توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422020
به گزارش خبرنگار اعزامی الف به ژاپن
دیدار ظریف با تعدادی از ایرانیان مقیم ژاپن
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۰
وزیر امور خارجه کشورمان ظهر امروز به وقت محلی در دیدار با تعدادی از ایرانیان مقیم ژاپن تاکید کرد : سفارتخانه ها و کنسولگریهای ایران در خارج از کشور باید مامن ایرانیان مقیم خارج از کشور باشد و آنها فارغ از هرگونه سیاسی و دیدگاه در این مکانهای احساس آرامش کنند.

به گزارش خبرنگار الف، محمد جواد ظریف که در آخرین روز سفر خود در توکیو بسر می برد، در این جلسه اظهار کرد: من اعتقاد دارم که توسعه اقتصادی، ثبات و امنیت جمهوری اسلامی ایران بعد از لطف خداوند مرهون حضور مردم است و مردم در آینده ایران نقش محوری دارند.

ظریف با تاکید بر اینکه برای بنده و همکارانم خدمت به این مردم باعث افتخار است اظهار کرد: دوستان ما در وزارت خارجه در خدمت شما عزیزان، کارآفرینان و تجار در راستای پشبرد اهدافتان هستیم و تلاش داریم اگر شما با مشکل و مساله ای روبرو هستید آن را حل کند.

این دیپلمات مطرح کشورمان در عرصه بین المللی با تاکید بر اینکه  سفارتخانه ها و کنسولگریهای ایران در خارج از کشور باید مامن ایرانیان مقیم خارج از کشور باشد و آنها فارغ از هرگونه گرایشات سیاسی و دیدگاه در این مکانهای احساس آرامش کنند، افزود: در این سفر یک هیات اقتصادی و علمی حضور داشتند و آنها توانستند با همتایان ژاپنی خود دیدار کنند و امروز نیز تجار ایرانی مقیم ژاپن با آنها جلساتی را برای هماهنگی و همکاری بیشتر برگزار کردند و امیدواریم اینها همه باعث پیشرفت اقتصادی کشور و بهبود معیشت مردمی باشد که بر گردن همه ما حق دارند.

بر اساس این گزارش در این دیدار که تعدادی از دانشجویان و فعالان اقتصادی ایرانی مقیم ژاپن نیز حضور داشتند رضا نظرآهاری سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور با خوشامدگویی به میهمانان در بخشی از سخنان خود به تشریح اهمیت سفر دو روزه وزیر امور خارجه به توکیو پرداخت.

وی گفت: ایرانیان مقیم ژاپن از ظرفیت های بسیار خوبی برخوردارند که می توانند از این ظرفیت ها برای سرمایه گذاری در ایران و پیشبرد اهداف اقتصادی کشور استفاده کنند.

سفیر ایران یادآور شد: نمایندگان 40 الی 50 شرکت خصوصی که در امور اقتصادی، صنعتی، علمی و فناوری فعال هستند در همایش اقتصادی و این دیدار شرکت دارند.

نظرآهاری گفت که همچنین افرادی از حوزه های دانشگاهی، انجمن دانشگاهی دانشجویان مقیم ژاپن، برخی از تجار فرش هستند. سرمایه گذارانی هم در این جمع حضور دارند که سرمایه گذاری خوبی در ایران انجام داده اند.
 
 
کلمات کلیدی : ظریف+ژاپن+وزیر امور خارجه ژاپن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.