توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 373589
انگلیس: تحریم‌های موشکی ضد ایران تقویت شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۹
نماینده انگلیس در سازمان ملل متحد گفت که لندن خواستار اجرای قدرتمندانه تحریم‌های موشکی علیه ایران است و از اعضای شورای امنیت می‌خواهد نظام تحریم‌های ضد ایرانی علیه فناوری موشک‌های بالیستیک را تقویت کنند.

به گزارش تسنیم، شورای امنیت سازمان ملل متحد، روز دوشنبه جلسه‌ای در ارتباط با قطعنامه ۲۲۳۱ این شورا درباره توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ برگزار کرد.

«سامانتا پاور»، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد، در نشست شورای امنیت این سازمان گفت که برجام تمامی مشکلات با ایران را حل نکرده است.

وی گفت که واشنگتن از پایبندی ایران به تعهداتش در برجام استقبال می‌کند.

پاور همچنین مدعی شد که آمریکا به تمامی تعهداتش در این توافق هسته‌ای پایبند بوده است.

نماینده فرانسه در سازمان ملل متحد هم گفت که این کشور از «عدم پایبندی ایران به برخی مفاد مهم قطعنامه ۲۲۳۱ در ارتباط با برنامه موشکی و انتقال سلاح» - به ادعای وی - نگران است.

نماینده روسیه از گزارش شش ماهه دبیرکل سازمان ملل درباره اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت این سازمان انتقاد کرد.

وی با بیان اینکه بخش‌های از این گزارش با انگیزه‌های سیاسی تنظیم شده‌اند گفت این گزارش نه تنها اجرای بادوام برجام را تضمین نمی‌کند، بلکه موجب تضعیف آن می‌شود.

نماینده روسیه گفت که سازمان ملل نباید به اطلاعات غیرموثق رسانه‌ها برای گزارش‌دهی درباره پایبندی ایران به قطعنامه تکیه کند.

نماینده انگلیس با بیان این ادعا که موشک‌های ایران قادر به حمل کلاهک هسته‌ای هستند، آزمایش‌های موشکی ایران را نقض مفاد قطعنامه ۲۲۳۱ این شورا خواند.

وی همچنین از ایران خواست اقدامات به گفته وی «تحریک‌آمیز»، مانند شلیک موشک با شعارهای ضد اسرائیلی را متوقف کند.

نماینده انگلیس خاطر نشان کرد که لندن خواستار اجرای قدرتمندانه تحریم‌های موشکی علیه ایران است و از اعضای شورای امنیت می‌خواهد نظام تحریم‌های ضد ایرانی علیه فناوری موشک‌های بالیستیک را تقویت کنند.

وی به علاوه از حمایت ایران از حزب‌الله لبنان و دولت سوریه انتقاد کرد و گفت که ایران برای برخورداری از مزایای برجام باید اعتماد جامعه بین‌الملل را جلب کند.
 
کلمات کلیدی : تحریم موشکی+انگلیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.