توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491817
العبادی: تروریست‌ها را هرگز نمی‌بخشیم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۰
نخست‌وزیر عراق تاکید کرد که دیگر اجازه بازگشت گفتمان داعش که همان گفتمان تحریک‌آمیز و طایفه‌ای است به این کشور داده نمی‌شود.

به گزارش تسنیم به نقل از المیادین، حیدرالعبادی نخست‌وزیر عراق بار دیگر پیروزی علیه گروه تروریستی داعش در موصل را به مردم ای کشور تبریک گفت.

وی روز چهارشنبه طی سخنانی در جلسه هیئت دولت گفت: نیروهای قهرمان ما مدافعان حقوق بشر هستند و جانشان را به منظور آزادسازی انسان‌ها و نجات غیرنظامیان، فدا می‌کنند. العبادی در ادامه افزود: دولت از تلاش‌های دفاع از حقوق بشر حمایت و هرگونه نقض حقوق بشر را محاکمه می‌کند.

نخست‌وزیر عراق گفت: سازمان‌های بشردوستانه باید از منابع خود مطمئن باشند و درباره آن تحقیق کرده و شادی اهالی موصل و استقبال آن‌ها از نیروهای عراقی را ملاحظه کنند. العبادی با ابراز تعجب از ناراحتی برخی در حالی که مردم عراق از این پیروزی خوشحالند گفت: این سازمان‌ها زمانی که داعش مردم موصل را می‌کشت و همه چیز را ویران می‌کرد، کجا بودند؟

نخست‌وزیر عراق تاکید کرد که دیگر اجازه بازگشت گفتمان داعش که همان گفتمان تحریک‌آمیز و طایفه‌ای است به عراق داده نمی‌شود. العبادی در ادامه افزود: نباید هیچ تروریستی از مجازات بگریزد و ما تروریست‌های قاتل را هرگز نمی‌بخشیم.

نخست‌وزیر عراق تاکید کرد که برنامه‌های دولت در آینده باید بر بخش اقتصادی و توسعه و آموزش که اساس رنسانس دولت و جامعه است، متمرکز شود.

العبادی بر ضرورت مبارزه با فساد که به دولت و جامعه خسارت وارد ساخته است و پیشبرد قانون تاکید کرد. روز گذشته، عفو بین‌الملل گزارشی را در مورد جنگ موصل منتشر کرد که در آن، هر دو طرف درگیری مسئول شرایط ناگوار و تلفات سنگین غیرنظامیان معرفی شده بودند.

ایندیپندنت نیز در گزارشی به قلم پاتریک کاکبرن با عنوان "حملات هوایی به تک تیرانداز داعش یک خانه را کاملا منهدم کرد" نوشت: شاهدان عینی گفتند که (ائتلاف) در شهر موصل از زور و قدرت نظامی بیش از حدی استفاده کرده است.

کاکبرن به نقل از یک شاهد عینی به نام قصی 47 ساله نوشت: در محله ها عناصر داعشی زیادی نبودند اما آنها بمب های زیادی روی سر ما ریختند و فکر می کنم در اثر این حملات هوایی بین 600 تا یکهزار نفر کشته شدند.
 
کلمات کلیدی : موصل ، عراق ، داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.