توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 398287
تمجید سوریه از حملات روس ها به مواضع داعش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۰۲
وزارت خارجه سوریه از فعالیت های نظامی روسیه در این کشور تمجید و بر کارآمدی حملات جنگنده های روس به مواضع تروریست ها تاکید کرد.

به گزارش مهر به نقل از سانا، سوریه از عملیات نظامی جنگنده های روسیه در این کشور در مبارزه با گروه های تروریستی تمجید کرد.

بر اساس این گزارش یک منبع رسمی در وزرات خارجه سوریه در سخنانی گفت: مشارکت یگان هوایی روسیه در سوریه بنابه درخواست رسمی دمشق انجام شد و این اقدام مطابق با قوانین بین المللی است. همکاری جنگنده های روسی و سوری منجر به مبارزه کارآمد با گروه های تروریستی مانند داعش و جبهه النصره شد.

وی در ادامه افزود: حضور روسیه در سوریه مانع از سرقت نفت سوریه توسط داعش شد و بدین صورت یکی از منابع اصلی اقتصادی داعش برای انجام فعالیت های تروریستی مسدود گشت. همچنین حمایت روسیه از سوریه در مبارزه با تروریسم از گسترش تروریست ها در دیگر کشورها جلوگیری کرد.

این منبع سوری در پایان تاکید کرد: اقدامات نظامی روسیه در سوریه نشانگر روابط راهبردی میان طرفین است که به بُعد نظامی نیز محدود نمی شود بلکه در حوزه سیاسی ادامه دارد و برای دستیابی به راهکاری سیاسی به منظور پایان دادن به بحران سوریه با یکدیگر ارتباط دارند. در پایان از مردم و رهبران روسیه تشکر می کنیم.

گفتنی است روسیه از یک سال پیش با اعزام جنگنده های خود به سوریه به این کشور در مبارزه با تروریسم کمک زیادی کرد و گروه های تروریستی-تکفیری را در این کشور منزوی کرده است.
 
کلمات کلیدی : سوریه+روسیه+داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.