نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467149
کارگران فردا تعطیل هستند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۰
کارگران در روز کارگر یعنی ۱۱ اردیبهشت ماه بر اساس ماده 63 قانون کار و مقاوله‌نامه‌های بین‌المللی تعطیل هستند.

به گزارش فارس، فردا به عنوان روز کارگر برای کارگران کشور در تمام کارگاه‌های مشمول قانون کار به عنوان روز تعطیل رسمی محسوب شده و کارگران در این روز از مزایای حق شیفت در صورت اشتغال بهره‌مند خواهند شد.

بر اساس این گزارش، کارفرمایان در این روز نمی‌توانند کارگران را مجبور به کار کرده و در صورت توافق بین آنان باید بر اساس جداول مزدی مصوب دستمزدشان را پرداخت کنند.

ماده 63 قانون کار صراحت دارد که علاوه بر تعطیلات کل کشور روز کارگر یعنی 11 اردیبهشت نیز جزو تعطیلات رسمی کارگران به حساب آمده و در این روز کارگران همانند ایام تعطیل و جمعه‌ها، تعطیل هستند.

روز جهانی کارگر بر اساس آئین‌نامه‌های سازمان بین‌المللی کار و قانون کار جمهوری اسلامی ایران برای کارگران کشور که تابع این قانون کار می‌کنند روز تعطیل بوده و کارگران باید بر اساس توافق با کارفرمایان بر سر کار حاضر شوند.
 
کلمات کلیدی : کارگران + روز کارگر
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۲:۴۴:۰۸
من که فگر نمی‌کنم تا الان یک کارگر از این حق استفاده کرده باشه! (4299591) (alef-11)
 
م. ر. از تهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۲:۵۰:۰۲
پس نتیجه می گیریم:

16 آذر روز دانشجو دانشگاه ها تعطیل

اول شهریور روز کارمند ادارات تعطیل

12 اردیبهشت روز معلم مدارس تعطیل

و الی ماشاءا...


این شد کشور اداره کردن؟؟؟

بجای آنکه بی خود و بی جهت کارگاه ها و بقیه ادارات و ... رو تعطیل کنید بهتر است به وضعیت معیشت کارگران و کارمندان و بقیه رسیدگی کنید.


کارانه صدها میلیونی در ماه به پزشکان می دهید آن وقت برای افزایش حقوق و دستمزد کارمندان و کارگران، تورم 9 درصدی کذایی خودتان را مبنا قرار می دهید!!! (4299610) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.