توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 424209
باراک اوباما: آمریکا برای شکست نژادپرستی راه طولانی در پیش دارد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۴
در حالی که رئیس جمهور فعلی آمریکا تاکید دارد کشورش در مساله نژادپرستی رشدی "واقعی و فوق‌العاده" داشته، با این حال اذعان دارد که آمریکا ابدا نتوانسته بر میراث بردگی، استعمارگرایی و نژادپرستی غلبه کند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، باراک اوباما، رئیس جمهور فعلی آمریکا که کمتر از یک ماه دیگر قدرت را واگذار می‌کند، با حضور در برنامه "دیلی شو"، در پاسخ به سوالی درباره چگونگی برخورد با مساله نژادپرستی در دوران قدرتش عنوان کرد: همواره تلاش کرده‌ام به این باور اعتقاد داشته باشم کسانی که هدف نژادپرستی قرار نگرفته‌اند ممکن است گاهی دچار نقطه ضعف‌هایی باشند اما فقدان درک از مساله نژادپرستی از سوی کسانی که تحت تاثیر این موضوع نبوده‌اند، به این معنی نیست که افراد نسبت به آموزش درباره نژادپرستی یا توجه به برابری در عدالت تمایلی ندارند.

اوباما ادامه داد: من همیشه احساس می‌کردم که اگر درباره این موضوع اطلاعاتی داشتم و با آن آنچنان که باید ارتباط برقرار می‌کردم آن وقت شرایط خوب بود.

وی خاطر نشان کرد که هرگز در زندگی عمومی‌اش جایی نبوده که احساس کند باید زبانش را بگزد تا واکنشی به اظهارات نژادپرستانه نشان ندهد. اما زمان‌های بسیاری بوده که تلاش کرده سیاستمدارانه به این موضوع پاسخ دهد.

رئیس جمهور دموکرات آمریکا در ادامه اظهاراتش عنوان کرد که مواضع نژادپرستانه امروزی شباهتی به مواضع تند و صریح گذشته این موضوع ندارند بلکه در خلال جملات یا واکنش‌هایی دریافت می‌شود.
 
کلمات کلیدی : باراک اوباما + آمریکا + نژادپرستی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.