توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 464714
خیز پتروشیمی برای جهش دوم / رتبه نخست صادرات غیرنفتی
تاریخ انتشار : شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۴
مدیر عامل شرکت ملی پتروشیمی گفت: در سال جدید ظرفیت اسمی تولید این صنعت را به ۷۲ میلیون تن در سال ارتقاء می‌دهیم.

به گزارش مهر، مرضیه شاهدایی در آیین افتتاح سیزدهمین همایش بین المللی پتروشیمی با اشاره به اینکه ظرفیت اسمی در سال گذشته به ۶۲ میلیون تن در سال رسید که به این ترتیب شاهد ۵۰ میلیون تن تولید محصولات پتروشیمی در سال بودیم.

وی ادامه داد: این در حالی است که ارزش فروش خالص محصولات پتروشیمی رقمی معادل ۲۸ میلیون تن به ارزش ۱۵ میلیارد دلار را به خود اختصاص داده است این در حالی است که ۲۱ میلیون تن محصولات پتروشیمی روانه بازارهای بین المللی شده اند که این میزان ۹.۴ میلیارد دلار  آورده ارزی برای کشور داشته است.

او گفت: ۳.۴ میلیارد دلار سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی اتفاق افتاده است این درحالی است که تصمیم داریم در سال جدید ظرفیت اسمی تولید این صنعت را به ۷۲ میلیون تن در سال ارتقا دهیم.

به گفته این مقام مسئول، در سال گذشته ۷ طرح به ارزش ۹ میلیارد دلار در صنعت پتروشیمی به بهره برداری رسید.

شاهدایی بیان کرد: در سالی که گذشت پتروشیمی توانست رتبه نخست صادرات غیرنفتی در کشور را از آن خود کند که مبین جایگاه و پتانسیل های این صنعت در اقتصاد کشور است از سویی دیگر شاهد بهبود این صنعت پس از برجام هستیم. به این ترتیب که بعد از امضای برجام شاهد حضور مجدد شرکت های معتبر بین المللی و نهادهای مالی بین المللی دنیا هستیم به این ترتیب می توان گفت پتروشیمی شاهد جهش دوم در این صنعت است.

بر اساس گفته های این مقام مسئول مهم ترین محور شرکت ملی پتروشیمی انتقال تکنولوژی روز دنیا به کشور، رونق بخش خصوصی با رویکرد تکمیل زنجیره تولید است.
 
کلمات کلیدی : پتروشیمی ایران + تجارت + اقتصاد ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.