توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 314454
انتقال پیکر سه زائر و ۲۸ مجروح ایرانی حادثه رانندگی عراق به مهران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۷
مسئول قرارگاه امدادی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر مستقر در پایانه مرزی مهران از ورود پیکر سه زائر که به علت بیماری،حادثه رانندگی یا کهولت سن فوت شده بودند و نیز ۲۸ مجروح ایرانی حوادث رانندگی در عراق به کشورمان از طریق مرز بین المللی مهران خبر داد.

مرتضی مرادی پور با تشریح انجام این عملیات امدادی گفت: پیکر سه زائر فوت شده و ۲۸ مجروح ایرانی که در سوانح مختلف از جمله تصادف یک دستگاه اتوبوس در مسیر سامرا به کربلا و دیگر حوادث انسان ساخت آسیب دیدند طی عملیات مشترک نیروهای امدادی و درمانی هلال احمر و مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی وارد ایران شد.

وی ادامه داد: مصدومان یاد شده برای انجام مراحل تکمیلی درمانی خود از سوی نیروهای امداد رسان هلال احمر و اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان امام حسین ( ع) شهر مهران اعزام شدند.

مسئول قرارگاه امدادی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر مستقر در پایانه مرزی مهران افزود: ۱۹ مجروح ورودی به کشور با اتوبوس آمبولانس های هلال احمر و ۹ مصدوم نیز با استفاده از توان عملیاتی امدادگران اورژانس پیش بیمارستانی ۱۱۵ از داخل خاک عراق به بیمارستان امام حسین (ع) مهران منتقل شدند.

مرادی پور با بیان اینکه قرارگاه امدادی امداد و نجات جمعیت هلال احمر مستقر در مرز بین المللی مهران به منظور ارائه خدمات متنوع امداد و نجات به زائران ایرانی و خارجی عزیمت کننده به زیارت عتبات مقدسه در کشور عراق در این منطقه ایجاد شده است، توضیح داد: آمادگی فوری برای پاسخگویی به حوادث احتمالی برای زائران اربعین حسینی و ارائه خدمات پایه و اولیه امداد و کمک های اولیه به درخواست کنندگان اینگونه خدمات از جمله وظایف این قرارگاه امدادی است.

وی یادآور شد: از ابتدای آذر ماه جاری تا عصر امروز به بیش از ۳۲ هزار نفر از زائران آیین اربعین خدمات متنوع امدادی از سوی امدادگران و نجات گران حاضر در این قرارگاه ارائه شده که از جمله می توان به ارائه ۲۹ عملیات امداد و نجات جاده ای و ۹۸ سُرتی پرواز بالگردهای امداد و نجات مستقر در قرارگاه اشاره کرد.

مرادی پور از آمادگی کامل نیروهای امداد رسان حاضر در این قرارگاه امداد و نجات هلال احمر در مرز بین المللی مهران خبر داد و گفت: با برنامه ریزی های انجام شده از سوی این قرارگاه آمادگی کامل داریم به درخواست کنندگان کمک اضطراری در جاده های ارتباطی چزابه - نجف و کربلا به مهران خدمات متنوع امدادی ارائه کنیم.

از سه روز پیش تاکنون بیش از ۱۶۵ هزار زائر عتبات عالیات از طریق مرز مهران به کشور باز گشته اند و روند بازگشت زائران از این مرز همچنان در حال افزایش است.

بیش از ۸۵ هزار دستگاه خودروی شخصی در پارکینگ های شهر مهران پارک شده و چند هزار دستگاه خودروی حمل و نقل عمومی، مسافری، امدادی و انتظامی نیز برای خدمت رسانی به زائران در این شهر و پایانه مرزی مستقر است.
مسئولان ستاد اربعین استان ایلام، تدابیر لازم را برای انتقال زائران از پایانه تا پارکینگ ها با استفاده از اتوبوس های شرکت واحد اندیشیده اند.


بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار زائر از مرزهای سه گانه مهران، شلمچه و چزابه برای شرکت در آیین اربعین حسینی وارد کشور عراق شده اند که براساس اعلام رئیس ستاد اربعین کشور از این تعداد، ۵۵ درصد از مرز مهران خارج شده اند.
 
کلمات کلیدی : اربعين
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.