توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507331
سفیر جدید روسیه: به تعطیلی کنسولگری خود در سانفرانسیسکو واکنش هیجانی نشان نمی‌دهیم
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۹
سفیر جدید روسیه در آمریکا در مصاحبه‌ای گفت، مسکو به مساله بسته شدن کنسولگری‌اش در شهر سانفرانسیسکو آمریکا واکنش هیجانی نشان نداده و دو کشور باید به نفع ثبات بین‌المللی با یکدیگر یک گفت‌وگو برقرار کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه راشاتودی، آناتولی آنتونوف، سفیر جدید روسیه در آمریکا در حالی روز چهارشنبه وارد خاک آمریکا شد که خبر تعطیل شدن سرکنسولگری روسیه در سانفرانسیسکو آمریکا برای دوم سپتامبر به همراه بسته شدن یک هیات تجاری این کشور در واشنگتن و یک ساختمان کنسولی دیگر در نیویورک از جانب آمریکا اعلام شد.

آنتونوف که پیش از این معاون وزرای خارجه و دفاع روسیه بوده به ریانووستی گفت: مسکو مسلما به طور حرفه‌ای و با آرامش عمل خواهد کرد.

این دیپلمات که یک ساعت بعد از اعلام شدن خبر این تعطیلی‌ها از سوی وزارت خارجه آمریکا وارد این کشور شد، گفت: اگر بخواهیم با عبارات لنینیستی صحبت کنیم نیازی به اقدامات هیجانی نداریم.

آنتونوف همچنین در مصاحبه‌ای با روزنامه کمرسانت روسیه در روز چهارشنبه گفته بود: من تلاش خواهم کرد تا این پیام را به آمریکایی بدهم که ما دشمن نیستیم بلکه باید شریک یکدیگر به نفع منافع روسیه و آمریکا باشیم.

او اضافه کرد که تلاش خواهد کرد که روابط دوجانبه را ثبات بخشیده و در سطح یک روابط برابر، عملگرا مبتنی بر احترام دوجانبه و منافع دوجانبه ارتقا دهد.

او اظهار داشت: تحریم‌هایی که آمریکا در اوایل اوت علیه روسیه اعمال کرد یک ضربه جدی به روابط دوجانبه و فرصت‌های همکاری موثر بوده‌اند اما اکنون زمان آن رسیده که متوقف شوند چون آنها نمی‌توانند تا ابد به مسیر تکرار اقدامات ضد روسی ادامه دهند.

اوایل ماه ژوئن رسانه‌ها درباره یک طرح سه مرحله‌ای تقویت روابط آمریکا با روسیه که از جانب رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا ارائه شده خبر دادند اما آنتونوف گفت: مسکو چنین سندی دریافت نکرده است.

او اظهار داشت: دیپلمات‌ها کاری به درز اطلاعات و گمانه زنی ندارند بلکه به دنبال اطلاعات رسمی طرف مقابل که به صورت شفاهی در نشست‌ها و مذاکرات یا به شکل اسناد مختلف ارائه شود هستند. ما از واشنگتن هیچگونه طرح سه مرحله‌ای به هدف عادی سازی روابط دریافت نکردیم.

آنتونوف همچنین پیشنهاد داد: مسکو و واشنگتن به ایجاد روابط کاری میان وزرای دفاع خود بپردازند و همچنین مجددا نشست‌های مشترکی میان وزرای دفاع و خارجه دو کشور احیا شود.

وی افزود: علاوه بر نشست‌های میان سرگئی لاوروف و رکس تیلرسون، وزرای خارجه دو کشور ایجاد روابط کاری میان وزرای دفاع آمریکا و روسیه نیز موثر است.
 
کلمات کلیدی : روسیه + تحریم روسیه + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.