توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508830
دولت ترامپ زندگی چند صد هزار مهاجر را به مخاطره انداخت؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۲
دولت ترامپ با لغو طرح موسوم به «داکا» زندگی بیش از ۸۸۰ هزار مهاجر ساکن در خاک این کشور را در معرض تهدید قرار داد.

به گزارش تسنیم به نقل از یورونیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا براساس یکی از وعده‌های انتخاباتی خود اجرای طرح موسوم به «داکا» را متوقف کرد. ترامپ این طرح را در شرایطی لغو کرد که بسیاری از جمهوری‌خواهان خواستار تداوم این طرح و عدم لغو آن بودند. 

طرح داکا (DACA) برنامه‌ای بود که براساس آن نوجوانان و کودکانی که به صورت غیرقانونی با والدین خود پا به آمریکا گذاشته بودند اجازه کار و زندگی پیدا می‌کردند. این طرح را دولت اوباما در سال 2012 اجرایی کرده بود.

هدف از اجرای این طرح رهایی فرزندان مهاجران غیرقانونی از کار در بازار سیاه و زندگی مخفی بود تا بتوانند در دانشگاه ثبت‌نام کرده، گواهینامه رانندگی دریافت کنند و از همه مهم‌تر اجاره کار در خاک ایالات متحده آمریکا را به دست آورند. با این حال، این افراد نمی‌توانستند از این طرح به عنوان محملی قانونی برای ارائه درخواست شهروندی ارائه کنند. این طرح درباره کسانی اعمال می‌شد که پیش از 16 سالگی به همراه والدینشان وارد خاک ایالات متحده آمریکا شده‌اند و سنشان در زمان اجرایی‌شدن این قانون در سال 2012 نمی‌بایست بیشتر از 30 سال باشد.

گزارش‌ها بیانگر این است که این طرح تا پایان ماه مارس سال جاری میلای حدود 886 هزار مهاجر را تحت پوشش قرار داده است. و حال با لغو این قانون، زندگی این تعداد مهاجر در خاک آمریکا در معرض تهدید قرار گرفته است، مهاجرانی که بسیاری از آن‌ها تشکیل خانواده داده‌اند.
 
کلمات کلیدی : ترامپ + فرمان ضد مهاجرتی + ممنوعیت مهاجرتی + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.