نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501401
کرباسیان: حضور در دولت دعوت به هتل ۵ ستاره نیست
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۷
وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه شرایط اقتصادی کنونی کشور سخت است، گفت: ما به هتل ۵ ستاره دعوت نشده‌ایم و باید با همراهی بخش خصوصی مشکلات را حل کرد.

به گزارش فارس ، مسعود کرباسیان وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی امروز در بیست و نهمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه جامعه متأثر از تغییرات است، گفت: برجام در جامعه تحول ایجاد کرد و بنابراین باید با هماهنگی و همدلی و به کارگیری دانش جمعی کار را پیش برد.

وی با تأکید بر اینکه ذی‌نفعان اصلی اقتصاد ایران را فعالان اقتصادی تشکیل می‌دهند، اظهار داشت: بنابراین بار عظیمی از تأمین رشد اقتصادی بر دوش فعالان اقتصادی است و باید به سمتی حرکت کنیم تا بهره‌وری را افزایش دهیم و زمینه را به گونه‌ای فراهم آوریم که تولید بیش از هر زمان دیگری افزایش یابد.

کرباسیان با بیان اینکه شرایط اقتصادی کنونی کشور سخت است، گفت: ما به هتل 5 ستاره دعوت نشده‌ایم و باید با همراهی بخش خصوصی مشکلات را حل کرد.

وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه حتی در مواقعی که با برخی از کشورها کانال سبز ایجاد می‌کنیم، اما بازهم نمی‌توانیم تولیدات‌مان را صادر کنیم، اظهار داشت: به عنوان مثال شرایط برای صادرات محصولات ایرانی به روسیه فراهم شد، اما صادرات به این کشور نه‌تنها افزایش نیافت، بلکه کاهش هم داشت.

وی با اشاره به اینکه دولت و مجلس در مورد مناطق آزاد به نتیجه خواهند رسید، افزود: امور مناطق آزاد به وزارت اقتصاد سپرده شده، بنابراین بخش خصوصی باید در این زمینه فعال‌تر شود.

کرباسیان گفت: من با اکثریت اعضای دولت همکار ، دوست و حتی معاون آنها بودم و بنا نداریم در مسایل ناهماهنگی داشته باشیم و قطعا این دوستی‌ها و همکاری‌ها در حل مسایل تاثیرگذار است.

وی افزود: تک نرخی کردن ارز امری پذیرفته شده است ولی تبعاتی هم دارد و باید آن را پیش‌بینی کرد.

وزیر پیشنهادی امور اقتصادی بیان داشت: وقتی ما از میانگین رشد 8 درصدی در برنامه ششم صحبت میکنیم، برای این کار باید اقتصاد تکان بخورد و باید برای آن به سمت رشد بهره وری رفت.


 
 
کلمات کلیدی : مسعود کرباسیان+اقتصاد ایران+دولت دوازدهم+وزارت اقتصاد
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۳:۰۲:۰۷
6ستاره چطور ؟ (4517466) (alef-18)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.