توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 392272
هشدار ارتش عراق به ساکنان موصل
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۲
همزمان با آمادگی ارتش عراق برای آغاز مرحله نهایی عملیات آزادی موصل، جنگنده‌های عراقی میلیون‌ها بروشور را در مناطق مختلف استان نینوا منتشر کرده و از ساکنان این مناطق خواستند از حضور در پایگاه‌ها و مراکز تجمع داعش خودداری کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری الفجر، جنگنده‌های عراقی روز سه شنبه با انتشار هفت میلیون اعلامیه در ۱۶ منطقه در استان نینوا، از ساکنان این مناطق خواستند از حضور در پایگاه‌ها، مراکز تجمع نیروها و انبار مهمات داعش و محل‌هایی که آنها حضوری دارند، خودداری کنند.

مرکز اطلاع رسانی جنگ عراق به رهبری عملیات مشترک از عراقی‌های ساکن مناطق مختلف این استان خواست خود را برای آغاز مرحله سوم و نهایی عملیات آزادسازی موصل آماده کنند.

این مرکز اعلام کرد که دو میلیون اعلامیه در شهر موصل و ۲۵۰ هزار اعلامیه دیگر در مناطق "بعشیقه"، "حمام العلیل"، "الشوره"، "المحلبیه"، "الحمیدات"، "الحمدانیه"، "برطله"، "النمرود"، "البعاج"، "القحطانیه"، "الحضر"، "تب غژعبطه"، "تلعفر"، "العیاضیه" و "تیروان" پخش شده است.

مرحله دوم عملیات آزادسازی نینوا در تاریخ ۱۸ ژوئن با مشارکت نیروهای مبارزه با تروریسم تیپ نهم ارتش زرهی، نیروهای وابسته به فرماندهی عملیات صلاح‌الدین و عملیات آزادسازی نینوا و گروه‌های عشایر و پشتیبانی جنگنده‌های عراقی و جنگنده‌های ائتلاف با هدف آزادسازی شرقاط در استان صلاح‌الدین و القیاره در جنوب موصل آغاز شد و طی آن پایگاه هوایی القیاره در فاصله ۶۰ کیلومتری شهر موصل در تاریخ نهم ژوئیه آزاد شد.

پیشتر یک منبع عالی رتبه در مصاحبه با روزنامه الشرق الاوسط اعلام کرده بود عملیات آزادسازی موصل به آغاز ماه اکتبر موکول شده و دلیل تاخیر در این عملیات را اختلاف میان بغداد و اربیل و عدم تکمیل آمادگی نیروهای مشترک برای نبرد موصل در تمام استان نینوا دانست.
 
کلمات کلیدی : موصل، عراق، داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.