نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490193
مخالفت دادگاه آمریکا با محدودیت حکم ضدمهاجرتی ترامپ
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۹
دادگاه تجدید نظر آمریکا روز جمعه درخواست ایالت هاوائی برای لغو بخش‌هایی از دستور ضد مهاجرتی رئیس‌جمهور این کشور علیه اتباع شش کشور مسلمان از جمله ایران را رد کرد.

 به گزارش تسنیم، دادگاه تجدید نظر آمریکا روز جمعه درخواست ایالت هاوائی برای لغو بخش‌هایی از دستور ضد مهاجرتی رئیس‌جمهور این کشور علیه اتباع شش کشور مسلمان از جمله ایران را رد کرد.

دیوان عالی آمریکا دوشنبه هفته گذشته  حکم به برداشته شدن بخش‌هایی از محدودیت‌های اعمال شده از سوی دادگاه‌های پایین‌تر علیه فرمان اجرایی ترامپ برای منع ورود اتباع شش کشور مسلمان  ایران، سوریه، سودان، سومالی، لیبی و یمن به آمریکا داد.  

دیوان عالی آمریکا اعلام کرد دستور منع مسافرت ترامپ علیه آن دسته از اتباع این شش کشور که دارای «ارتباطی اصیل» با شخص یا شرکتی در ایالات متحده هستند، لازم‌الاجرا نیست.  

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای در توضیح درباره «ارتباطات اصیل» اعلام کرد که افرادی که می‌خواهند برای دیدار با عضو نزدیک خانواده خود اعم از والدین، همسر، فرزند، داماد یا عروس، خواهر و برادر زندگی یا ملاقات کنند می‌توانند وارد آمریکا شوند. افرادی که به واسطه تعهدات تحصیلی، کاری یا حرفه‌ای ارتباطات طولانی مدت با دانشگاه یا نهادهای دیگر در آمریکا داشته‌اند نیز مشمول تعریف «ارتباطات اصیل» می‌شوند.  

با وجود این اتباع شش کشور مسلمان به بهانه دیدار یا زندگی با عمه، عمو، خاله و فرزندان آنها، پدربزرگ و مادربزرگ، نوه، نامزدها و بستگان درجه دوم نمی‌توانند روادید ورود به آمریکا بگیرند.

این تفسیر از «ارتباطات اصیل»، به ویژه منع ورود پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها یا نامزدها اعتراضاتی را به همراه داشته است. ایالت هاوائی با تنظیم شکوائیه‌ای از دادگاه تجدید نظر آمریکا خواست با قائل شدن استثنائات بیشتر برای «ارتباطات اصیل»، اجرای حکم ترامپ را محدود کند.

ایالت هاوائی گفت که شعبه نهم دادگاه تجدید نظر از صلاحیت لازم برای محدود کردن فرمان ضد مهاجرتی ترامپ برخوردار است. دادگاه تجدید نظر علی‌رغم این، این استدلال را رد کرد و گفت که انجام این اقدام در حیطه صلاحیتش نیست.   

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، چند روز پیش در اعتراض به این فرمان اجرایی در حساب توئیتری خود نوشت: «ایالات متحده مادربزرگ‌های ایرانی را از دیدن نوه‌هایشان محروم می‌کند، این کار واقعا نمایش شرم آور دشمنی کور با تمام ایرانی‌هاست. »
 
کلمات کلیدی : ترامپ + فرمان ضد مهاجرتی + ممنوعیت مهاجرتی + آمریکا
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۱۶:۵۷:۱۵
این موضوع قبلا هم بوده و سخت ویزا میدادند فقط وجه قانونی پیدا کرده... (4464243) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۲۰:۴۲:۵۰
کشور خودشونه هر کاری دلشون بخاد می کنن. زندگی ما فرقی نداره اصلاح طلبا و اصول گراها بچه هاشون یکم از مزایای امریکا رفتن محروم میشن که به من ربطی نداره (4464524) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.