توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 300358
ناتو: روسیه حمایت از اسد را کنار بگذارد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۸
«ینس استولنبرگ» دبیرکل ناتو امروز پنجشنبه ضمن ابراز نگرانی درباره حملات موشکی مسکو از دریایی خزر به مواضع تروریستهای در سوریه، گفت که روسیه دست از حمایت از دولت بشار اسد بردارد.

به گزارش فارس، در حالی که طی روزهای اخیر ناتو «نقض حریم هوایی ترکیه از سوی روسیه» را غیرقابل قبول خوانده، دبیرکل این سازمان نظامی غربی می‌گوید که این ائتلاف قادر به دفاع از اعضای خود در برابر تهدیدات است.

در ادامه مخالفت‌های مقامات غربی با مواضع روسیه در قبال بحران سوریه به ویژه حملات اخیر مسکو به تروریستها در این کشور، دبیرکل ناتو از مسکو خواست به حمایتهای خودش از دولت بشار اسد پایان دهد. در حالی که در روزهای اخیر مقامات و رسانه‌های غربی بر سر «نقض حریم هوایی ترکیه از سوی جنگنده‌های روسیه» جنجال به راه انداخته‌اند، امروز پنجشنبه دبیرکل ناتو بار دیگر در اظهاراتی بر تعهد و توان این سازمان برای دفاع از ترکیه تاکید کرد.

به گزارش دیلی صباح، «ینس استولنبرگ» امروز پنجشنبه قبل از آغاز نشست وزرای دفاع کشورهای عضو ناتو در بروکسل گفت: «ناتو قادر و آماده دفاع از همه متحدان خود از جمله ترکیه در برابر همه تهدیدات است».

دبیرکل ناتو در بخش دیگری از اظهارات خود با تکرار مواضع غرب علیه دولت سوریه گفت که روسیه باید به حمایتهای خود از بشار اسد پایان دهد. وی افزود: «ما در ناتو با افزایش ظرفیت، توانایی و آمادگی‌مان برای بکارگیری نیرو در جنوب از جمله در ترکیه به تهدیدات پاسخ داده‌ایم».

دبیرکل ناتو در واکنش به حملات موشک‌های کروز روسیه از دریای خزر به سمت سوریه گفت که این حملات مایه نگرانی است.

نیروی دریایی ارتش روسیه روز گذشته از دریایی خزر حملات موشکی به سمت مواضع تروریستها در سوریه انجام داد که این اولین حملات دریایی مسکو از چنین فاصله دوری به تروریستهای سوری محسوب می‌شود.
 
کلمات کلیدی : ناتو، روسیه، داعش، بشار اسد، آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.