نظر منتشر شده
۲۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501153
طهماسب مظاهر در گفت‌وگو با الف:
این بهترین لیست از نظر روحانی بود/کرباسیان سواد اقتصادی دارد و با اقتصاد ایران بیگانه نیست/دولت تدبیر و امید شتاب لازم، برای ایجاد رونق را نداشت/کسی به خود نمره کمتر از 20 نمی‌دهد
بخش اقتصادی الف؛ 22 مرداد 96
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۵
به گزارش الف؛ حسن روحانی رئیس دولت دوازدهم، وزرای پیشنهادی به مجلس معرفی کرد و نمایندگان خانه ملت این هفته در بهارستان، بررسی صلاحیت این افراد را انجام خواهند داد و مشخص خواهد شد کدام‌یک به‌عنوان وزیر دولت دوازدهم مغول به کار خواهد شد.
 
طهماسب مظاهری، وزیر اقتصاد در دولت اصلاحات و رئیس‌کل بانک مرکزی در دولت احمدی‌نژاد؛ با اشاره به لیست پیشنهادی رئیس‌جمهور تأکید کرد: این بهترین ترکیبی بود که آقای روحانی به نظرش رسیده و این افراد را انتخاب کرده است.
 
مظاهری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی الف؛ در مورد کابینه اقتصادی پیشنهادی از سوی رئیس‌جمهور برای تشکیل دولت دوازدهم، گفت: آقای روحانی توانست رأی مردم جذب و مسئولیت دولت دوازدهم به عهده دارد و با استفاده از تجربیات سال‌های قبل از ریاست جمهوری و بالأخص تجربه دوره نخست ریاست جمهوری خود با شناختی که از افراد و شرایط کشور و اقتصاد ایران دارد، بهترین ترکیبی که به نظرش رسیده بود، انتخاب کرده است.
 
وی افزود: وزرا و کابینه دولت بایستی با سلیقه، ذائقه و برنامه‌های رئیس‌جمهور همخوانی داشته باشد. اگر تمام افراد پیشنهادی از مجلس رأی اعتماد کسب کنند؛ انشا الله همه کمک کنیم که این ترکیب بتواند اولویت‌های کشور را با سرعت و کیفیت بهتر جلو و پیش ببرد.
 
موتور اقتصاد در دولت یازدهم روشن نشد
وزیر اسبق اقتصاد تصریح کرد: البته این نکته قابل‌ذکر است که دولت نخست آقای روحانی بسیاری از ایرادات، اشکالات و مسیرهای غلط و خطاهای سیاست‌گذاری در دولت احمدی‌نژاد را اصلاح کرد که تقریباً همه کارشناسان به این موضوع واقف‌اند که در برخی موارد و سیاست‌ها 180 درجه تغییر کرد که نکته برجسته در دولت یازدهم بود.
 
مظاهری ادامه داد: البته دولت یازدهم در اصلاح برخی از سیاست‌ها، سرعت کافی و شتاب حداقلی که بتواند خرابی‌های دولت آقای احمدی‌نژاد را جبران کند و باعث رونق شود را نداشت.
 
به گفته وی، دولت یازدهم توانست نرخ رشد تورم 40-45 درصدی در دولت دهم را امروز به نرخ معقول 8-9 درصد، یا حداکثر 10 الی 11 درصدی کاهش و اصلاح‌شده که این نرخ قابل‌تحملی برای مردم است، زیرا نرخ تورم 45 درصدی اصلاً قابل‌تحمل نبود و این اثر برگشت از سیاست‌های غلط در دولت احمدی‌نژاد بود.
 
رئیس اسبق بانک مرکزی تأکید کرد: کاهش نرخ تورم در دولت یازدهم همگام و هم‌زمان بارونق نبود و این‌ به دلیل شتاب کم در اصلاح سیاست‌ها بود؛ همچنین تصمیماتی در مورد نظام بانکی، نرخ ارز و فضای کسب‌وکار گرفته شد، اما به دلیل شتاب کم، نتوانست به نتیجه برسد و موتور اقتصاد را راه بیندازد.
 
سیف ماندگار شود
مظاهری بیان کرد: امیدوارم کابینه دولت دوازدهم بتواند در بخش اقتصادی؛ اصلاحات سیاستی اقتصاد را که منجر به کاهش نرخ رشد تورم و یا آرامشی که در بازار ارز و سرمایه‌گذاری ایجادشده را حفظ کند تا دوباره تبدیل به تلاطم نشود، زیرا کمبود جدی که وجود دارد.
 
وی بابیان اینکه شتاب اقدامات اصلاحی، بهبود فضای کسب‌وکار و تعیین تکلیف نظام بانکی باید به ثمر برسد، گفت: دوات دوازدهم باید با شتاب این اقدامات را اجرایی کند و با ترکیبی آقای روحانی انتخاب‌ کرده است (البته نمی‌دانم قرار است آقای سیف در ریاست بانک مرکزی ابقا شود یا نه) و چون ایشان در دولت یازدهم حضور داشتند؛ به امور شناخت دارند؛ توصیه می‌کنم که سیاست‌های گذشته را ادامه دهند و با تغییراتی که در کابینه انجام‌شده کار را پیش خواهند برد.
 
کرباسیان سواد اقتصادی دارد
کارشناس مسائل اقتصادی در مورد انتخاب و معرفی مسعود کرباسیان به‌عنوان وزیر پیشنهادی وزارت اقتصاد، اظهار کرد: آقای کرباسیان از درون وزارت اقتصاد انتخاب‌شده و فرد آشنایی به امور این وزارتخانه است، زیرا 8 سال در وزارت اقتصاد فعالیت کرده است. 4 سال در دوره وزارت آقای طیب نیا و 4 سال در دوره‌ای که بنده وزیر اقتصاد بودم، ایشان در گمرک کار کردند.
 
وزیر اسبق اقتصاد تصریح کرد: آقای کرباسیان 20 سال هم در دستگاه‌های اجرایی کشور فعالیت کرده و به مسائل اجرایی کشور آشنا هستند؛ از طرفی به سواد این امر (اقتصاد) مسلط است و حتماً می‌تواند باتدبیر، سیاست‌های درست را همراه با شتاب دادن به اصلاحات اقتصادی موردنیاز کشور در برنامه قرار داده و اجرایی کند.
 
وی در مورد انتقادی که به آقای کرباسیان مطرح می‌کنند که ایشان اقتصاددان نیستند، گفت: اینکه تحصیلات دانشگاهی فردی اقتصاد نبوده باشد، یک بحثی است و اینکه اقتصاد مملکت را نشناسد بحثی دیگر. در حدی که شناخت دارم؛ کرباسیان سال‌هاست از دوران دولت مهندس موسوی که بنده در سازمان برنامه‌وبودجه (سال 63 و 62) کار می‌کردم با ایشان آشنا شدم که در معاونت برنامه‌ریزی سازمان برنامه‌وبودجه مشغول به فعالیت بود.
 
مظاهری بابیان اینکه کرباسیان از سال 63 در دولت حضورداشته و فعالیت کرده‌ است، بیان کرد: وی هیچ‌گاه در بخش خصوصی فعالیت نکرده و نبوده‌ است و به اقتصاد ایران و مسائل مملکت آشنا بوده و تجربه‌ عمیقی دارد و هر دستگاه و بخشی که فعالیت کرده، چه در دولت و چه شهرداری اثربخش بودند.
 
 کرباسیان با اقتصاد ایران بیگانه نیست
وزیر اسبق اقتصاد تصریح کرد: اصلاحاتی که چه دوره وزارت بنده که در گمرک بوده‌اند و چه دوره‌ وزارت آقای طیب نیا در وزارت اقتصاد، تحول و اجرای طرح جامع گمرکی را اجرایی کردند و اجرای این اصلاحات در نظام گمرکی موضوعی است که تقریباً همه دولت‌مردان و فعالان بخش خصوصی به آن اذعان داشته و دارند که گمرک سابق و گمرک امروز که ایشان تحویل داد، خیلی منظم‌تر در خدمت اقتصاد کشور است؛ البته هنوز جای کار دارد اما تحول خوبی در این بخش ایجاد کردند.
 
وی شناخت کافی از مملکت و اقتصاد کشور را یکی از الزامات فردی دانست است می‌خواهد وزیر اقتصاد شود، گفت: رشته تحصیلی و دکترای کرباسیان، مدیریت بازرگانی است که به موضوع مبارزه با فساد اقتصادی نزدیک بوده و همزادی دارد؛ این‌گونه نیست که کرباسیان با اقتصاد ایران بیگانه باشد.
 
وزیر اقتصاد خوانده نمی‌تواند همه سیاست‌ها را تبیین کند
مظاهری تأکید کرد: علاوه بر این وزیر پیشنهادی برای وزارت اقتصاد، با شناخت از اقتصاد کشور، دارای تجربه در دولت (سازمان برنامه‌وبودجه) و شهرداری است؛ البته وی در تیم وزارت اقتصاد، حتماً از افرادی که صاحب‌نظر در رشته علوم نظری اقتصادی هستند، استفاده و کمک خواهد گرفت.
 
وزیر اسبق اقتصاد در دولت اصلاحات گفت: یک وزیر اقتصاد هر میزان هم که درس اقتصاد خواند باشد، نمی‌تواند همه سیاست‌های اقتصادی موردنیاز برای وزارتخانه را به‌تنهایی تبیین و تعیین کند و باید از یک تیم فنی کارشناسی کمک بگیرد؛ آقای کرباسیان حتماً هم در کنار تحصیلاتشان از یک تیم صاحب‌نظر اقتصادی بهره‌مند خواهند گرفت و درصورتی‌که مجلس رأی اعتماد به ایشان دهد، بتوانند مأموریت خود را به‌خوبی انجام دهد.
 
سیاست‌های مالی و بودجه‌ای نیازمند خانه‌تکانی/کسی به خود نمره پایین نمی‌دهد
مظاهری در مورد سازمان برنامه‌وبودجه، عنوان کرد: توصیه می‌کنم تغییرات و اصلاحاتی در سیاست‌های مالی و بودجه‌ای دولت انجام شود زیرا یکی از مهم‌ترین دلایل عدم توفیق در رونق اقتصادی کشور، سیاست‌های مالی و بودجه‌ای دولت یازدهم در این چهار سال بود و باید تجدیدنظری در سیاست‌های مالی انجام شود.
 
وی در مورد اینکه آقای نوبخت به عملکرد اقتصادی دولت نمره 20 و حتی 22 داده‌اند؛ نظر شما در این مورد چیست؟ گفت: هرکسی برگه امتحانی خود را که تصحیح می‌کند به خود نمره بیست می‌دهد و لازم نیست که بررسی کند و ببیند؛ چه چیزی نوشته است.
 
این کارشناس اقتصادی ادامه داد: نمره به عملکرد را باید کسانی غیر از آقای نوبخت بدهند؛ سعدی دریکی از حکایت‌های خود گلستان تعبیر با این مضمون دارد که هرکسی فکر می‌کند خودش عاقل‌ترین فرد و فرزندش زیباترین موجود دنیاست؛ نمره دادن باید از طریق ذی‌نفع آن موضوع انجام شود.
 
به گفته رئیس اسبق اقتصاد، اگر از فردی بخواهد به خودش نمره دهد، اگر خیلی منصف باشد، حداقل 17 خواهد داد؛ البته آقای نوبخت و دولت حداکثر تلاش خود را کرده‌اند، اما نمره‌ای که وی در مورد عملکرد خود داده ازاین‌جهت درست است که تائید می‌کند ایشان حداکثر کوشش خود را در چهارساله دولت یازدهم و در هفت روز هفته برای انجام خدمات موردنیاز دولت به‌کاربرده‌اند و از هیچ تلاشی که به ذهنشان برسد یا در توانشان باشد، فروگذار نکرده‌اند؛ در این شکی نیست و ازاین‌جهت نمره 20 یا 22 عدد درستی است که خودشان داده‌اند؛ وی حاصل عملکرد و نتیجه آن را باید از بیرون از دولت پرسید.
 
دولت تدبیر و امید شتاب لازم را برای ایجاد رونق اقتصادی نداشت
مظاهری در مورد اینکه چه نمره‌ای به عملکرد اقتصادی دولت می‌دهد؟ گفت: نمره نمی‌دهم؛ زیرا نمره دادن به کار کیفی بی‌محتواست؛ اما در بحث فنی اشاره کردم که دولت تدبیر و امید در جهت اصلاح سیاست‌ها اقدام کرد، اما در برخی بخش‌ها شتاب کافی و لازم را نداشت تا بتواند اثرگذار باشد.
 
وی افزود: در چهار سال گذشته مسیر حرکت دولت را اصلاح کردند، اما در برخی بخش‌های مانند سیاست‌های مالی و بودجه‌ای، سیاست‌های ارزی و اصلاح نظام بانکی شتاب کافی برای رسیدن به رونق اقتصادی وجود نداشته‌اند؛ مانند هواپیمایی که می‌خواهد پرواز کند و باید از باند فرودگاه شروع کرده و سرعت خود را به 250 کیلومتر در ساعت که لازمه پرواز است، برساند و بعدازآن تا پرواز کند؛ اگر این سرعت وجود نداشته باشد؛ هرچند که جهت صحیح است، اما شتاب لازم برای پرواز و اوج گرفتن، ایجاد نخواهد شد.
 
رئیس اسبق بانک مرکزی بابیان اینکه سیاست‌های اخاذ شده در دولت آقای روحانی نسبت به دولت آقای احمدی‌نژاد بسیار درست، کامل‌تر و دقیق‌تر بود، اظهار کرد: خطاهای گذشته را در بخش بزرگی پوشاند، اما شتاب لازم را برای اینکه از باند، کنده‌شده و پرواز کند را نداشت.
۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۰۷:۰۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۳ ۱۵:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۴ ۱۱:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۱۵:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۸ ۱۲:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۵ ۱۲:۴۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۰۶:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۶ ۲۰:۳۶
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۸ ۰۷:۱۳
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۸ ۱۰:۳۲
 
 
کلمات کلیدی : طهماسب مظاهری+اقتصاد ایران+دولت یازدهم+مسعود کرباسیان+حسن روحانی+ولی ا... سیف+وزیر اقتصاد
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۰۸:۴۷:۲۱
طیب نیا اقتصاددان بود نتونست کاری کنه اینکه دیگر هیچ (4517000) (alef-11)
 
abbas
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۱:۰۹:۲۹
من نمی دونم حرفت رو قبول کنم یا نه
طیب نیا که حرفاش توی فضای مجازی میچرخید . صریح بود و میدانست باید چیکار کند وقتی با آقای روحانی درباره تغییر تیم اقتصادی حرف زده میتوانیم حدث بزنیم حتی می دانست موانعش چی هست.
بنظرم مجلس باید طیب نیا را به مجلس فرا بخواند و به حرف هایش گوش بدهد. (4517207) (alef-11)
 
abbas
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۰۹:۲۴:۲۸
"دولت یازدهم توانست نرخ رشد تورم 40-45 درصدی در دولت دهم را امروز به نرخ معقول 8-9 درصد، یا حداکثر 10 الی 11 درصدی کاهش و اصلاح‌شده که این نرخ قابل‌تحملی برای مردم است"
بنظر من این نقطه ضعف این دولت است . رشد پولی متناسب با تورم نبود. بزودی دوباره شاهد تورم افسارگسیخته خواهیم بود.
دولتی که نتواند مالیات درست حسابی بگیرد، هزینه های عمرانی (بی بازده یا کم بازده) زیادی دارد . انواع یارانه های کلان می پردازد. رشد پولی خواهد داشت و در صورتیکه تورم را برای چند سال خفه کند این تورم روزی به صورت سیل جاری خواهد شد. سال 74 و سال 91 نمونه آن است. (4517043) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۰۹:۵۵:۳۰
احسنت جناب مظاهری . متأسفانه ما همه چیز ا سیاسی نگاه می کنیم. البته من به دولت از ۲۰ نمره ۱۰ می دهم چون همش می گفت دولت قبل. شما هم درست مب گید اما روحانی هم مثل محمود بود (4517087) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۰۹:۵۸:۴۵
روحانی خرابکاری دوران احمدی نژاد را تا حدودی درست کرده و در این دولت شاهد رونق اقتصادی خواهیم بود. کرباسیان در گمرک خیلی خوب بود انشالله بهتر از طیب نیا عمل می کنه (4517094) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۰:۲۴:۰۱
رونق و بهبودی وضعیت اقتصادی کشور، تنها با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی امکان پذیر است. تیم اقتصادی دولت یازدهم در این کار ناموفق بود. به نظر نمی رسد با یکی دوتا تغییر در این تیم، دولت دوازدهم بتواند در این امر موفق شود. (4517132) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۱:۴۰:۳۵
اتفاقا من فکر می کنم دوستمون کاملا درست گفته ووضعیت سال 92 تا حدی ارام شده ضمن اینکه وقتی میفرمایید اقتصاد مقاومتی باید بتوانید مثال عملی بزنید و میزان درامدی که از اون مثال عاید کشور میشه رو بیان کنید و درصد تاثیری که روی تولید ناخالص داخلی داره رو هم بیان بفرمایید کلی گویی نمیشه کرد عزیز
نمته دیگه هم اینه که من م اگر به ایشون رای ندده بودم مدام میگفتم موفق نمیشه و ناموفقه و...همینجا یک عده میگفتن تک دئرعه ای است میگفتن 100 درصد تنها دولت تک دوره ای است و مردم قبولش ندارن و...چی شد؟ (4517271) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۰۹:۵۹:۰۴
درود بر روحانی و انتخاباش (4517095) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۰:۰۱:۴۸
اقتصاد ایران با وزارت کرباسیان منتظر تحول اساسی است البته فقط سیف باید اخراج شود نه اول محاکمه و بعد اخراج (4517100) (alef-11)
 
Italy
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۰:۰۵:۳۸
ماندگاری سیف = ماندگاری وعده های تکراری برای تک نرخی کردن ارز = ماندگاری بحران بانکی = ماندگاری و فزونی حجم نقدنگی = ماندگاری داستان موسسات غیرمجاز = ماندگاری سرگردانی سپرده گذاران = ماندگاری داستان نرخ سود بانکی که معلوم نیست از کجا می آید = ماندگاری بی اعتمادی عمومی به بانک مرکزی = در جا زدن اقتصاد (4517107) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۲:۰۲:۰۸
شما خوبی با تورم 50% زمان احمدی نژاد (4517319) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۷:۳۰:۳۲
باش تا صبح دولتت بدمد. منظر تورم 300 درصدی باش.!! (4520814) (alef-3)
 
Italy
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۳:۱۵:۲۳
من به روحانی رأی دادم و هیچ قرابتی با احمدی نزاد ندارم.
اما کنترل تورم کار اقتصاددان خبره ای همچون دکتر طیب نیا بود و نه سیف! (4517484) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۰:۳۵:۲۴
این چهارسال هم میگذره و هیچ اتفاقی نمی افته
اخر دوره هم میگن ویرانه تحویل گرفتیم و... (4517156) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۲:۰۴:۰۸
شما طرح و پیشنهادت چیه؟ برگردیم به قبل سال 92 که هر ساعت قیمتها بالا میرفت؟این سوالان رو از شما دارم:
1- چه مشکلاتی داریم؟
2- این مشکلات چرا بوجود امده؟
3- این مشکلات کی بوجود امده ؟ در دولت قبل 92 هم بوده یا نبوده اگر بوده چرا حلشون نکرد اگر نبوده چطور بعد 92 شکل گرفته؟
4-پیشنهاد و طرح شما برای حل این مشکلات چیست؟

ممنون میشم شما و سایر دوستان همفکر شما بزرگواری بفرمایید جواب این سوالات رو بصورت عملی نه شعاری بصورت مورد به مورد و دقیق بیان بفرمایید
چند تا سوال پرسیدم سوال پرسیدن که دیگه اشکالی نداره داره؟ چند تا سوال هست لطف بفرمایید جواب بدهید از همین الان هم میگم حق با شما است ولی این سوالات رو بصورت عملی لطفا جواب دهید مخالف دولت هم فرض کنیم هستیم و قبولش نداریم این سوالات اما هست (4517324) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۱:۴۲:۵۳
الویت دولت خروج از رکود باید باشد انجماد وفلح اقتصادی نتیجه 4 سال مدیریت اقتصادی است که بدون تغییر اساسی در تیم اقتصادی غیر ممکن است (4517276) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۲:۰۸:۱۳
کاهش تورم با افزایش تولید مثل سیم کارت درست است نه انقباض نقدینگی با افزایش سود بانکی که نا پایداراست وبا کاهش سود بانکی دوباره سر باز میکند (4517333) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۳:۰۷:۲۸
امیدی به دولت دوازدهم نیست همانطور که دولت یازدهم امید داشتیم ولی هیچی رخ نداد (4517471) (alef-18)
 
لیلا
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۴:۳۱:۰۳
احسنت (4517605) (alef-18)
 
امیدوار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۴:۰۱:۲۴
آقای مظاهری و همه دیگر کسانی که همین حرفا رو می زنید، عوض این کلی گویی ها که دولت یازدهم خرابکاری های دولت قبل رو سامان دهی کرد و .... یکی از کارهایی که دولت کرد و روشش رو توضیح بدهید لطفا. مثلا اقتصاد بلدید دیگه. کاملا هم به زبان تخصصی توضیح دهید که حداقل متخصصان اقتصاد بفهمند دقیقا چیکار کردید. همین تورمی که بهش مینازید رو مثلا بفرمایید چطور کنترل کردید لطفا!؟؟ غیر از این است که دولت هیچ کاری نکرد حتی در زمینه کنترل نقدینگی و اقتصاد خود به خود از حالت رکود تورمی به حالت رکود حرکت کرد که اثر تبعی آن، کاهش تورم است؟؟!! (4517558) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۰۰:۲۴:۰۲
اینها درست است اما با همه احترامی که به رئیس جمهور و آقای کرباسیان قائلم ولی در این مملکت یک اقتصاددان مجرب پیدا نمی شود که به عنوان وزیر اقتصاد معرفی گردد! (4518551) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۰۰:۲۶:۰۹
دوستان توجه کنند از هیچ دولتی در ایران انتظار بالایی نداشته باشیم چون واقعاً هیچ چیز در جای خودش نیست (4518554) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۰۹:۳۴:۳۳
سلام

بنده بسیار متاسف هستم یک اقتصاد نخوانده چگونه می خواهد به بالاترین مسند برنامه ریزی اقتصادی مدیریت کند.
کسی که اقتصاد خرد و کلان بلد نیست چگونه سیسات تعرفه گمرکی را بلد است.
آقای وزیر کشش قیمتی کالا چگونه محاسبه می کنند و چه کاربردی در اقتصاد دارد. همین سئوال ابتدایی جواب بده ؟
نرخ مالیات ، نرخ بهره ببانکی سیاست های مالی دولت است . کسی که سیاست مالی و پولی نخواند چگونه باید در وزارتخانه اقتصاد کار کند. چقدر ما د رجامعه ضرر و زیان بی سوادی بخوریم و فرصت ها از دست بدهیم (4518839) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۰۰:۳۵:۳۳
اقای کرباسیان بمراتب ازنظر تخصص وکاردانی از اقای طیب نیا ضعیفترست وایشان فقط
یک مدیر اجرایی میباشند وخلاق ومبتکر براساس علم اقتصاد نیست ولی در زیبا حرف زدن بدون پایه علمی متبحر است وباکمال تاسف شرایط برای اینگونه افراد فراهم میباشد
واگر اراده ای غیر جناحی بود باید اقای توکلی که دلسوز و بدور از رانت میباشد در این
پست به مجاس معرفی میشد (4521182) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.