نظر منتشر شده
۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 321307
کاخ سفید اعمال تحریم جدید علیه ایران را به تعویق انداخت
بخش خارجی الف، 11 دی 94
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۶
به‌نظر می رسد با توجه به موضع‌گیری رسمی ایران علیه اقدام غیرقانونی آمریکا در اعمال تحریم‌های جدید در آستانه اجرایی شدن برجام و تهدید به پاسخگویی به این مسأله و همچنین با رایزنی‌های فشرده سیاسی فعلا دولت آمریکا از اعلام اسامی افراد تحریمی صرف‌نظر کرده است.

به گزارش الف، وزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقامات کاخ سفید نوشت: آمریکا اعمال تحریم‌های اقتصادی جدید علیه ایران را به تعویق انداخته است.

این مقامات با این حال گفته‌اند که دولت باراک اوباما همچنان به مقابله با برنامه موشکی ایران متعهد است و تحریم‌هایی که در وزارت خزانه داری آمریکا آماده شده بود، همچنان روی میز است. مقامات آمریکایی مدعی‌اند که اعمال چنین تحریم‌هایی، ناقض مفاد توافق هسته‌ای که تیر ماه امسال میان ایران و ۱+۵ به دست آمد، نیست.

به نوشته وال استریت ژورنال، با این حال مقامات آمریکایی هیچ زمانبندی مشخصی در ارتباط با اینکه چه زمان قرار است این تحریم‌ها اعمال شوند، ارائه نکرده‌اند.

بر اساس یادداشتی که کاخ سفید پیش از این به کنگره ارسال کرده بود، قرار بود این تحریم‌ها صبح چهارشنبه به وقت واشنگتن، اعمال شوند.

روز گذشته این روزنامه به نقل از منابع آگاه نوشته بود که قرار است یازده فرد و شرکت ایرانی، هنگ کنگی و اماراتی با ادعای ارتباط با برنامه موشکی ایران، در فهرست تحریم‌های ایران قرار گیرند.

این اقدام به بهانه پاسخ به آزمایش موشک عماد توسط ایران در دستور کار واشنگتن قرار گرفته است. آمریکا مدعی است که تست این موشک نقض قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنیت سازمان ملل است.

در پی انتشار خبر عزم کاخ سفید برای افزایش تحریم‌ها علیه برنامه موشکی ایران، تهران به شدت به این تصمیم اعتراض کرد. حسن روحانی رئیس جمهور ایران هم در نامه‌ای به وزیر دفاع، دستور تسریع برنامه‌های موشکی را صادر کرد.

در پی تعویق اعمال تحریم‌های جدید، سران حزب جمهوری‌خواه دولت اوباما را به از دست دادن اراده در برابر آنچه تهدید تهران به گسترش برنامه موشکی خوانده شده، متهم کردند.

«مایک پومپئو» عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا و از منتقدان توافق هسته‌ای در این باره گفته است: «اگر تحریم‌هایی که رئیس‌جمهور اعلام کرده، نهایتا اعمال نشوند، ما شاهد بی‌مسئولیتی هستیم که حتی از سوی این رئیس‌جمهور هم بی‌سابقه است.»
۱۳۹۶/۰۴/۲۳ ۱۳:۴۴
 
۱۳۹۵/۰۴/۲۱ ۱۱:۵۴
 
۱۳۹۵/۰۳/۰۸ ۱۵:۱۰
 
۱۳۹۵/۰۳/۰۸ ۱۴:۱۰
 
۱۳۹۵/۰۲/۳۰ ۱۵:۳۰
 
۱۳۹۵/۰۲/۱۴ ۰۷:۱۷
 
۱۳۹۵/۰۱/۱۷ ۱۲:۵۱
 
۱۳۹۴/۱۰/۱۱ ۱۶:۰۸
 
۱۳۹۴/۱۰/۱۱ ۱۴:۲۲
 
۱۳۹۴/۱۰/۱۱ ۱۲:۱۰
 
 
کلمات کلیدی : تحریم موشکی+توان موشکی ایران
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۱:۲۹:۱۱
امریکا یی ها دشمن هستند واز دشمن انتظاری نباید داشت فقط باید مقابله به مثل کنیم ومنافع امریکا را بطور جدی به خطر بیندازیم تا اینکه انها از دست درازی به منافع ایران پشیمان شود (3428956) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۹:۵۷:۵۰
می خواند قلب راکتور رادر بیاریم بعد با خیال آسوده تحریم کنند (3429486) (alef-13)
 
K
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۲:۴۹:۵۴
این تجدید نظر هم منوط به اعمال تغییرات و پر کردن راکتور اراک موکول شده اما بعدش .....چماق های با سراب هویج بیشتر خواهند شد (3429681) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۳:۲۲:۵۱
میخان ایران همه تعهداتشو انجام بده، هر چی داشته بده بره، بعد اعمال کنن (3429734) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۳:۴۹:۵۱
بذار قلب راکتور دربیاد بعدش (3429763) (alef-13)
 
جواد
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۴:۲۵:۴۹
هنوز تعهدات ایران در مرحله انجام است " امریکا با کمال وقاحت تحریم میکند " وای به روزی که مطمئن شود که ایران گام های اساسی را برداشته . اقایان الان باید پاسخگوی ناکارامدی دیپلماسی لبخند باشند . (3429811) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۵:۰۴:۳۵
فعلا دولت آمریکا از اعلام اسامی افراد تحریمی صرف‌نظر کرده است.


آخر آمریکا همین است.

عاقل به امریکا اعتماد نخواهد کرد. (3429852) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۷:۳۶:۱۶
آیا میشود تحریم های جدید آمریکا را بهانه ای قرار داد و یک کار بزرگ متناسب با آن انجام داد
مثلا تحریم عبور ناوهای آمریکا از تنگه هرمز یا حتی فراتر
بالاخره ما برنامه متناسب داریم یا نه - برنامه متناسب منظور شعار نیست بلکه باید ملموس و دردناک باشد (3430041) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۷:۵۲:۰۰
به نظرمن باکامل شدن اجرای برجام ازطرف ایران که تا الان 11 تن اورانیوم غنی شده درهمین راستا ازایران خارج شده وبعد از خارج شدن سانتریفیوژها ازدور همچنین پس ازبرکنارشدن راکتورآب سنگین اراک ، آمریکا مستقیم وبدون تعارف وحیا وخجالت و......به بهانه امنیت ملی وامنیت منطقه و.....کلا میزنه زیر همه توافقات.
اون وقت ما چیکارمیکنیم، شروع به نصب 2 باره تجهیزات میکنیم وبازرسان آژانس روازایران اخراج میکنیم وبهانه کافی به آمریکا میدیم تا 2 باره درایجاد یک اجماع جهانی علیه برنامه هسته ای ایران موفق بشه.,نصب اینها هم حداقل یکسال وراه اندازی راکتورآب سنگین هم حداقل 5 سال طول میکشه
بهترین راه اینست که ما قبل از ادامه قدمهای دیگر آنها رامجبوربه انجام تعهداتشان نماییم تا فردا مجبورنباشیم که التماسشان کنیم وبگیم خیلی نامردی، پیمان شکنی ، بدعهدی و.......توروخدا آبروی ما میره که به شما اعتمادکردیم ، سرقولتون بمونید.
اونها هم که اگه زیر قول وعهدشون نزنن که دیگه امریکا نیستن،باید بدعهدی کنن واسم اینکارو سیاست بنامند، بوی این اتفاق از همین الان بلندشده، ننوشتن نامه شروع برنامه توسط اوباما، تحریم 11 فردوشرکت برخلاف توافق برجام. (3430059) (alef-13)
 
بیگی
۱۳۹۴-۱۰-۱۲ ۰۰:۵۹:۰۰
جا دارد از اینجا سلامی داشته باشم به عزیزانی که در دولت عزیز لبخند زنان مشقول گذران این چهار سال هستند سلام م م م م م م لبخندیان (3430642) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۱۰-۱۲ ۰۷:۴۹:۰۶
باسلام، به نوعي فعلا" به غلط كردم افتادند و بايد محكم در خصوص دفاع از كشور و تامين نيازهاي دفاعي در مقابل آنان ايستاد .
يك سوال اين است كه چرا آنان روزانه توليدات نظامي خود را بروز مي‌كنند. پس اگر اينچنين باشد ايران نيز بايد در اين خصوص از آمريكا و ... به سازمان بين‌الملل (البته مترسك) شكايت كند. در خصوص اموال بلوكه شده نيز بايد به لاهه شكايت شود و غرامت خواسته شود. (3430787) (alef-13)
 
و
۱۳۹۴-۱۰-۱۴ ۱۳:۳۴:۰۰
نه خير بخاطر ترس از واكنش دولت ايران نبود بلكه بخاطر كشتار زندانيان سياسي در عربستان بود كه محبور شد فعلا نشان بدهد كه اين كارها همسو با هم در يك زمان اتفاق نيفتاده
قطعا در آينده اي نزديك انجام خواهد داد
چون مي داند كه دولت فعلي در كشورمان توان و عزم كافي در مواجه و مقابله به مثل را ندارد حتما انجام خواهد داد و فعلا هم از ترس همه جانبه مردمي براي لغو برجام اين كار را كرده ووقتي بتواند دوباره اوضاع سياسي ناشي از اعدام شهدا در عربستان را كنترل كند دوباره به ادامه رفتار خصمانه و تحريمها خواهد پرداخت (3440196) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.