نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 466484
لزوم صرفه‌جویی ۳۰۰۰ مگاواتی برای فرار از خاموشی
تاریخ انتشار : جمعه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۳
مدیرعامل شرکت توانیر گفت برای اینکه تابستان امسال مشکلی در زمینه خاموشی نداشته باشیم و ۲۰۰ ساعت تامین برق صورت بگیرد، لازم است که ۳۰۰۰ مگاوات صرفه‌جویی در کشور داشته باشیم.

آرش کردی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه پیک امسال طبق پیش‌بینی‌های در نظر گرفته شده ۵۵ تا ۵۶ هزار مگاوات تخمین زده شده است، اظهار کرد: میانگین رشد بار ۵ درصد برای امسال پیش‌بینی شده است.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین مسئله برای فرار از خاموشی در تابستان سال جاری پیگیری مدیریت مصرف است چرا که برای جبران و تامین ۲۰۰ ساعت نیاز برق لازم است ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه ساخته شود اما می‌توان با صرفه‌جویی ۳۰۰۰ مگاوات به اقتصاد ملی نیز کمک کرد.

مدیرعامل توانیر با بیان این که پیش‌بینی می‌شود که تابستان امسال شاهد خاموشی جدی نباشیم اظهار کرد: بدترین حالتی که ممکن است در این زمینه اتفاق بیفتد، وقوع اتفاقات ناخواسته در شبکه است که این مسئله نیز ممکن است هر زمان و در هر جای دنیا اتفاق بیفتد.

کردی ادامه داد: برای جلوگیری از این مسئله نیز تدابیر حفاظتی لازم و ویژه در نظر گرفته شده و باید به این مسئله نیز توجه کرد که سناریوهای مختلفی در دیسپاچینگ در حال اجرا است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی با اشاره به خاموشی‌های چند روز اخیر در مناطق مختلف کشور گفت: هیچ کدام از این خاموشی‌ها به دلیل کمبود تولید نبوده و در بیشتر حالت علاوه بر مصرف برق ۱۰۰۰ مگاوات به عنوان حاشیه رزرو در شبکه وجود داشته است.
 
کلمات کلیدی : برق+وزارت نیرو
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۱۰:۰۹:۰۳
اگر برق کم است، چرا صادر می کنند به عراق و عراقی ها پولش را هم نمیدهند؟!! (4290534) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۱۱:۲۰:۴۲
دنیا دارد خودروهای برقی را رواج می دهد ما هنوز دنبال صرفه جویی در برق هستیم . (4290680) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.