نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479049
رضایی: تبعیض، پارتی‎بازی و بی توجهی به مردم وجود دارد/ آمریکایی‎ها عجله دارند که زود وارد ایران شوند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۳
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما قادریم از تحریم‎ها و فشارهای بین المللی عبور کنیم؛ شرط آن وحدت و تاکید بر ارزش‎های حضرت امام است.

به گزارش مهر، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در برنامه زنده تلویزیونی «گفتگوی ویژه خبری»، پیرامون اندیشه های سیاسی حضرت امام خمینی (ره) ضمن گرامی داشتن سالگرد امام راحل، اظهارداشت: ما قادریم از تحریم ها و فشارهای بین المللی عبور کنیم؛ شرط آن وحدت و تاکید بر ارزشهای حضرت امام (ره) است.

وی افزود: معتقدم بازگشت به ارزش های نهضت امام (ره) در مقابله با تحریم ها تاثیر گذار و تعیین کننده است.

رضایی ایجاد وحدت را شدنی خواند چرا که اثار امام (ره) وجود دارد و رهبر بزرگوار ما هم همان راه را ادامه می دهند. مهم این است که نیروهای انقلاب با هم وحدت کنند. اگر نیروهای انقلاب وحدت کنند و ارزشهای امام (ره) را جدی بگیریند می توانیم از تحریم ها و فشار های بین المللی عبور کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در سیاست، دفاع و امنیت مستقل و خودکفاییم، گفت: اگر تواستیم در اینها موفق شویم در اقتصاد راحت تر می توانیم موفق باشیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه 39 سال از انقلاب می گذرد و کجاها در بحث اقتصادی ضعف داشتیم، تصریح کرد: امام (ره) می فرمایند اینکه خیلی ها از محاصره اقتصادی می ترسند من آن را یک هدیه می دانم زیرا ما برای مایحتاج خود چاره ای می اندیشیم. بزرگترین کاری کا امام (ره) کرد خود ما را به ما شناساند. در قبل از انقلاب ما را از خود بیگانه کرده بودند. الان در کشور کالاهای خوب تولید می شود اما چون برند نیستند مردم ما نمی خرند اما همان فرد یک سایت می زند و کالایش را در آلمان می خرند. جوانان ما باید خود را بشناسند.

وی بزرگترین مانع را «جهل» برشمرد و ادامه داد: خیلی ها فکر می کنند راهی که در سیاست، دفاع و امنیت رفتیم، در اقتصاد نمی شود رفت. دومین مسئله تلاش سازمان یافته خارجی هاست که جوانان ما را به بی بندوباری تشویق می کنند و به شکل های مختلف سعی می کنند راهی که در سیاست امنیت و دفاع رفتیم در اقتصاد نتوانیم برویم.  سومین مسئله این است که یک عده ای از وضعیت موجود استفاده می کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص ضرورت عدالت اجتماعی گفت: ما توانستیم ظلم های بزرگ مثل «استبداد» و «استعمار» را از بین ببریم اما باید اعتراف کنیم ظلم های کوچک مثل تبعیض، پارتی بازی و بی توجهی به خواسته های مردم وجود دارد. اگر بخواهیم ظلم های کوچک را از بین ببریم باید یک طرح اجرایی پیاده کنیم.

وی با بیان اینکه نیازمند یک طرح اجرایی برای از بین بردن ظلم های کوچک هستیم، اظهارداشت: اعمال انضباط قوی در کشور می تواند ما را به عدالت اجتماعی نزدیک کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص تاثیر نفوذ و جدی بودن آن در کشور گفت: تفاوتی که نهضت امام (ره) و تداوم آن داشته و مقابله ای که با امریکا و اسراییل داشتند با نهضت های کمونیستی در این است که در آن نهضت ها امریکا یک تهاجم و عملیات می کردند اما در مقابله با انقلاب اسلامی امریکایی ها عجولانه دهها تهاجم را انجام دادند. امریکایی ها عجله دارند که زود وارد ایران شوند و 40 سال است که نتواستند موفق شوند. ایران مثل کوبا و کره شمالی نیست و امریکایی ها مدام شکست خوردند.

وی تصریح کرد: اگر می خواهیم تحریم های اقتصادی پایان یابد ایستادگی کافی نیست؛ باید از فرصت ها استفاده کنیم و اگر می خواهیم این کار را نکنیم ترامپ و نفر بعدی تحریم ها را بیشتر می کنند. این تنها راه ناامید کردن امریکا از این مسیر است و آن زمانی است که ما به شکوفایی اقتصادی با ایستادگی در این مسیر برسیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه زمانی نفوذ امکانپذیر است که ما از داخل آسیب پذیر باشیم، گفت: ما اگر اندیشه های امام(ره) را تحریف و از آن دور شویم با مشکل مواجه خواهیم شد. زمانی طرح های امریکایی ها عملیاتی می شود که ما از داخل مشکل پیدا کنیم.

رضایی با بیان اینکه رابطه امام (ره) با مردم بسیار شگفت انگیز بود، خاطرنشان کرد: تاریخ تا کنون چنین رابطه ای ندیده و در آینده هم نخواهد دید.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص شرایط پس از امام راحل تصریح کرد: مقام معظم رهبری حقیقتا قابلیت فوق العاده از خود نشان دادند و همان راه امام (ره) را ادامه دادند. امروز ابهت و عظمت ایران در منطقه زبانزد حتی دشمنان ما است.

وی در پایان گفت: پشتوانه معنوی و ایستادگی که در وجود ایشان بود توانست خلا را بعد از امام (ره) پر کند. ایشان انتخابات اخیر و انتخابات های گذشته را که همراه با اشوب بود به خوبی اداره کردند.
 
کلمات کلیدی : محسن رضایی+ایران+آمریکا
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۴ ۱۱:۱۲:۳۱
عبور از تحریم های بین المللی فقط شعار هست که دیدیم جز شعار چیز دیگری نبود (4411282) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۴ ۱۸:۳۸:۳۲
چگونه ؟همین که بگیم کافیه ؟چرا مسولین ما با واقعیت فاصله می گیرند ؟ (4411706) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.