توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491061
شرط آمریکا برای برداشتن تحریم های روسیه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۶
وزیر خارجه ترامپ مدعی شد که در گفت و گو با مقام های روسی به آن ها گفته است که هر گونه تغییری در سیاست تحریم های اروپا و آمریکا علیه این کشور منوط به برداشت قدم های اولیه از سوی مسکو و تغییر رویکرد های کرملین در منطقه اوکراین است.

به گزارش ایرنا؛ سه روز پس از دیدار روسای جمهوری آمریکا و روسیه که ترامپ حاصل آن را مثبت و سازنده خوانده بود 'رکس تیلرسون' وزیر خارجه او با لحنی تند در گفت و گو با خبرنگاران از سران کرملین خواست تا با استفاده از نفوذ خود در جدایی طلبان شرق اوکراین از آنها بخواهد تا با برقراری دوباره آتش بس نقض شده از حمله به ناظران بین المللی خودداری و سلاح های سنگین خود را به خطوط تعیین شده در توافقنامه مینسک منتقل کنند.

وی مدعی شد که نخستین هدف آمریکا بازگرداندن یکپارچکی و حاکمیت ملی اوکراین به این سرزمین است.

وزیر خارجه آمریکا ادامه داد:بهبود روابط میان کشورش و روسیه در گرو همین موضوع خواهد بود.

تیلرسون در کنفرانس خبری مشترک با پترو پروشنکو رئیس جمهوری اوکراین بار دیگر تاکید کرد که هر گونه حرکت و تصمیمی از سوی کشورش در گرو چنین اقدامی از سوی روسیه خواهد بود و تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه مسکو تازمانی که سران کرملین تغییری در رویکرد های خود که به گفته او عامل بروز بحران جاری است بوجود نیاورده اند همچنان به قوت خود باقی است.

وزیر خارجه ترامپ با ابراز ناخرسندی کشورش از پیشرفت های توافقنامه موسوم به توافق مینسک تصریح کرد: آمریکا نمایندگان ویژه ای را برای نظارت بر اجرای این توافقنامه تعیین کرده است.
 
کلمات کلیدی : روسیه،تحریم، آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.