توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485792
قوانین سلب تابعیت آمریکا محدودتر شد
تاریخ انتشار : جمعه ۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۰
تارنمای هیل نوشت: دیوان عالی آمریکا حکمی صادر کرد که دولت را در سلب تابعیت از مهاجران محدودتر می کند.

به گزارش ایرنا، دیوان عالی آمریکا در حکمی، دولت را از پس گرفتن تابعیت از کسانی که شهروندی این کشور را گرفته اند به دلیل اظهارات دروغ در برگه درخواست تابعیت، در صورتی که در تصمیم دولت برای اعطای شهروندی موثر نبوده باشد، منع کرد.
 
به نوشته این تارنما، دولت باید اثبات کند که عمل غیرقانونی مهاجر در روند شهروند شدن او دخیل بوده است؛ و در صورتی که این عمل غیرقانونی اظهارات دروغ در برگه درخواست تابعیت باشد، این مساله باید از سوی یک قاضی داوری شود.
 
این حکم دیوان عالی آمریکا در خلال رسیدگی به پرونده یک زن اهل بوسنی صادر شد که به گفته مقام های دولتی هنگام پاسخ به پرسش های درخواست تابعیت از ترس اخراج شوهرش به دروغ گفته بود که وی در جنگ بوسنی شرکت نداشته است.
 
از هنگام آغاز ریاست جمهوری ترامپ، تهدید و سختگیری علیه ورود مهاجران و مسافران بین المللی در آمریکا افزایش پیدا کرده است.‏
 
اوج این تهدیدها، صدور فرمان ضد مهاجرتی ترامپ بود که اتباع ایران، سودان، سومالی، لیبی، یمن و سوریه را برای 90 روز ‏از ورود به خاک آمریکا منع می‌کرد.‏
 
رئیس جمهوری آمریکا همچنین فرمان دیگری صادر کرده است که روند دریافت گذرنامه مسافرت به آمریکا را طولانی و پیچیده تر می کند و براساس آن ممکن است از متقاضیان سفر خواسته شود که اطلاعات شبکه‌های ‏اجتماعی خود مانند فیس بوک یا توییتر را در اختیار سفارت یا کنسولگری آمریکا قرار دهند.‏
 
دولت آمریکا می گوید که قوانین تابعیت این کشور مهاجران را از اظهارات دروغ و اعطای تابعیت به کسانی که فاقد شخصیت اخلاقی هستند، منع می کند.
 
کلمات کلیدی : ترامپ + فرمان ضد مهاجرتی + ممنوعیت مهاجرتی + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.