نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503995
بانک جهانی: ایران در سال گذشته 6.5 میلیارد دلار با چین مازاد تجاری داشت
بخش اقتصادی الف؛ 30 مرداد 96
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۱
آمارهای بانک جهانی نشان داد که ایران در سال 2016 دهمین کشوری است که بیشترین مازاد تجاری با چین را داشته و این رقم برابر با 6.5 میلیارد دلار بوده است. آمارهای بانک جهانی نشان داد ایران دهمین کشوری است که در سال 2016 بیشترین مازاد تجاری با چین را داشته است.

بر اساس این گزارش، میزان مازاد تجاری ایران با چین برابر با 6.5 میلیارد دلار است که بیشتر به علت واردات سوخت از ایران عنوان شده است.

بر اساس این آمار، کره جنوبی با مازاد 72.2 میلیارد دلار، بیشترین مازاد تجاری را با چین دارد. سئول در صدر فهرست 40 کشوری قرار دارد که میزان صادراتشان به چین بیش از وارداتشان از این کشور است.

پس از کره جنوبی، سوئیس، استرالیا، برزیل، مالزی، آنگولا، عمان، آلمان و آفریقای جنوبی قرار دارند و ایران در رتبه دهم قرار دارد.

به گزارش فارس به نقل بلومبرگ، در این فهرست، در کنار صادرکنندگان کالاهای اساسی (سوخت) نظیر ایران و تولیدکنندگان ماشین‌الات نظیر آلمان، اقتصاد‌های کوچکی نظیر ایرلند، فنلاند و لائوس نیز وجود دارد.

میزان واردات چین به عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده جهان نشان می‌دهد که چگونه کارخانجات پرکار این کشور، اقتصاد دیگر کشورها را به راه انداخته است. از اینرو، کشورهایی‌که بیشترین مازاد تجاری را با چین دارند، نوسانات احتمالی در اقتصاد این کشور بیشترین تاثیر را بر اقتصاد آنها خواهد گذاشت.

بر اساس این گزارش، در آسیا، کره جنوبی و مالزی در میان کشورهایی هستند که بیشترین آسیب را از نوسانات اقتصادی چین می‌بینند. درحالی‌که ژاپن و ویتنام به نسبت در برابر این نوسانات مصون هستند.

 
 
کلمات کلیدی : بانک جهانی+ایران +چین +تجارت+واردات و صادرات
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۱ ۰۷:۵۶:۲۸
همه اش نفت ،نفت و مشتقات نفت ،نفت و نفت ...پس استقلال اقتصاد از منابع نفتی کجاست ... (4529496) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.