توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 296758
میانجی جدید آمریکا و ایران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۵
یک سایت خبری غربی از درخواست آمریکا از رهبر کاتولیک های جهان برای میانجیگری میان واشنگتن و تهران با هدف آزاد شدن جاسوسان آمریکایی دربند ایران خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از پولیتیکو، دولت آمریکا با واتیکان در ارتباط است تا شاید «پاپ فرانسیس» بتواند در تلاش برای آزادی آمریکایی های زندانی در ایران به واشنگتن کمک کند. پولیتیکو به نقل از یک منبع آشنا می نویسد طی ماه های گذشته دولت آمریکا و پاپ فرانسیس بر سر این موضوع گفتگوهایی انجام داده است.

خانواده دست کم یکی از جاسوسان آمریکایی نیز مستقیما با پاپ فرانسیس، ارتباط برقرار کرده و خواستار کمک او شده است. این موضوع به شکلی دیگر در مصاحبه اخیر «حسن روحانی» رئیس جمهوری ایران، نیز بیان شده است.

آقای روحانی در پاسخ به پرسشی در مورد احتمال «تبادل زندانیان» بین ایران و آمریکا، گفته است دوست ندارد از واژه «تبادل زندانی» استفاده کند. اما اگر می شود از منظر انسان دوستانه، گام هایی برداشت، «ما باید آن قدم ها را برداریم».
 
کلمات کلیدی : آمریکا، جاسوسی، پولیتیکو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.