توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 432539
هشدار اوباما نسبت به تفرقه در آمریکا: پوتین در تیم ما نیست
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۰
پس از انتشار گزارش محرمانه جامعه اطلاعاتی آمریکا درخصوص مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، باراک اوباما تاکید کرد، روس‌ها قصد مداخله داشتند و این کار را انجام دادند.

به گزارش ایسنا، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری در حال کناره‌گیری آمریکا در مصاحبه با شبکه ای.بی.سی گفت: حقیقت این است که روس‌ها قصد مداخله داشتند و این کار را انجام دادند.

اوباما در این مصاحبه که قرار است فردا(یکشنبه) منتشر شود، نسبت به متزلزل شدن اساس اطلاعاتی آمریکا به خاطر تفرقه‌های حزبی هشدار داد و گفت: صادقانه باید به شما بگویم که میزان اختلاف میان احزاب سیاسی مرا به شدت نگران کرده است. متاسفانه اخیرا شاهد بودیم که جمهوری‌خواهان، کارشناسان و یا مفسران بیشتر از آنکه به همکاران آمریکایی خود اعتماد داشته باشند به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه اعتماد دارند؛ چراکه همکاران آمریکایی‌شان دموکرات‌ هستند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا نسبت به اظهارات آژانس اطلاعاتی آمریکا درخصوص هک کردن کامپیوترهای دموکرات‌ها و مداخله در انتخابات ریاست جمهوری توسط روسیه ابراز شک و تردید کرده و حتی با وجود مطلع شدن از مسائل محرمانه تاکید دارد که هیچ حمله سایبری بر نتیجه انتخابات تاثیر نداشته است.

اوباما گفت: باید به خودمان متذکر شویم که ما در یک تیم هستیم و پوتین در تیم ما نیست.
 
کلمات کلیدی : باراک اوباما + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.