توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488074
پیشنهاد تشکیل بنیاد بازی‌های حرکتی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۷
مهندس عزت الله ضرغامی در یادداشتی نوشت :به حسب مسئولیت‌ام در شورایعالی انقلاب فرهنگی، چند شب گذشته از یکی از شهربازی‌های کودکان بازدید کردم.
مدیر فهمیده و با ذوق آنجا ، تمرکز خود را بر روی بازی‌های حرکتی گذاشته بود و موفق شده بود در کنار فراهم کردن فضای قابل قبول شادی و تفریح، تقویت مهارت‌های فردی اعم از فیزیکی و فکری را هم فراهم کند.


توسعه‌ی بی‌رویه بازی‌های رایانه‌ای و کنسول‌های گیم (مانند پلی استیشن ) در شهربازی‌ها، علاوه بر آسیب‌های فراوان فکری و جسمی به کودکان، به شدت به لحاظ محتوایی نیز ، با اصول فرهنگی ما ایرانیان در تعارض است.

بنیاد بازی‌های رایانه ‌ای در کشور ، نتوانست پاسخگوی نیاز مردم و فرزندانشان در این حوزه باشد.
باید سخت‌افزار مناسب، همراه با نرم‌افزار آن، در کنار هم طراحی و تبدیل به کالای مؤثر شوند. حلقه‌ مفقوده‌ی ما در این حوزه، تجاری سازی این بازی‌هاست.

برخی دستگاههای فرهنگی، با سلام و صلوات از بازی‌های ویدئویی ایرانی و اسلامی خود رونمایی می‌کنند، در حالی که کاربرد آن صرفاً محدود به استفاده از کامپیوتر (pc) است و کماکان فضای پرزرق و برق بازی‌های خارجی، در شهربازی‌های کشور، از این ظرفیت ضروری ملی خالی است.

پیشنهاد می‌کنم «بنیاد بازی‌های حرکتی»، وابسته به یکی از دستگاههای فرهنگی و یا ورزشی کشور تأسیس شود، تا افراد خلاق و مبتکر بتوانند ایده‌های خود را به ثبت برسانند و راههای تازه‌ای برای رشد فکری و جسمی نسل‌های آینده‌مان فراهم کنند.

جوانان خوش ذوق و با انگیزه و علاقمند به این عرصه تشویق و حمایت شوند و وام‌های ارزان‌قیمت در اختیار آنان قرار داده شود.این حوزه، به شدت ارزان قیمت، اشتغال زا، پرتحرک و مؤثر برای تربیت نسل‌های آینده‌مان است.

در هیاهوی دعواهای سیاسی، مهمترین نیازهای اجتماعی، فرهنگی مردم به فراموشی رفته است.
 
کلمات کلیدی : بازی‌های رایانه‌ای+شهربازی+بازی‌های حرکتی+ضرغامی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.