توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 449852
واکنش دانشور به خبر محکومیت کارشناسش به جاسوسی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۱
رییس کمیته اجتماعی شورای شهرتهران به حواشی و اخبار. منتشر شده پیرامون دستگیری یکی از کارشناسانش واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا، فاطمه دانشور در جمع خبرنگاران در واکنش به انتشار خبری مبنی بر محکومیت مشاور وی به جاسوسی با تاکید بر اینکه علیرضا امیدوار هیچگاه به عنوان مشاور وی در شورای شهر تهران فعالیت نکرده است، اظهار داشت: من هیچ قرارداد مشاوره‌ای در شورای شهر با علیرضا امیدوار ندارم و نمی‌دانم بر اساس چه مستنداتی، این موضوع را به من نسبت می‌دهند.

وی افزود: من شش سال است در حوزه مسئولیت اجتماعی در اتاق بازرگانی ایران فعالیت می‌کنم و تلاش کرده‌ام یک مفهوم ارزشی را وارد فضای خشک اقتصادی کنم؛ آن زمان در کمیسیونی که برای این فعالیت در نظر گرفته شد، ما سعی کردیم بنگاه‌های اقتصادی را نسبت به مسائل اجتماعی اطرافشان حساس کنیم و در این راه نیز از کارشناسان زیادی دعوت کردیم که با توجه به اینکه حوزه مسئولیت اجتماعی، یک مفهوم جدیدی است، تعداد کارشناسانی که در این حوزه کار می‌کنند کمتر از 10 نفر است و علیرضا امیدوار یکی از این افراد بود که به ما معرفی شد و یکی از پررنگ‌ترین اسامی در این حوزه، ایشان بود.

رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران ادامه داد: همکاری ما با علیرضا امیدوار در شرایطی بود که این فرد یک مرکز و NGO تحت عنوان مرکز ترویج مسئولیت پذیری اجتماعی داشت که تنها مرکز ثبت شده در وزارت کشور بود و با مجوز قانونی فعالیت می‌کرد. لذا با توجه به این موضوع، ما با این فرد همکاری کردیم.

دانشور با بیان اینکه هیچ وظیفه‌ای در خصوص چک کردن وضعیت امنیتی این فرد نداشته و دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی، فعالیت افراد مختلف را نظارت می‌کنند، گفت: قطعاً اگر در این خصوص، موضوعی متوجه من بود تا الان می‌بایست حداقل یک بار به مراجع قضایی احضار می‌شدم ولی تا این لحظه هیچ احضاریه‌ای به دست من نرسیده و از سوی دستگاه‌های امنیتی هم هیچ توضیحی از من خواسته نشده است. این درحالیست که این موضوع به یک سال پیش مربوط می‌شود و مهر ماه امسال، آقای امیدوار محکوم شد.

رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با تاکید مجدد بر اینکه هیچ حکم مشاوره‌ای برای علیرضا امیدوار صادر نکرده است افزود: این فرد تنها به عنوان کارشناس در اتاق بازرگانی و شورای شهر به دلیل حوزه فعالیت‌شان که در آن حوزه صاحب نظر بودند با ما همکاری می‌کردند. زمانی که من موضوع را شنیدم بسیار متعجب شدم چون هیچ وقت حتی یک درصد هم احتمال چنین موضوعی را نمی‌دادم.

دانشور در پاسخ به این سوال که آیا او فشاری برای همکاری با این فرد به شهرداری وارد کرده است یا خیر گفت: با توجه به کمبود کارشناسان در این حوزه، ما چندین نفر را به شهرداری معرفی کردیم ولی ارزیابی و انتخاب به عهده شهرداری بود و هیچگاه ما تحمیل و فشاری در این موضوع نداشتیم.

رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران در پایان خاطرنشان کرد: به هر حال افراد زیادی تحت عنوان کارشناس با ما و سایر اعضای شورای شهر همکاری می‌کنند و اعضای شورای شهر تنها می‌توانند یک مشاور داشته باشند که آن هم فردی شناخته شده و مشخص است و علیرضا امیدوار تنها به عنوان کارشناس با ما همکاری می‌کرد.
 
کلمات کلیدی : دانشور ، جاسوسی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.