نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 421699
سرمایه گذاری بی ام دبلیو در ایران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۵
اقتصاد ایران شرایط تازه ای را تجربه می گند به طوریکه بسیاری از شرکت های شاخص دنیا تمایل به سرمایه گذاری در ایران را قصد دارند به مرحله اجرا در بیاورند.

به گزارش خبرآنلاین، پيام صالحي مدير فروش و بازاربابي شركت BMW در ايران -پرشيا خودرو- در نشست خبري با خبرنگاران با بيان اينكه شركت پرشيا خودرو ١٢سال سابقه فعاليت در ايران دارد،اظهارداشت:« اين شركت ١٠ سال است كه نمايندگي خودروهاي بي ام دبليو را برعهده دارد و گارانتي اراىه مي كند؛البته هيچ كدام از برندهاي خودروسازان اروپايي به طور رسمي وارد ايران نشده اند و مذاكراتي که بعد از برجام شروع شده بود،ادامه دارد.»

وي با بيان اينكه پرشيا خودرو گزينه نهايي بي ام دبليو براي اخذ نمايندگي در ايران خواهد بود،عنوان كرد:« قرار بود اين روزها تصميم نهايي اعلام شود،اما با اعلام نتايج انتخابات آمريكا و انتخاب ترامپ اين اعلام عقب افتاد.»

وي با ذكر اين احتمال كه بين ٣تا ٦ ماه اين اعلام عقب خواهد افتاد،گفت:« حدود ٤٠ متقاضي براي اخذ نمايندگي فروش و خدمات پس از فروش شركت بي ام دبليو به رقابت با هم پرداختند و در نهايت گزينه نهايي انتخاب شد.»

مديرفروش و بازاريابي پرشيا خودرودر همچنين درباره اولتيماتوم وزارت صنعت،معدن و تجارت درباره اخذ مجوز رسمي از اين وزارتخانه هم گفت:« به دليل پيامدهاي انتخابات آمريكا و تصميم شركت هاي خارجي براي فرصت ٣تا ٦ ماهه براي همكاري با ايران،اين وزارتخانه هم احتمالا تصميم خود را به تعويق مي اندازد.»

او درباره سرمايه گذاري BMW در ايران هم گفت:«البته بحث توليد در ايران مطرح است و چنانچه مذاكرات به نتيجه برسد مطالعات و برنامه ربزي هاي نهايي انجام خواهد شد.» 

صالحي در خصوص توليد مشترك با برند هاي داخلي نيز خاطر نشان كرد: « قطعا بر پايه مشاركت با يك توليد كننده داخي توليد انجام خواهد شد و سعي داريم بر پايه واردات ،خدمات پس از فروش و توليد گام بر مي داريم كه اگر مذاكرات نهايي شود به نظر مي رسد نهايتا ٦تا يكسال بعد بتوانيم گام هاي اوليه توليد را برداريم.» 

صالحي با اشاره به اين كه گروه فرزانگان بعنوان قطعه ساز دو خودروساز جاده مخصوص ،شركت مادر پرشيا خودرو است ادامه داد: « تجربه همكاري براي توليد خودرو در شيراز را داريم و چنانچه توافقات انجام شود فكر نمي كنيم پروسه توليد زمان بر باشد.» 

وي هر چند نامي براي همكار ايراني اين شركت ذكر نكرد اما سال گذشته هاشم يكه زارع مدير عامل ايران خودرو از مذاكره براي توليد در ايران خودرو با BMW خبر داده بود. 

مدير بازاريابي و فروش پرشيا خودرو همچنين در مورد مشكل ترخيص خودروهاي اين شركت نيز اظهار داشت: « در حال حاضر تعدادي خودرو ترخيص شده و پلاك شده اند و تعدادي نيز در گمرك مراحل ترخيص را مي گذرانند و تعدادي نيز در كشور مبدا مراحل ارسال را طي مي كنند . تنها مشكل اخذ مجوز براي خودروهايي بود كه با كمي نغييرات از سوي كشور مبد نام خودرو تغيير كرده و مثلا از ٤٢٨به ٤٣٠. تغيير كرده بودند كه با اخذ مجوز از دولت مشكلي براي واردات اين خودروها نيز نداريم.» 

وي در عين حال دليل فروش اقساطي پرشيا خودرو را نيز وحود خودروهاي داخل انبار ذكر كرد و گفت:« بااين روش ميتوانيم متقاضيان خودروهاي BMW را راضي کرده و امکان ورود خودروهای بیشتری فراهم کنیم.»
۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۱۴:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۱۹:۳۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۳ ۰۸:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۲:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۰۸:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ۱۹:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۵ ۰۷:۵۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۸ ۰۸:۳۲
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۷ ۱۲:۵۱
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۰ ۱۲:۳۰
 
 
کلمات کلیدی : سرمایه‌گذاری + اقتصاد ایران
 
ف.خ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۷ ۱۵:۱۳:۴۰
تلفظ صحیح این خودرو ب. ام . و است. حرف w در زبان آلمانی و خوانده می شود و اگر در آمریکا ب.ام.دبلیو می گویند ما که نباید اشتباه آنان را تکرار کنیم. (4055737) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۷ ۱۶:۵۷:۴۶
خود روهای الکتریکی وارد کشور کنند وفناوری انها بومی شود (4055953) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.