توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494351
باشگاه پرسپولیس محکوم به پرداخت 3.5 میلیارد تومان به دایی شد
بخش ورزشی الف،31تیر96
سرانجام بعد از حرف و حدیث های فراوان کمیته استیناف فدراسیون فوتبال رای کمیته انضباطی در قبال شکایت علی دایی از باشگاه پرسپولیس را تایید کرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۴
به گزارش "ورزش سه"، در پی برکناری علی دایی از تیم فوتبال پرسپولیس که در شهریور سال 93 اتفاق افتاد این مربی از باشگاه پرسپولیس بابت مدت زمان قرارداد و مبلغ باقی مانده‌ از قرارداد شکایت کرد که کمیته انضباطی فدراسیون رای خود را به سود دایی صادر و باشگاه پرسپولیس را محکوم کرد.براساس این رای باشگاه پرسپولیس مبلغ 2 میلیارد و 500 میلیون تومان بابت مبلغ قرارداد باقی مانده و یک میلیارد تومان هم بابت مالیات به دایی محکوم شد.

این موضوع باعث شد تا مسئولان این باشگاه به کمیته استیناف شکایت کرده و قرار شد این کمیته رای خود را در خصوص پرونده دایی و باشگاه پرسپولیس صادر کند. از طرف دیگر دایی اعلام کرده بود که حاضر به مصالحه و توافق بر سر این شکایت خواهد بود اما اراده‌ای از سوی مسئولان باشگاه پرسپولیس در این خصوص وجود نداشت و در نهایت دایی اعلام کرد که خواهان اعلام رای کمیته استیناف خواهد بود.

اعضای کمیته استیناف پس از جلسات متعدد در این باره رای کمیته انضباطی را تایید کرده و باشگاه پرسپولیس در این شکایت محکوم شد. قرار است اعضای کمیته استیناف طی روزهای آینده این رای را به صورت رسمی رسانه‌ای کنند تا به این ترتیب بر مشکلات قهرمان لیگ در آستانه لیگ هفدهم افزوده شود به خصوص بعد از تمام شایعاتی که پیرامون محرومیت های سنگین این باشگاه از سوی فیفا و دادگاه CAS در قبال پرونده ژوزه پرتغالی به گوش می رسید.

یکی از اعضای کمیته استیناف فدراسیون با تایید این خبر می گوید: ما چند ماهی برای اعلام این حکم صبر کردیم چون تصور بر این بود باشگاه پرسپولیس با آقای دایی مصالحه می کند. در نهایت پرسپولیسی ها فعالیتی در این زمینه انجام ندادند تا ما حکم کمیته انضباطی را تایید کنیم. البته علی دایی به دنبال گرفتن پول از پرسپولیس نیست و به دلیل بی توجهی آنها به نامه های وی ، این طلب را از راه انضباطی پیگیری کرده و به نظر من همین حالا هم پرسپولیس این شانس را دارد که با آقای دایی مصالحه کند.

البته اصل موضوع طلب یک میلیارد تومانی مالیاتی دایی از باشگاه پرسپولیس است که باید حل و فصل شود و به نظر می رسد با حل این مشکل قرمزها بتوانند از سرمربی و اسطوره تاریخ خود تخفیف قابل توجهی بگیرند. باید در نظر داشت که شاید دایی چاره ای جز پیگیری این پرونده در کمیته انضباطی نداشت اما با توجه به بارقه های آشتی بین او و طاهری شاید پرسپولیس بتواند اندکی از بدهی های سنگین خود را کم کند.

نکته جالب توجه درباره حکم دایی این است که در فصل سوم قرارداد با پرسپولیس، این مربی با باشگاه صبای قم کار کرده است اما با این وجود آیین نامه سازمان لیگ این اجازه را به دایی داد تا با شکایت به کمیته انضباطی در پی حق و حقوق نادیده گرفته شده از سوی باشگاه تهرانی باشد که در نهایت نیز شهریار برنده این دعوی بود تا پرسپولیسی ها چشم انتظار بخشش 2.5 میلیاردی او باشند.
 
کلمات کلیدی : علی دایی+باشگاه پرسپولیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.