توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 302070
روسیه: غربی ها هیچ مدرکی در مورد سقوط موشک های ما در خاک ایران ارائه نکرده اند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۳
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تاکید کرد کشورهای غربی هیچ مدرکی برای اثبات ادعای خود درباره سقوط موشک های روسیه در خاک ایران ارائه نکرده اند.

به گزارش انتخاب، ماریا زاخاروف در نشست خبری در مسکو گفت: روسیه با مرحله جدیدی از حملات رسانه ای به ویژه در مورد فاجعه هواپیمای مالزیایی روبروست. موضع وزارت امور خارجه آمریکا درباره این فاجعه، تلاش برای فریب افکار عمومی است. روسیه از همان ابتدا برای مشارکت در تحقیقات درباره فاجعه هواپیمای مالزیایی تلاش کرد. همتایان هلندی به دعوت برای سفر به روسیه پاسخ مثبت ندادند. ما شاهد تبلیغات جعلی رسانه ای هستیم که در آن ادعا می شود روسیه با تحقیقات در مورد این فاجعه همکاری نکرده است. طرف اوکراینی نوارهای صوتی مکالمات خلبان هواپیمای مالزیایی را ارائه نکرده است. رسانه های آمریکایی واقعیت ها را درباره فاجعه هواپیمای مالزیایی و داستان موشک جعل می کنند.

زاخاروف افزود: هواپیماهای جنگی روسیه به حملات هوایی به گروه های تروریستی در سوریه ادامه خواهند داد. هواپیماهای آمریکایی پنجاه تن سلاح برای گروه های مسلح در استان الحسکه سوریه پرتاب کردند. هیچ کسی نمی داند سلاح هایی را که هواپیماهای آمریکایی پرتاب کردند به دست چه کسانی خواهد رسید.

وی درباره تهدیدات محمد الجولانی سرکرده جبهه النصره شاخه القاعده در سوریه علیه روسیه گفت: شمار کمی از رسانه ها سخنان الجولانی را درباره حمله به نظامیان روسیه پخش کردند. ائتلاف مخالفان سوریه طرفدارانش را به علت پاسخ مثبت ندادن به دعوت استفان دی میستورا فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه از دست داده است. این ائتلاف به همین علت اعتبار خود را از دست داده است. پاسخ مثبت دادن به دعوت ها برای حمایت نکردن از بشار اسد رئیس جمهور سوریه و اصرار بر کنار رفتن او از قدرت برآورده کردن خواست تروریست هاست.

وی خاطر نشان کرد: تنش در بخش شرقی بیت المقدس به علت جلوگیری فلسطینی ها از رفتن به مسجد الاقصی ادامه دارد. ما به تلاش ها برای کاهش تنش بین فلسطینی ها و اسرائیل از جمله در چارچوب کمیته چهار جانبه ادامه خواهیم داد. بار دیگر از اسرائیلی ها و فلسطینی ها برای توقف خشونت و خودداری از ایجاد تنش دعوت می کنیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: ما برای گفتگو با واشنگتن در مورد همکاری در سوریه و منطقه آمادگی داریم. لاوروف و دی میستورا در دیدار خود با تحلیل موضعگیریها، همه ابعاد دستیابی به راه حل در سوریه را بررسی کردند. هیچ تضمینی وجود ندارد که ارسال سلاح برای مخالفان میانه رو در سوریه باعث قاچاق سلاح برای تروریست ها نخواهد شد. ما از همه سازمان های بین المللی امدادرسانی برای همکاری و گفتگو با مقامات دونتسک و لوگانسک دعوت می کنیم. روسیه از پاسخ مثبت طرف های لیبیایی به پیشنهاد تشکیل دولت وحدت ملی استقبال می کند. به جای تهدید و اعمال تحریم بر طرف های درگیر در سودان جنوبی باید آنها را به گفتگو و توافق تشویق کرد. طرف های توافقنامه صلح در مالی باید به آن برای دستیابی به راه حل پایبند باشند.

ماریا زاخاروف افزود: انگلیس در گذشته خودروهای تویوتا به سوریه در چارچوب کمک به مخالفان ارسال کرده بود. مقامات غربی هیچ مدرکی برای اثبات ادعاهایشان در مورد سقوط موشک های روسیه در ایران ارائه نکرده اند.

شاهد فرار دسته جمعی تروریست ها از مواضعشان در سوریه در پی حملات هوایی روسیه هستیم.
 
کلمات کلیدی : موشک، روسیه، داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.