توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467760
پرتاب محرمانه ترین ماهواره جاسوسی آمریکا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۱
تارنمای سی ان بی سی آمریکا گزارش داد که شرکت فناوریهای اکتشاف فضایی'اسپیس اکس' آمریکا صبح روز دوشنبه به وقت محلی محرمانه ترین ماهواره جاسوسی این کشور را به فضاپرتاب کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای سی ان بی سی آمریکا، موشک فالکون 9 در اولین ساعات صبح دوشنبه به وقت محلی از مرکز فضایی کندی در فلوریدای آمریکا به فضا پرتاب شد. این ماهواره به عنوان زیرگروهی از ماهواره های 'دفتر شناسایی ملی' متعلق به 'جامعه اطلاعاتی آمریکا' است.

شرکت فضایی 'اسپیس اکس' در راستای اینکه قصد دارد اکثر تقویت کننده های مرحله اول (مداری) خود را که به عنوان پرتاب کننده عمل می کنند نگهداری کرده و مجددا استفاده کند، تقویت کننده این موشک را نیز چند دقیقه بعد از پرتاب آن، در ایستگاه نیروی هوایی 'کیپ کارناوال' فرود آورد.

این چهارمین بار از فرود آمدن تقویت کننده های پرتاب موشک شرکت اسپیس اکس آمریکا در پایگاه کیپ کارناوال تاکنون است. این شرکت نخستین موشک بازیافتی خود را ماه پیش دوباره به پرواز درآورد.

اسپیس اکس یک شرکت تولید کننده محصولات صنایع هوا فضایی در آمریکا است.

از اهداف مهم این شرکت کاهش هزینه و دسترسی قابل اطمینان به فضا اعلام شده است. از دیگر برنامه های مهم این شرکت اسکان بشر در سیاره مریخ تا سال 2024 است.
۱۳۹۶/۰۶/۱۷ ۲۳:۱۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۰۷:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ۲۳:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ ۰۷:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۳ ۱۳:۱۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۲ ۱۳:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۶:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۶:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۱۰:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۳ ۱۵:۲۲
 
 
کلمات کلیدی : ماهواره جاسوسی، آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.