است موضوع توان موشکی ایران دربسته ای مرتبط بابرجام مورد رسیدگی دیپلماتیک قرارگیرد مقصود از نقطه نظر تحریم های جدید است که به برجام ارتباط پیدا میکند که بموجب ان هرگونه تحریمی که در ارتباطات اقتصادی ودفاعی ایران باخارج خلل ایجاد نماید برخلاف برجام است (3430619) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۲ ۰۲:۰۴:۴۵
سینه چاک های دو اتیشه امریکا الان کجان؟
چرا نمیان کامنت بذارن و اقدامات امریکا و ارباب شون رو توجیه کنن
چرا اینجور مواقع هیچ خبری ازشون نیست (3430686) (alef-13)
 
فرشید
۱۳۹۴-۱۰-۱۲ ۰۸:۱۳:۳۴
کسی سینه چاک آمریکا نیست.در این کشور یک عده طرفدار عقلانیت در دیپلماسی خارجی هستند و یک عده هم که دولت مطبوعشون 8 سال اقتصاد کشور رو شخم زد و رفت برای توجیه اون خرابکاری ها در آرزوی شکست دولت فعلی و استمرار خرابی ها و افتضاحات اقتصادی اون 8 سال هستند. (3430817) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۱۰-۱۲ ۰۶:۰۹:۵۳
من شک دارم همه ای نظرات مخالف با نظر جناب توکلی چاپ بشه .لغو برجام مساویست با نابودی اقتصادی ایران اینرو همه به عینه لمس کردیم برادر توکلی (3430728) (alef-13)
 
مصطفی
۱۳۹۴-۱۰-۱۲ ۰۷:۴۳:۲۹
با امریکا باید درباره همه مسائل اختلافی مذاکره کرد و به توافق رسید وگرنه این قصه سر دراز دارد وبه هر بهانه ای کشور را ضعیف خواهند کرد تا بالاخره دچار شکست کامل شود . باید پیش دستی کرد وقبل از نتیجه دادن برنامه دراز مدت امریکائیها انرا خنثی کرد . کسانیکه با عدم درک درست معادلات جهانی وقدرت امریکا سیاستهای درستی اتخاذ ننمایند مسول عوافب ان نسبت به این کشور خواهند بود .! (3430779) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۱۰-۱۲ ۰۹:۰۳:۰۴
باتشکرازرییس جمهورمحترم لازم است عرض کنم کلا برنامه های موشکی وتسلیحاتی ونظامی زیرنظرفرمانده ی کل قوا است ورییس جمهورمحترم چه نامه بنویسدچه ننویسدپیشرفتهای نظامی وتسلیحاتی مثل گذشته تحت فرماندهی کل قواادامه خواهدداشت لذا بهتربود جناب روحانی ازاهرم توقف روندبرجام --نه لغو آن--استفاده می کردنددرآنصورت تاثیروبازتاب بیشتروبهتری داشت. (3430922) (alef-13)
 
meysam
۱۳۹۴-۱۰-۱۲ ۰۹:۳۳:۱۳
رییس جمهور محترم دستور خواستی ندادن گفتن در چارچوب سیاست‌های دفاعی مصوب، برنامه تولید انواع موشک‌های مورد نیاز نیروهای مسلح با سرعت و جدیت بیشتری ادامه یابد. یعنی همون چیزی که از قبل مصوب شده . بعدش گفته در صورت تکرار مواضع خصمانه برنامه‌ریزی جدیدی برای گسترش توانمندی‌های موشکی کشور، به‌عمل آورید. یعنی عملا ایشان فقط یک بازی رسانه ای هوشمندانه راه انداختن و به غربی ها این پیام رو دادن که فعلا ما هیچ کاری نمی کنیم . این نامه هم برای بستن دهن منتقدان هست . (3430987) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۲ ۱۱:۰۳:۲۹
جناب توکلی عزیز یکی از امضا کنندکان
شما و دوستانتان گمان کرده اید که رئیس جمهور و دستگاه دیپلماسی مملکت به مطالب شما هیچ توجهی ندارند و لازم است به ایشان یاد آوری کنید . جالب استکه گروه دیگری از همراهان شما در مجلس دولتیان را متهم میکنند که همه امور را رها کرده و صرفا چسبیده اند به برجام و پاسخگوئی به فلان مدعی افراطی امریکائی که بدنبال کسب رای انتخاباتی است .
خودتان بهتر میدانید که توقف روند برجام در جهان را چه نیرو هائی پیگیرند
بجای آب به آسیاب مخالفان برجام ریختن بهتر آن نیست که همگی در داخل جبه جهانی طرفداران برجام را تقویت کنیم . قدم اول نشان دادن حمایت ملی از سیاست دولت است نیاز به توضیح نیست مذاکره کننده ایرانی که از یک پشتوانه گسترده ملی برخوردار باشد اعتبارش از کسیکه پشتوانه اش موشگ و هواپیما است بمراتب بیشتر است . تجربه شوروی با زرادخانه های اتمی اش را فراموش نکنیم در این نوع تقابلات سیاسی که ما در آن هستیم هیچ سخت افزار نظامی توان برابری با خواست توده ها را ندارد طرف های ما هم خوب میدانند . (3431287) (alef-13)
 
بیگی
۱۳۹۴-۱۰-۱۲ ۱۱:۴۲:۴۱
جا دارد از دولت لبخند تشکر ویژه ای داشته باشم در رابطه با پرداخت وام 25میلیونی
دوست داریم روحانی
نخندین کاملا جدی بود (3431476) (alef-3)
 
روشنگر اعتدال-مدافع دولت
۱۳۹۴-۱۰-۱۲ ۱۲:۲۵:۳۴
بسمه تعالی
چند نکته مهم دولتی که در صداو سیمای میلی عنوان نشد:

1-تحریم غیر مستقیم قانون ویزا همانطور که آقای دکتر عراقچی فرمودند طبق نامه رسمی جان کری وزیر امورخارجه آمریکا درباره "کشور ایران" تعهد داده شد که دولت اوباما - و طبعا دست کم تمامی دول دموکرات آن کشور از جمله هیلاری کلینتون(احتمال زیاد دولت بعدی)- برای کشور عزیزمان رسما اجرا نخواهند کرد و رسما تعهد دادند که به منافع اقتصادی ایران کوچکترین ضربه ای نزند از این سو درنتیجه می بینیم نه تنها سفر اروپایی ها در ماه گذشته کمتر نشده بلکه بیش از پیش شده بخصوص پس از تعهد کتبی جان کری به فرزند انقلاب دکتر محمد جواد ظریف.

2-برداشت کمتر از پنج درصد از دارایی های بلوکه شده ایران در آمریکا به علت تسخیر سفارت آمریکا ..لازم به ذکر است این قانون هنوز در مجلس سنا تصویب نشده است و ضمن اینکه این قانون تنها در مجلس نمایندگان-کنگره- تندرو جمهوری خواه آن هم با آرای بشدت مرزی و پایین تصویب شد ولی باید از سد سنا - نسبت به کنگره غیرتندرو- و پس از آن امضا باراک حسین اوباما بگذرد که اغلب تحلیلگران-ایرانی و آمریکایی- تصویب نهایی این قانون را بشدت دور از ذهن و نسبتا محال میدانند.

3-تحریم های موشکی..علی رقم اینکه روز اصلی اجرا برجام پس از پایان تمامی اقدامات ایران یا به عبارتی با شروع سال 2016 میلادی آغاز میگردد ایران متاسفانه قبل از آن روز اقدام به برنامه موشکی انجام داد که بهتر بود این کار 3ماه به تعویق می افتاد تا با قانون قبل از برجام تناقض نداشته باشد و به تندروهای جنگ طلب صهیونیست کنگره جمهوری خواه بهانه علیه دول اعتدالی حسن و حسین ندهد..ولی الحمدالله با فرمایش و دستور قاطع و به موقع رئیس جمهوری این تحریم ها اگر نگوییم کاملا حذف لااقل به مدت بسیار زیادی به تعویق افتادند ضمن اینکه این تحریم ها نیز باید به امضا رئیس جمهور آمریکا برسد لذا ایران میتواند با رایزنی تلفنی بین وزرا امور خارجه دو کشور این مشکل را نیز از ریشه حل کند همچون دیگر مشکلاتی که با مذاکره موفق به حل آن شدیم.

همواره دیپلماسی و گفت و گو بهترین راه است حتی با دشمنان..در صورتی که ما تیم مذاکره کننده بسیار قوی همچون دکتر ظریف را داریم نباید نگران تحمیل خواسته های آنها باشیم.
چه زیبا گفتند: تفسیر گیتی در این دو حرف است با دوستان مروت با دشمنان مدارا (3431712) (alef-13)
 
مهرداد
۱۳۹۴-۱۰-۱۳ ۰۹:۳۶:۰۳
یکی نیس به این دولت تزویر بگه دس از این برجامتونو بردارید به جز ننگ و عار برا ملت چیزی دیگه به بار نیاورده اخه این دو سه سال که ما همه چیزمونو تعطیل و نابود کردیم چه عاید ما ملت شده غیر از اینکه امریکا با دسیسه چینی عربها قیمت نفت را پایین اوردن و حسابی به اقتصادمون ضربه زدن همیشه هم زبونشون سر ما ملت درازه که تحریم میکنیم حمله میکنیم از نو هم که تحریم هاشون رو شروع کردن (3434803) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.