نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 408775
مي‌رويم واشنگتن، سيفون را بكشيم!
محمدكاظم انبارلويي/ 10 آبان 95
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۳
همين ماه ظاهراً رئيس جمهور آمريكا تعيين مي‌شود. سخنان دو نامزد دموكرات و جمهوريخواه در رقابت‌هاي انتخاباتي يك رونمايي تمام عيار از جنس «تمدن غربي و آمريكايي» و روشنگري در مورد ماهيت آن بود. ترامپ نامزد حزب جمهوريخواه در يكي از ايالت‌ها ضمن سخنراني گفته بود؛ «ما به واشنگتن مي‌رويم تا سيفون را بكشيم و مفاسد دولت را از بين ببريم.» او همچنين گفته است: «اگر برنده نشوم تقلب شده و نتيجه را نمي‌پذيرم.»

اينكه يكي از دو ضلع رقابت، دموكراسي آمريكايي را به سخره بگيرد وعددو رقم بدهد، جالب است. گفته اند«24 ميليون نفر واجد شرايط راي دادن نيستند و 8/1 ميليون نفر فوت شده داريم كه در هر انتخابات راي مي دهند!»

بايدن معاون رئيس جمهور آمريكا به ترامپ نصيحت كرده و گفته آبروريزي در مورد ماهيت دموكراسي در ايالات متحده آمريكا را پايان دهد. او گفته است: «ترامپ مشروعيت انتخابات و مشروعيت دموكراسي در آمريكا را زير سوال برده است.»

اينكه ترامپ كاخ سفيد را به يك مستراح تشبيه كرده است كه فقط بايد رفت و سيفون را در آنجا كشيد تشبيه جالبي است.اين بخشي از ادبيات جديد گفتمان رقابت در آمريكا است. از اين بهتر نمي‌توان حاكميت دموكراسي ليبرال را در غرب كه آمريكا آن را نمايندگي مي‌كند تصوير و ترسيم كرد. اينكه چرا قبلاً اين افتضاحات در انتخابات‌هاي گذشته آمريكا رونمايي نشده بود را بايد مديون خويشتن‌داري و صبوري طرفين رقابت دانست.رسوايي رقابت ترامپ و كلينتون در افشای ماهيت دموكراسي در آمريكا به همين ختم نمي‌شود. آنها پرده دري كردند و رسوايي اخلاقي و جنسي طرفين را بي‌محابا در معرض ديد افكار عمومي آمريكا و افكار عمومي جهان قرار دادند.

آنها نشان دادند اخلاق در زندگي سياستمداران آمريكا يك واژه بي‌معناست و تابعي از متغير اشتهاي سيري‌ناپذير شهوات جنسي آنان است.

يك عده‌اي در داخل و در برخي كشورها دلشان براي دموكراسي آمريكايي لك زده و مدام در حال بزك كردن آن هستند این روزها سخت دمغ هستند و نمي‌دانند آن را چه طور وصله و پينه كنند.

ابن خلدون در مورد ظهور و سقوط تمدنها از سه مرحله ياد مي‌كند:

1- مرحله پيكار و مبارزه
2- مرحله خودكامگي و استبداد
3- مرحله تجمل و فساد

تمدن آمريكايي از آنجا شكل گرفت که يك مشت اشرار از انگليس، فرانسه، پرتغال و... برخي كشورهاي اروپايي به اين سرزمين رفتند و خود اينها طي جنگ‌هاي طولاني با خود و نيز بوميان اين سرزمين كشتارهاي خونينی به راه انداختند و اساسنامه نظام آمريكايي را با خون به ناحق ريخته سرخ پوستان و سياه‌پوستان نوشتند.

آنها در دو جنگ جهاني اول و دوم از صحنه‌هاي نبرد دور بودند لذا هزينه كمتري پرداختند. پس از جنگ جهاني دوم بنا را بر استبداد و ديكتاتوري در داخل و سرزمين‌هاي تحت سلطه خود گذاشتند. امروز در اوج تجمل و اشرافيگري راه فساد را طي مي‌كنند. تئوريسین‌هاي ليبرال دموكرات ديگر توان بازتوليد تئوري‌هاي خود را ندارند و سياستمداران هم به نصايح آنها گوش نمي‌كنند، چرا كه غرق در فساد و تباهي و شهوات خودشان هستند. اينجاست كه به حكم ابن خلدون زنگ سقوط امپراتوري آنها به صدا درمي‌آيد و كسي نيست در واشنگتن به اين صدا گوش كند.
***
روز يكشنبه گزارش كميسيون امنيت ملي به مجلس درخصوص كارنامه آمريكايي‌ها در برجام ارائه شد. مهم‌ترين و برجسته‌ترين اين گزارش بدعهدي و نقض پيمان آمريكايي‌ها در برجام بود. 6 كشور جهان در پيماني به بهانه جلوگيري از ساختن بمب اتم در تهران با ديپلمات‌هاي ما پيماني را امضا كردند. از اين 6 كشور تنها آمريكاست كه حاضر نيست به پيمان خود پايبند باشد و چون اروپا مستعمره آنان است در اين نقض عهد، آنها را دنبال خود مي‌كشد.

آمريكايي‌ها نه تنها تحريم‌ها را لغو نكردند بلكه شروع كردند به دستبرد به منابع مالي ما در غرب و در يك قلم 2 ميليارد دلار از اموال ايران را مصادره كردند. آنها تحريم‌هاي جديدي هم وضع كردند و مدام در كنگره و سنا سخن از وضع تحريم‌هاي تازه مي‌گویند. ترامپ و كلينتون در خوش رقصي در برابر صهيونيست‌ها، در خصومت‌ورزي عليه ملت ايران مسابقه گذاشته اند. يكي مي‌گويد من برجام را پاره مي‌كنم، ديگري مي‌گويد من ايران را بمباران مي‌كنم!

جان كري كه رئيس ديپلماسي آمريكا در اين گفتگوها بود اخيرا با پررويي و بلاهت خاصی گفته است: تحريم‌هاي ايران را به علت حمايت از تروريسم و موضوع حقوق بشر حفظ كرديم. اين سخن يعني هر چه تعهد در برجام داديم «هيچ»!
در چنين فضايي است كه برجام به عنوان يك سند به اسناد مربوط به سقوط تمدن آمريكايي اضافه مي‌شود. وقتي يك قدرت حساب و كتاب حقوقي و اخلاقي خود را از دست مي‌دهد و نمي‌شود به آن اعتماد كرد و گفتگويي را با آن سامان داد، طبيعي است جز عدم گفتگو راهي باقي نمي‌ماند.

سقوط امپراتوري روم و ايران با ظهور اسلام از همين جا شروع شد كه خسرو پرويز نامه پيامبر (ص) را پاره كرد و امپراتور روم از روي جهل و تکبر، به دعوت پيامبر (ص) و گفتگو تن نداد.

***
امام خميني(ره) در عصر ما تنها سياستمداري بود كه پي به ماهيت تمدن پوشالی آمريكا برد و در نطق كاپيتولاسيون، ماهيت چنين تمدني را افشا كرد. او كيفرخواستي عليه رژيم شاه در كاپيتولاسيون نوشت كه در تاريخ ماندني شد. پاسخ رژيم و آمريكا به دعوت مصلحانه امام (ره) در نطق كاپيتولاسيون مبني بر پرهيز از ديكتاتوري و رفتن به سوي احترام به حقوق ملت ايران و ملت‌ها، تبعيد بود. آنها در حقيقت با تبعيد امام (ره) به نجف، خود را به برهوت فساد و تباهي و تجمل و اشرافيگري تبعيد كردند و همين نقطه، نقطه سقوط و فروپاشي آنها شد.

13 آبان يادآور سه خاطره بزرگ تاريخي است. 13 آبان روزي است كه سه نقطه تاريخي ملت در امتداد هم قرار مي‌گيرند.روزي كه رهبر ملت ايران و قائد اعظم اسلام به جرم استقلال‌خواهي و دفاع از شرف و عزت ملت ايران به تبعيد مي‌رود. روزي كه نوجوانان اين ملت سينه در برابر گلوله‌هاي ستم و استبداد سپر مي‌كنند و بالاخره روزي كه لانه فساد جاسوسي و تبهكاري آمريكا فتح مي‌شود.

13 آبان امسال را بايد با شكو‌ه‌تر از هر سال به بهانه بدعهدي آمريكا در برجام برگزار كنيم. فريادهاي ما در ايران بايد كاخ امپراتوري دروغ، بدعهدي، فساد و تباهي را در واشنگتن به لرزه درآورد. ترامپ بايد بداند با كشيدن سيفون در واشنگتن، اين همه ستم و تباهي و فساد شسته نمي‌شود. کلینتون هم بايد بفهمد ادامه تجاوز و ستم آمريكايي‌ها در منطقه و جهان با حمايت از تروريسم ممكن نيست. ملت‌ها بيدار شده‌اند و يكي پس از ديگري از يوغ ستم استبداد جهاني و صهيونيسم بين الملل رها خواهند شد.
 
 
 
کلمات کلیدی : انتخابات آمریکا+ترامپ+کلینتون
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۶:۲۹:۰۱
مقاله خوبی بود (3995744) (alef-2)
 
j
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۶:۵۸:۵۶
ابن خلدون در مورد ظهور و سقوط تمدنها از سه مرحله ياد مي‌كند:

1- مرحله پيكار و مبارزه
2- مرحله خودكامگي و استبداد
3- مرحله تجمل و فساد
حواسمون باشه این برای هر تمدنی و کشوری هست..پس حواسمون باشه تجمل و فساد چه مرحله ای از یک تمدن است پس سعی کنیم عوامل تجمل و فساد را در جامعه از هر قشری محاکمه و به کیفر برسانیم ...وگرنه ... (3995771) (alef-2)
 
سید
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۷:۴۲:۳۰
ترامپ همان جمله ای را گفته که سال 88 به مدعی تقلب در انتخابات یاد داده بودن .
شاید اقای اوباما هرگز فکر نمیکرد که روزی این شتر چموش در خانه (کاخ سفید) بنشیند (3995827) (alef-2)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۷:۵۰:۳۳
ساده نباش سید جان! (3995838) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۸:۳۴:۱۴
حضور شما عرض کنم که امریکا سیستم انتخاباتش مشخصه و امکان تقلب هم نداره اگر کسی هم اعتراضی داره به دادگاه عالی مراجعه میکنه لذا حرفای ترامپ بی مورد هست. این رو هم در نظر داشته باشید که ترامپ به سرعت در حال بالا اومدن هست و امکان اینکه خودش انتخاب بشه هم وجود داره
اینکه گفته شده فوت شده ها هم رای میدهند غیر ممکنه چون در دو مرحله طرف باید رای بدهد ابتدا اوراق شناسایی خودش رو میبره پس از تایید هویت ثبت نام میکنه و در روزهای بعد هم میره و رای میده و نکته اخر هم اینه که با جمعیت نزدیک 400 میلیونی امریکا 250 میلیون نفر میتونن رای بدهند و اینکه حالا اینکه 1.8 میلیون فوت شده هم بیان رای بدهند تاثیری نخواهد داشت.(عدد درست 1.8 هست که اعشار اونو تبدیل به 8.1 کرده) (3995909) (alef-2)
 
امیر
United States
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۸:۲۲:۳۳
الف جان خواهش میکنم بخاطر احترام به خوانندگانتان این نظر رو چاپ کنید.
اولا که ترامپ گفته میخواهد به واشنگتن برود و «مرداب رو خشک کند!» هیچ وقت صحبت از سیفن و مستراح نبوده و اینها تمایلات ذهنی نویسنده این مقاله میباشد!

دوما ترامپ یک آدم شیاد و دروغگو هست که توانسته با خوش شانسی تمام تا اینجا بالا بیاید. چند نکته رو در مورد این فرد که حتی در کشور ما هم کلی طرفدار دارد باید ذکر کنم:

۱) ترامپ تنها ۳۰٪ از آرای سفید پوستان آمریکایی را در حمایت از خود دارد که این تعداد باعث شد بتواند در انتخابات درون حزبی پیروز بشود. بخش مهمی از حزب جمهوریخواه که نماینده آنها شده او را قبول ندارند!


۲) طرفداران ترامپ مثل خود او بشدت نژاد پرست بوده و با اینکه از مهاجران مخصوصا مکزیکی ها نفرت دارند از اهالی خاورمیانه و مسلمانان هزار برابر بیشتر نفرت دارند که شامل ما ایرانیها هم میشود! دولت ترامپ اگر شکل بگیرد(!) نه تنها برای ایران تره خورد نخواهد کرد بلکه شدیدترین دشمنی آمریکا در تاریخ این کشور رو با ایران خواهد داشت!


۳) سازمان غیر انتفاعی PolitiFact که بر سیاستمداران آمریکایی نظاره میکند و تمامی رسانه های معتبر دنیا به آن استناد میکنند در مقایسه ترامپ مشخص کرده که ۷۱٪ از تمامی حرفهای او دروغ بوده! توجه کنید که وعده های دروغین و گمراه کننده که ممکن هست در آینده رنگ حقیقت بخود نگیرند جزو این آمار نیست!!!!

۴) ادعاهای ترامپ در مورد تقلب در آمریکا بقدری مسخره بوده که اولا مشاورانش در رسانه های آمریکا دائم میگویند که او دارد شوخی میکند تا جایی که خود ترامپ هم در سخنرانیهایش بارها به شوخی گفته اگر ببرم که تقلب نیست و کل حضار خندیدن! این جوک رو ایشون در تمامی سخنرانیهاش تکرار میکنه ولی چون انتخابات و رقابت در جریان هست مخالفان ترامپ این جوک ایشون رو جدی و گنده کرده و روی آن مانور میدهند تا او رو بی مسئولیت تر از آنچه که هم اکنون هست نشان دهند! که البته این تبلیغات خوراک خوبی برای امثال نویسنده این مقاله میشود.

۵) نویسنده این مقاله بنظر در دستکاری حقایق و دستکاری سخنان افراد مشهور آمریکایی حتی بدتر از ترامپ عمل کرده و متاسفانه تمامی نقل قولهای این مقاله تحریف و دستکاری شده اند!!!

۶) در مورد کاپیتولاسیون هم خواستم به نویسنده محترم یادآوری کنم که روسیه هم بدون این قانون هیچ وقت نظامیانش رو در جایی مستقر نمیکند! (3995892) (alef-2)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۱۱ ۰۰:۴۲:۲۷
شما همه صحبتهای ترامپ رو گوش کردی؟ (3996350) (alef-3)
 
مصطفی
United States
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۸:۵۴:۰۲
سیفون رو بکشه که خودشم میره پایین. (3995944) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۲۳:۰۹:۰۱
ترامپ رییس جمهور امریکاست (3996256) (alef-3)
 
مهرداد
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۱۱ ۱۵:۳۰:۵۵
بیخودی طرفداری از آمریکا نکنید آمریکای رسوا توسط کاندیداهای ریاست جمهوری رسواتر شد شما حالا هی بگو تقلب نمیشه! (3997156) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.