توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494905
علی دایی همچنان در صدر دارندگان رکورد گلزنی
بخش ورزشی الف،2مرداد96
پایگاه اینترنتی ویکی پدیا گلزنان برتر فوتبال تاریخ هر کشور را به روز رسانی کرد که سه فوق ستاره جهان فوتبال همچنان در حال تعقیب اسطوره کشورمان هستند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۴
به گزارش باشگاه خبرنگاران، براساس این گزارش کریس رونالدو پرتغالی، لیونل مسی آرژانتینی و وین رونی انگلیسی از دیدگاه کارشناسان فوتبال جهان به عنوان مهم ترین تعقیب کنندگان علی دایی محسوب می شوند.

علی دایی با 109 گل از ایران ضمن رکورد برترین گلزن فوتبال ایران، برترین گلزن فوتبال جهان نیز است. همچنین در رتبه دوم فرانس پوشکاش از مجارستان با 84 گل در 85 بازی قرار دارد.

در رتبه سوم کاماموتو ژاپنی با 80 گل قرار دارد و رتبه چهارم به گودفری چاتالو از زامبیا  با 79 گل قرار دارد.همچنین حسین سعید عراقی با 78 گل در رتبه پنجم قرار دارد.

پله، اسطوره تاریخ فوتبال جهان و برزیل با 77 گل در رتبه ششم قرار دارد. بشار عبدلله از کویت با 75 گل در رتبه هفتم قرار دارد.کریس رونالدو از پرتغال به عنوان مهم ترین تعقیب کننده علی دایی با 75 گل هفتم است.

گزارش ویکی پدیا حاکیست میروسلاو کلوزه به عنوان برترین گلزن تاریخ فوتبال آلمان در رتبه نهم این فهرست قرار دارد.همچنین لیونل مسی با 58 گل از تیم ملی فوتبال آرژانتین در رتبه نوزدهم قرار دارد ودومین تعقیب کننده مهم اسطوره فوتبال کشورمان محسوب می شود.

سونیل چتری از هند با 54 گل در رتبه بیست وهشتم قرار دارد وسومین تعقیب کننده مهم علی دایی محسوب می شود.همچنین در رتبه چهارم تعقیب کنندگان علی دایی، وین رونی که در فهرست برترین گلزنان تاریخ فوتبال جهان بیست ونهم است و53 گل ملی در کارنامه دارد قرار دارد.
 
کلمات کلیدی : علی دایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.