نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500487
پرواز هواپیمای جاسوسی روسیه بر فراز واشنگتن
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۰
یک هواپیمای جاسوسی روسیه روز چهارشنبه (به وقت واشنگتن) و در جهت «پیمان آسمان باز» بر فراز واشنگتن پرواز کرده و از روی ساختمان های کنگره و سی آی ای و همچنین زمین گلف ترامپ در نیوجرسی گذشت.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه دیلی میل، این هواپیمای توپولوف Tu-154M که در ارتفاع پایین پرواز می کرد، بارها از آسمان واشنگتن عبور کرد.

این پروازها در جهت پیمان آسمان باز که به امضای 34 کشور جهان رسیده، با هدف اعتمادسازی و امنیت گستری و برای بازبینی انطباق با توافق های نظامی در میان این کشورها صورت می گیرد.

اما پرواز امروز هواپیمای روسی در حالی انجام گرفت که واشنگتن این روزها شاهد جنجال بر سر موضوع دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا و همچنین ارتباط ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ با مسکو است.

در آخرین تحولات پرونده دخالت روسیه، صبح روز چهارشنبه (به وقت واشنگتن) رسانه ها از حمله ماموران اداره تحقیقات فدرال (اف بی آی) به خانه «پائول مانافورت» رئیس وقت ستاد انتخاباتی ترامپ خبر دادند.

همچنین در ادامه تنش ها میان واشنگتن و پیونگ یانگ، ترامپ در اظهاراتی بی سابقه کره شمالی را تهدید کرد که با 'آتش و خشمی روبرو خواهد شد که جهان نظیرش را ندیده' و اعلام کرد که زرادخانه های هسته ای آمریکا از همیشه قدرتمندتر است.

عبور این هواپیمای روسی از آسمان زمین گلف بدمینستر نیز با تعطیلات 17 روزه ترامپ و حضور وی در زمین گلفش همزمان شده است. از سال 2002 که پیمان آسمان باز مورد توافق این کشورها قرار گرفت تاکنون یکهزار و 200 پرواز شناسایی انجام شده است.

این پروازها با هواپیماهای غیرمسلح و مجهز به دوربین و قابلیت های دیجیتال انجام شده و از پیش به اطلاع کشور هدف می رسد.
 
کلمات کلیدی : هواپیمای جاسوسی، روسیه ، آمریکا
 
از تههران
United States
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۰:۱۳:۰۴
یارو با بمب اتم دنیا رو تهدید میکنه، اونوقت تو کشور من طرف میاد میگه دنیا، دنیای گفتمانه نه موشک (4513318) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.