نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 282431
راهکار ساده برای عبور بدون خاموشی از تابستان ۹۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۵۵
برای تولید هر کیلووات ساعت برق حدود ۸۵۰ ریال هزینه می‌شود در حالی که به‌طور متوسط حدود ۵۰۰ ریال از مشترک دریافت و بخشی از آن در اختیار سازمان هدفمندی یارانه‌ها قرار می‌گیرد، بنابراین هرچه در مصرف برق صرفه‌جویی کنیم، به کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از اتلاف منابع ملی کمک خواهیم کرد.

به گزارش پول‌نیوز، "برای گذر بدون خاموشی از تابستان گرم امسال، صرفه‌جویی ۱۰ درصدی در مصرف برق را رعایت کنند." این را مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران می گوید و می افزاید: خاموش کردن هر رشته لامپ اضافی از راهکارهای آسان برای صرفه‌جویی و کاهش مصرف برق است و درخواست صنعت برق از مشترکان این است که در مصرف برق نهایت دقت را انجام دهند.

سیدزمان حسینی که در نشست مشترک هیات رییسه شورای هماهنگی روابط عمومی استان و شهر تهران که با محوریت مدیریت مصرف و به میزبانی شرکت برق منطقه‌ای تهران برگزار شد شرکت کرده بود، درباره هزینه برق تولیدی نیز چنین می گوید: برای تولید هر کیلووات ساعت برق حدود ۸۵۰ ریال هزینه می‌شود در حالی که به‌طور متوسط حدود ۵۰۰ ریال از مشترک دریافت و بخشی از آن در اختیار سازمان هدفمندی یارانه‌ها قرار می‌گیرد، بنابراین هرچه در مصرف برق صرفه‌جویی کنیم، به کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از اتلاف منابع ملی کمک خواهیم کرد.

به گفته وی، شمار مشترکان این شرکت در سه استان تهران، قم و البرز هفت میلیون و ۸۹۷ هزار مشترک است که این میزان مشترک شامل حدود ۱۶ میلیون نفر جمعیت در سه استان یادشده است.تامین برق این میزان مشترک، شرکت برق منطقه‌ای تهران را به بزرگ‌ترین شرکت صنعت برق در کشور تبدیل کرده است.

حسینی همچنین به هزینه کلان تولید برق در کشور اشاره می کند و می گوید: تامین برق کشور را مستلزم سالانه ۳۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار است که نیمی از این اعتبار برای تولید جاری و نیمی نیز برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه‌ای هزینه می‌شود و این در حالی است که درآمد صنعت برق از فروش این حامل انرژی در سال فقط ۱۲۰ هزار میلیارد ریال است و حدود ۳۰ هزار میلیارد ریال از این درآمد نیز در اختیار سازمان هدفمندی یارانه‌ها قرار می‌گیرد.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت مادرتخصصی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) نیز در این نشست، مدیریت مصرف را مستلزم همکاری بخش‌های مختلف دانست و گفت: صنعت برق برای تحقق مدیریت مصرف در این بخش به همکاری تمامی روابط عمومی‌های سازمان‌ها و دستگاه‌ها نیاز دارد.

به‌گفته بیژن قاسمی، پیک مصرف در شبکه برق تهران در تابستان به حدود ۹ هزار مگاوات می‌رسد که اگر آن را با پیک مصرف ۳۰ هزار مگاواتی کل کشور در فصل زمستان مقایسه کنیم، رقم قابل توجهی است و صنعت برق برای تداوم خدمات‌رسانی به مشترکان، به مشارکت همگانی در مدیریت مصرف نیاز دارد.

در این نشست، شماری از مدیران روابط عمومی سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی نیز به ارایه دیدگاه‌های خود در زمینه مدیریت مصرف پرداختند.
 
کلمات کلیدی : برق+وزارت نیرو
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۱ ۲۳:۳۹:۳۳
وظیفه شرکت برق تامین برق است ما که نمیتونیم شمع روشن کنیم نهایت صرفه جویی شده بهانه نیارید. (3035340) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۲ ۰۲:۲۲:۱۶
رطب خورده منع رطب خورده نمی کند فقط شارژر ها و تلویزیون ها را در هنگام خاموش بودن از برق بکشید حله، (3035687) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۲ ۰۳:۱۰:۳۹
با اين مديريت لاكپشتى چگونه برق ٢٤٠ميليون را تامين خواهيد كرد (3035753) (alef-11)