نظر منتشر شده
۲۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 312991
تصاویر/ زائران کربلا به مرز مهران رسیدند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۲
زائران اربعین حسینی از طریق مرز مهران عازم عراق هستند.

بیش از ۷۰ درصد زوار و سوگواران اربعین حسینی از راه پایانه مرز بین المللی مهران در ۸۵ کیلومتری ایلام راهی عراق می شوند که ۹۰ درصد آنان را عزاداران غیربومی سراسر کشور تشکیل می دهد. پیش بینی می شود ۸۰۰ هزار نفر تا اربعین حسینی از این منطقه مرزی گذر کنند.

در چند روز گذشته تاکنون بیش از ۲۵۰ هزار زائر عزادار اربعین حسینی از مرز بین المللی مهران گذر کرده اند.

(تصاویر) ازدحام زائران کربلا در مرز مهران

(تصاویر) ازدحام زائران کربلا در مرز مهران

(تصاویر) ازدحام زائران کربلا در مرز مهران

(تصاویر) ازدحام زائران کربلا در مرز مهران

(تصاویر) ازدحام زائران کربلا در مرز مهران

(تصاویر) ازدحام زائران کربلا در مرز مهران

(تصاویر) ازدحام زائران کربلا در مرز مهران

(تصاویر) ازدحام زائران کربلا در مرز مهران

(تصاویر) ازدحام زائران کربلا در مرز مهران

(تصاویر) ازدحام زائران کربلا در مرز مهران

(تصاویر) ازدحام زائران کربلا در مرز مهران

(تصاویر) ازدحام زائران کربلا در مرز مهران

(تصاویر) ازدحام زائران کربلا در مرز مهران

(تصاویر) ازدحام زائران کربلا در مرز مهران

(تصاویر) ازدحام زائران کربلا در مرز مهران

(تصاویر) ازدحام زائران کربلا در مرز مهران

(تصاویر) ازدحام زائران کربلا در مرز مهران

(تصاویر) ازدحام زائران کربلا در مرز مهران

(تصاویر) ازدحام زائران کربلا در مرز مهران
(تصاویر) ازدحام زائران کربلا در مرز مهران
 
کلمات کلیدی : اربعين
 
هـ .ط
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۰۹:۲۲:۳۹
السلام علیک یا اباعبدلله السلام علیک یا ثارالله وبن ثاره
السلام علیک یا ابا عبدالله وعلی الارواح التی حلت بفنائک (3348161) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۱:۱۰:۵۲
انشا الله بزودی زود شاهد راهپیمایی میلیونی از کربلا به قدس خواهیم بود. (3348378) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۰:۵۳:۱۵
ببخشيد اقايان و خانم ها و جوانان كار ندارن دو هفته مملكت و كار مردم تعطيل كردن ثوابش چيه لطفا من نوعى متوجه كن كه پياده رفتن و ول كردن كارخانه و أداره و منزل و عيال ثواب داره كجا ا شرع و عقل و دين اين ثواب نوشته شده؟ (3348335) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۱۶:۴۱
اولا همه مردم یکسال کامل برای کار کردن و تلاش بی وقفه فرصت دارن و شما فقط همین یکی دو هفته رو می بینید! واقعا ما بقیه سال از تمام وقتمون بهینه استفاده می کنیم که شما نگران این یک هفته اید!!؟؟
ثانیا دل کندن و زن و بچه و زندگی دنیا در بسیاری از جاهای قرآن بهش اشاره شده! ممکنه بگید اون برای زمان جهاده اما "به نظر من" با شرایط کنونی دنیا و افراطی های لعینی که دور تا دور حرم اباعبدالله رو گرفتن شاید پیاده روی اربعین کمتر از جهاد در را خدا نباشه
ثالثا عشق و ارادت به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) رو با هیچ چیز در این دنیا نمیشه مقایسه کرد! این حرکت عظیم برخاسته از دل و جانه نه عقل و منطق!

ره عشق است ...! (3348472) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۳:۵۲:۲۶
چقدر زیبا پاسخ دادید ولی کمی چیپ بود دلایل (3348669) (alef-13)
 
reza
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۳:۱۸:۰۴
سلام
خواستم برای شما توجیه عقلانی بیارم دیدم هیچیش با عقل و منطق نمی خونه! نه توشه ای بر می داری! نه جای خوابی برای خودت در نظر میگیری! نه وسیله حمل و نقلی! اونم تو شرایط جنگی!!!! حرف شما درسته با هر منطقی بهش نگاه کنی نمی تونی توجیحش کنی. ولی اگه از تمام این افراد بپرسی چرا رفتین فقط و فقط میگن به عشق سید الشهدا (ع). البته تنها دلیل منطقی که میشه براش آورد یک مانور بزرگ برای دنیاست که از خودشون بپرسن اینا چه کسی هستن؟ چرا اینطوری و در این شرایط جنگی حرکت میکنن؟ کجا می روند؟ به دیدن چه کسی می روند؟ اینجاست که مرحله دوم کار فرهنگی رو باید شروع کرد. معرفی امام حسین (ع) به جهان. شاید بپرسی دنیا می خواد امام ما رو بشناسه که چی بشه؟چه دردی از دنیا دوا خواهد شد؟ به نظرت دنیا با چهار تا آدمه آزاده جدید زیباتر نیست؟ اما دلیل اصلی اینکه دنیا باید امام حسین (ع) را بشناسد این نیست. دنیا باید بشناسد چون باید فرزندش را بشناسد! احتمالا بیش از 90 درصد این افراد می دانند که با این پیاده روی دارند مقدمات ظهور حضرتش را فراهم می کنند.

و به قول شاعر: بیستون را عشق کند و شهرتش فرهاد برد.
پس با نگاه دنیایی به این داستان نگاه نکنید. نگران کارهای مملکت هم نباشید اگر امثال من زمین گیر شده امکان رفتن نداریم جای خالی آنها را پر میکنیم. (3348615) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۶:۲۲:۳۲
جواب شما توهين به ائمه ما شيعيان جعفرى وقتى چيزى توجيه عقلش و منطق نداره دليل بر ضعف فكرى ولى ما شيعيان جعفرى و پيروى امام الصادق (ع) كارهاً منطق و عقلى انجام ميدهيم تا مسلمانان و بقيه مذاهب بدانند حق با ما است (3348944) (alef-13)
 
reza
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۲:۳۳:۱۱
سلام
پیاده روی اربعین دلیل منطقی و عقلی هم داره. شاید به عقل ناقص من نرسه ولی حتما داره. برای خودم دلایلی دارم ولی میترسم که بگید شعاره پس نمیگم.
اما باید قبول کنیم که دلایل عاشقانه و عارفانش به دلایل عقلی و مادیش چربش داره (3350330) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۴:۰۰:۰۸
یک هفته میرند هم خودشان سرحال و قبراق روحی و جسمی باز می گردند و هم قدرت شیعیان را به رخ تکفیریها می کشند تا تو بتونی راحت تو خونت لم بدی و بی بی سی نگاه کنی و هم جایگاه ایران را در عراق تثبیت می کنند تا دیگه مامن دشمانان ایران نشود و تا ابد تحت نفوذ ما قرار گیرد.
این یک حرکت استراتژیک است و نتایج دراز مدت آن برای افراد کوته فکری مانند شما خیلی قابل فهم نیست. (3348682) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۴:۰۳:۴۷
جدای از موضوعات مذهبی این یک قدرتنمایی ایران در خارج از مرزهای کشور است تا به دشمنان کشور نشان دهند که ایران به راحتی می تواند چند میلیون نفر را علی رغم همه خطرات و تهدیدهایی که علیه آنها وجود دارد بسیج نماید.
این افراد همه مشکلات و دشواریها را به جان خریده اند دشمنان عربی و غربی ایران ناامید خواهند شد از این حضور گسترده و باید این واقعیت را بپذیرند که با حمله به عراق وسیله نفوذ ایران در منطقه شدند و تمام هزینه هایی که بر ایران تحمیل کردند را به نوعی دیگر ناخواسته جبران کردندو و سربازان آنها کشته شدند و نفوذش نصیب ما شد. مکرشان به خودشان بازگشت و نا امنیش گریبانگیر خودشان شد. (3348688) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۴:۱۹:۴۷
اولا دو هفته نمیشه دوما شما چرا سوختی؟ سوما اگه این جمعیت به سمت ترکیه و دوبی در حرکت بودند شما میگفتی لازمه که آدم 2 هفته از کار بزنه و بره سفر!!! روشنفکر نماها واقعا افکار خنده داری دارند و خنده دار تر اینکه خود را عقل کل می دانند (3348728) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۹:۳۲:۲۷
تا کور شود چشم کسانی که نمیتوانند عظمت ارباب بی کفن را ببینند٬ کاش من هم میتوانستم در این حادثه بزرگ که قطعا هر سال بر عظمت ان اضافه میشود شرکت کنم. افسوس که تا این لحظه نشده. (3349227) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۲۳:۱۲:۲۴
خیلی راحت ............تا دلت بسوزد (3349546) (alef-11)
 
مجتبی
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۰۷:۰۵:۰۰
خوب نگاه تنگ ماست که کار کردن رو تنها در چهار تا کار اقتصادی و اداری خلاصه کرده.
نه ابعاد انسانی و روحی
نه ابعاد فرهنگی
نه ابعاد امینتی و راهبردی
این کار رو نمی بینه.

اگر کسی با این سفر روحش پاکتر بشه، وقتی برگشت تو کارش هم کمتر دروغ میگه، وجدان کاری اش بالاتر میره، با زن و بچه اش هم خوش برخورد تره.
ضمنا امنیت کشور هم برای همون کارهای اقتصادی و ... بالاتر میره. داعش اگر بخاطر چیزی متوقف بشه حتما بخاطر اقتصاد شکوفای! یک کشور نیست، بلکه آدم نترس و از جان گذشته می تونه اون را متوقف کنه.

همه اینها البته برای کسی است که یک قطره از دریای ثواب زیارت امام حسین علیه السلام، رو در روایات ندیده باشه، یا جاذبه حسینی رو درک نکرده باشه بعد برای محرومیت خودش بخواد، توجیه بتراشه. (3349778) (alef-11)
 
یک فرهنگی
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۰۹:۴۲:۱۴
واقعا شرمتان باد که اگر عرضه زیارت آل اله را ندارید لااقل با نیش و کنایه آب به آسیاب دشمن نریزید نمی دانم از کجا و از کدوم مسول دلخورید که این گونه از زائران امام مظلوممان بد می گویید چشمهایت را خوب باز کن و به عکسهای زائران نگاه کن و در این پیاد هروی میلیونی کودک و بزرگ و خرد و کلان و زن و مرد را می بینی که هیچ کدوم کارمند نیستند فقط به عشق امامشان راهی کربلا هستند اگر گفته هایت از روی نادانی است که خدا تو را ببخشد اگر هم واقعا نیتت همین بوده که بر زبان آوردی خدا جزاتو بده انشاء اله (3350080) (alef-11)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۹-۰۹ ۲۰:۱۶:۴۱
دوست عزیز تعطیل رسمی نیست، شما نگران نباش. هر کسی هم میره از مرخصی های کارگریش استفاده میکنه (3358197) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۰:۵۳:۵۱
اسلام علیک یا ثارالله ، با توجه به حجم عظیم زائرین در مرز مهران ، چرادر استان ایلام کنسولگری عراق دایر نیست؟ (3348338) (alef-13)
 
وحید
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۱:۴۷:۴۳
خدایا ، خودت میدونی چقد دلم برای این پیاده روی تنگ شده. بی ریاترین عاشقا اینا هستن. خیلی دوس دارمشون (3348422) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۱۸:۰۹
زائر عزیز ما را هم دعا کنید و ترا به جان حسین زباله پلاستیکی در طبیعت رها نکنید. (3348474) (alef-13)
 
بهرامی
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۲:۲۰:۵۰
السلام علیک یا ابا عبدالله
التماس دعا (3348480) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۵:۲۴:۰۷
بی ذکر اقام حسین (ع )قفل بهشت باز نمیشه (3348841) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۹:۵۲:۲۹
هر کسی دوست داره پیاده بره کلا حرکت کردن چیز خوبی هم ورزش هست هم قدرت نمایی کشور ما تا بتونیم چانه زنی کنیم در مساعل منطقه .ولی اینکه شهردار تهران پول شهرداری تهران رو ببره کربلا خرج کنه کار درستی نیست تهران خودش مشکلات فراوان داره (3349269) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۰۱:۴۰:۰۴
ان شاا... خدا همگی ما را هدایت کند. آمین. (3349686) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۹-۰۶ ۱۲:۰۶:۱۹
پای استدلالیان چوبین بود.چه بی هنر و یا مغرضند کسانی که می خواهند با استدلال ضعیف خودشات همه چدیده های بشری را تبیین کنند.به اطراف خودت نگاه کن بسیاری از کارهایت منطق درستی ندارد ولی بسیار ضروری است.حتما می گویی چرا مسلمانان یک ماه زندگی را رها می کنند و می روند حج.برای استدلال در زمینه های عشق باید عاشق بود و بعد دلیلش را هم می فهمی
پای استدلالیان چوبین بود و البته نگاههای روشنفکری جواب نمی دهد

خداوند یارشان و به امید اثر گذاری تلاش عاشقانه شان (3350301) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۹ ۱۴:۳۴:۲۱
من موافق نظر ایشان هستم من ذاتا"زیارت امام حسین (ع)و ائمه اطهار رادوست دارم ولی این کار باعث میشود اقتصاد مملکت مشکل پیدا کند مثلا"دلار 3700وهزاران اصراف دیگر .لبیک یا حسین(ع) (3357555) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۰ ۲۱:۵۶:۳۲
بنده رفتم توفیق بزرگی بود واقعا سبک سبک شدم (3382002) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.