توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 421680
به گزارش خبرنگار اعزامی الف به ژاپن
ظریف در دیدار با همتای ژاپنی: ما آماده ی همکاری با ژاپن برای ایجاد ثبات در منطقه هستیم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۱
محمد جواد ظریف در دیدار با همتای ژاپنی خود اظهار کرد ما از ژاپن انتظار داریم که از ارتباطات و تماس های سیاسی خود با سایر کنشگران در منطقه استفاده کند و آنها را در کنار کشیدن از حمایت تروریست ها تشویق کند.

به گزارش خبرنگار الف،  وزیر امور خارجه کشورمان عصر روز چهارشنبه (به وقت محلی) در دیدار با فومیو کیشیدا در محل وزارت خارجه ژاپن در ابتدای سخنان خود با تشکر از میهمان نوازی دولت و مردم ژاپن اظهار کرد: خوشحال هستم که در این سفر با یک هیات سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی در ژاپن هستم.

این دیپلمات عالیرتبه کشورمان با بیان اینکه اولین برنامه هیات ایرانی در سفر به توکیو برگزاری نشست مشترک تجار ایران و ژاپن با تلاش جترو (سازمان تجارت خارجی ژاپن) بود، افزو: ما علاقمند هستیم که روابط دو کشور در عرصه های مختلف بویژه اقتصادی گسترش پیدا کند.

وی از ایران به عنوان لنگرگاه ثبات در منطقه یاد کرد و گفت: ما از ژاپن توقع داریم نقش فعالی در برقراری ثبات در منطقه ایفا کند و از ارتباطات و تماسهای سیاسی خود با سایر کنشگران در منطقه استفاده کند و آنها در کنار کشیدن از حمایت از تروریست ها تشویق کند.

ظریف با بیان اینکه ما آمادگی داریم که با ژاپن در ایجاد ثبات در منطقه از جمله افغانستان و خلیج فارس همکاری کنیم و این آمادگی وجود دارد که به صورت سه جانبه و چند جانبه در راستای بازگشت ثبات و پیشرفت اقتصادی در افغانستان همکاری و همفکری کنیم.

وی به ملاقات روحانی رئیس جمهوری ایران در ماه سپتامبر با شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک اشاره کرد و افزود آنها در این دیدار دستور کار مشخصی را برای نقشه راه 10 ساله ایران و ژاپن تعیین کردند و ما باید برای اجرایی شدن آن تلاش کنیم.

ظریف با اشاره به نقش ژاپن در اجرای برخی از مقررات و مفاد برجام و سازنده توصیف کردن این نقش افزود:امیدوایم در سایر حوزه ها از جمله روابط بانکی و اقتصادی نیز ژاپن حضور فعالانه داشته باشد.

فومیو کیشیدا وزیر امور خارجه ژاپن نیز در سخنانی با تاکید بر اجرای صحیح برجام اظهار کرد: کشور ما از برجام حمایت می کند و از این پس همانند گذشته برای اجرای عملی برجام همکاریهای لازم را انجام خواهد داد.

وی ادامه داد: انتظار داریم ایران نیز از نفوذ خود برای ارتقای صلح بین الملل به بهتر از آنچه که اکنون هست، استفاده کرده و نقش فعالتری ایفا کند.

وزیر امور خارجه ژاپن همچنین با اشاره به فرا رسیدن اولین  سالگرد اجرای برجام گفت : ژاپن از اجرای باثبات و مطمئن برجام حمایت می کند.

قراراست دو وزیر خارجه ایران و ژاپن بعد از اتمام رایزنی ها دوجانبه در جمع خبرنگاران به تشریح نتایج گفت وگوهای خود بپردازند.
 
کلمات کلیدی : ظریف+ژاپن+وزیر امور خارجه ژاپن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.