توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508927
هیل: کودکان مهاجر بدون مدرک باید برای خروج از آمریکا آماده شوند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۳
دولت ترامپ به افراد ذینفع در برنامه (حمایت از کودکان مهاجر) داکا اعلام کرده که باید برای ترک آمریکا خود را آماده کنند.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کنگره، بر اساس متنی که در اختیار سناتورهای جمهوریخواه قرار گرفته و شبکه ای بی سی نیوز به آن دست یافته دریافت کنندگان برنامه داکا باید برای خروج از آمریکا آماده شوند.

چندین منبع خبری اعتبار و سندیت این متن را تایید کرده‌اند. این خبر درحالی منتشر شده که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا اعضای کنگره را برای ارائه طرحی برای جایگزین کردن برنامه داکا پیش از پایان دوره 6 ماهه این برنامه تحت فشار قرار داده است.

ترامپ در بیانیه‌ای اعلام کرد: همانطور که قبلا گفتم ما موضوع داکا را با قلب و دلسوزی – اما از طریق یک راهکار دموکراتیک و قانونی - حل خواهیم کرد.

با اینحال تصمیم رئیس‌جمهور برای پایان دادن به این برنامه که کودکان مهاجر فاقد مدارک قانونی را هدف قرار داده انتقادات بسیاری از مقامات دموکرات و نهادهای حقوق بشری را درپی داشته است.

ترامپ شب گذشته در پیامی توییری اعلام کرد که درصورت ناتوانی سیاستگذاران در ارائه طرحی برای جایگزینی برنامه داکا، وی در تصمیمش برای پایان دادن به این برنامه تجدیدنظر خواهد کرد.
 
کلمات کلیدی : ترامپ + فرمان ضد مهاجرتی + ممنوعیت مهاجرتی + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.